Autor Wątek: Wygodne zamawianie świeżej kawy  (Przeczytany 4638 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wygodne zamawianie świeżej kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Październik 2022, 11:54:29 »
Ostatnio zamawiając z Good Coffee dostałem kawę wypaloną w dniu zamówienia, co było dość dziwne, bo zamówienie złożyłem około 23:00. Nie zdziwiłbym się, gdyby palili małe partie, ale jednak przed zamówieniem.
Czemu dziwne? Rano palili kawę a wieczorem tego samego dnia złożyłeś zamówienie. Zdarza się też, że są podawane dwie daty, na stronie jest data palenia a na opakowaniu data paczkowania bo tak nabija etykieciarka. 

Chociaż w sumie trochę dziwne bo nie dali kawie odpocząć po paleniu i odgazować.
Good Coffee ma na swojej stronie informację, że wypala kawy "na zamówienie", czyli jak rozumiem dopiero po złożeniu zamówienia. Na etykietach jest "data palenia", a nie paczkowania.

Albo pracują po nocach, albo któraś z tych informacji jest nieprawdziwa :) Nie robi to żadnej różnicy, bo kawy mają przepyszne, w super cenach i zawsze świeżo wypalone.

Nie ma tu żadnej nieprawidłowości.
Pewnie przez dwa, trzy dni zbierają zamówienia i wypalają. A, że zawsze coś zostanie to pakują dla ludzi którzy zamówią w ten sam dzien. Gdzie tu problem?
Good Coffee jest naprawdę świetna palarnia
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Wygodne zamawianie świeżej kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik 2022, 15:15:35 »
Dla przykładu, powiedzmy że chcę żeby kawa którą zamówię była mniej niż tydzień po paleniu w momencie dostawy. Jest to cel dosyć trudny do osiągnięcia w moim doświadczeniu.

Są palarnie w stylu goodcoffee gdzie po prostu palą na zamówienie ale jest ich mało. Zastanawiam się czy są palarnie które wykorzystują inne ogólnie przyjęte rozwiązania np.
- Subskrypcja kawy. Wiem, że jest w Java ale paczka 250g raz na miesiąc jest bez sensu dla mnie.
- Zamawiam i dostaję paczkę przy następnym paleniu o ile palą tą kawę sensownie często.
- Ktoś ma newsletter albo coś podobnego i da znać, że będzie palił.

Ogólnie chodzi o to, żeby nie sprawdzać 10 kaw z 10 palarnii codziennie na stronie albo dzwonić po ludziach.
Z mojego doświadczenia problem występuje jAk zamówimy z konesso, coffedesk.
Wprost od palarnii nawet nie pytam kiedy palona.  Teraz zamaiawial3m z Blend i wg info maks 2tyg wstecz. W innych palarniach podobnie,  albo wręcz palą po zamówieniu.
Chyba trochę szuczny problem ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Wygodne zamawianie świeżej kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Październik 2022, 18:44:08 »
Manufaktura kawy ma osobne kategorie, leżakowane (chyba ponad dwa tygodnie od palenia) i świeże
jest jeszcze świeżopalona gdzie na thumbnailu jest wpisana data, więc nie na zamówienie, ale transparentne

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Wygodne zamawianie świeżej kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Październik 2022, 10:03:00 »
Ja tam zamawiam z różnych stron i nigdy nie mam problemu żadnego.

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T , Bialetti Moka Induction, V60, Kalita 185
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Timemore Chestnut C2
Odp: Wygodne zamawianie świeżej kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopad 2022, 10:18:07 »
Kwestia szczęścia. Palarnie wypalają zazwyczaj jakieś większe partie - wiedzą co im najlepiej schodzi, co najgorzej, jakie mają stany, co kiedy przyjechało etc. Wbrew pozorom biznes jak każdy inny - wymaga excela i harmonogramu. To, że dostajemy kawę wypaloną tego samego dnia, gdy złożyliśmy zamówienie, albo taką, która ma x tygodni, to raczej kwestia szczęścia niż podejścia (lub jego braku) do klienta. Ja zamawiam z kilku palarni i taka Qualia, poznańska Kahawa, czy Coffeelab trzymają poziom - kawy mają od kilku do kilkunastu dni, więc nadają się do parzenia od razu, albo trzeba kilka dni poczekać. Nic strasznego.

Najgorsze w tej kwestii zawsze będą supermarkety - wszystko zwietrzałe, wszystko rok (i więcej) leży na półce... nie wspominając już o tym, że zazwyczaj nic sensownego na tych półkach nie ma. I tego trzeba się wystrzegać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi