Autor Wątek: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]  (Przeczytany 4018 razy)

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
https://pl.aliexpress.com/item/4000401695718.html?tracelog=rowan&rowan_id1=user_browse_remind_1_1_en_US_2020-08-31&rowan_msg_id=7941biz_search_product:3001:f1133a9677f44e769786ac88b38e169a_388892$5c2c0ac4bbc94e2fb20587345744597c&ck=in_edm_other
W dniu 4.09.2020 zakupiłem młynek z powyższego linku płacąc bilkiem. Mam problem - pieniądze wpadły jak w czarną dziurę. Do tej pory żadnego potwierdzenia transakcji, ani wpłaty.
Czy ktoś spotkał się z takim brakiem odzewu gdy dokonywał zakupu przez aliexpress?
Wcześniej tez dokonałem zakupu przez ali i natychmiast była informacja potwierdzająca zakup i płatność.
Jak działać dalej?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2020, 16:55:23 »
Na alli zawsze płaciłem kartą

Ale z BLIKiem raz miałem akcje - zrobiłem płatnosć do osoby która nie miała włączonego BLIKa - pieniądze "wyparowały" z konta - żadnego potwierdzenia, po tygodniu wróciły jakby nigdy nic

transfer był z Santander do PKO BP albo PeKaO
Never Give UP †

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2020, 19:42:19 »
Zrób darmowe konto na Revolucie i płać kartą. Tak najlepiej - kursy wymiany (poza weekendami) też bardzo dobre.

avidrock

  • Gość
Odp: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2020, 07:32:32 »
Musisz odczekać i pewnie pieniądze wrócą do ciebie a jeżeli tak się nie stanie to kontakt z bankiem i aliexpress. Na przyszłość to radzie zrobić tak jak radzi @Krakus

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2020, 07:54:05 »
Na Ali można też płacić poprzez płatności online ( zdaje się że Przelewy24 lub PayU) - zwroty np po rozstrzygnięciu sporu realizowane są natychmiast.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Problemy z transakcją i z płatnością na Aliexpress [Zpresso Q2]
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2020, 07:56:23 »
też używam i polecam revoluota, ale nie przesadzajmy z jego rolą, to przecież nie jest problem płatności, blik jest tutaj równie bezpieczny i pewny jak płatność kartą. Ali posiada europejskie przedstawicielstwa, z polskim blikiem mają normalną umowę o współpracy, to wszystko jest wielki i legitny biznes, to nie czasy że się wyrzucało dolara w ciemno i czekało co przyjdzie.

Zakupy na ali są objęte programem ochronnym i nie znam osobiści przypadków, żeby on zawodził, sprawdź dokładnie czy nie ma informacji za ile dni będzie wysyłka i jeżeli uznajesz, że jest problem, otwierasz spór, wtedy sklep musi się ustosunkować inaczej dostaniesz zwrot pieniędzy od ali.

ps
a co do historyjek o krążących w ciemności pieniądzach w bliku, to przekazy pomiędzy zwykłymi użytkownikami opierają się o połączenie z numerem telefonu i zdarzyło mi się osobiście przekazać na nie ten numer i zarówno mbank jak i ing wysyłały w tym momencie na niezarejestrowany numer sms-a z informacją, że zostały przekazane do niego pieniądze i co dalej robić by je odebrać a jak się nie odbierze, to zwyczajnie wracają do nadawcy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi