Autor Wątek: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy  (Przeczytany 33799 razy)

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Marzec 2020, 01:26:08 »
Hmm, przepraszam ale ja z tego powodu nie kupię

Rozumiem i szanuję. Ta kawa jest na rynku od 6 lat i ma najwyższy wskaźnik powtarzalności zakupów w całej palarni, więc zrozumiesz jeśli Twoje stanowisko nie wpłynie na to, że składu nadal nie zdradzę.
Ale zapraszam do testów wszystkich innych ziaren, z którymi nie mam problemu z publiczną identyfikacją - jeśli ten argument jest dla Ciebie decydujący.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Marzec 2020, 08:54:28 »
Pozwolę sobie rozwinąć myśl, bo nie chodzi mi o jakiś hejt bez pokrycia.
Dla mnie picie kawy to rytuał. Lubię sam proces przygotowania, parzenia, ważne jest dla mnie z jakiej filiżanki piję. Częścią tego rytuału jest wiedza co dokładnie piję - lubię przeczytać informację o pochodzeniu kawy, krótką informację o plantacji czy farmerze. Znając informację o pochodzeniu, dodaję do swoich wrażeń związanych z kawą otwarcie książki J Hoffmana i przeczytanie dwóch słów o kraju skąd przyjechała kawa. Może gdzieś trafię na filmik z tej plantacji i zobaczę krzaki, które dały moje ziarna... Wszystkie te elementy razem dodają pitej kawie tej specjalności i wyjątkowości, której chyba wszyscy szukamy. Jest to też dla mnie jakaś forma uhonorowania plantatora, dzięki któremu Ty masz co wypalić a ja co pić.
Zresztą sama nazwa Twojej palarni sugeruje, że pochodzenie surowca jest ważne...
To moje zdanie. Pozdrawiam.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Marzec 2020, 09:27:54 »
kawa jest na rynku od 6 lat i ma najwyższy wskaźnik powtarzalności zakupów w całej palarni

To tym bardziej źle świadczy o palarni. Ludziom którym sprzedajesz kawę, nie maja o niej pojecia i widocznie kupują co jest tanie, a nie dobre. No i na pewno nie kupują świadomie.

Poza tym to całe specialty polega na transparentności, a nie podawanie tak podstawowych informacji jak pochodzenie kawy to strzał w stopę na forach o kawie. Ale „utajnienie” informacji daje „władze” nad klientem i pewnie fajnie się z tym czujesz, z tym, ze takiej taktyki zaprzestano już w latach 90.
Powodzenia w biznesie, ale robisz to źle.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Marzec 2020, 09:46:36 »
Dokładnie, to kolejna kwestia. Segment kaw najwyższej jakości powstał chyba jako sprzeciw dla przemysłowej produkcji kawy związanego z nieuczciwym handlem ziarnem i zupełnym brakiem możliwości rozwoju plantacji w kierunku lepszej jakości surowca. Stąd też prawdopodobnie wziął się, niestety obecnie wyświechtany, termin "single origin" jako docenione producentów i obietnica fair trade. Nie podając żadnej informacji o pochodzeniu, niejako wyłączasz się ze świata obracającego ziarnem najwyższej jakości. Jeśli Twoi klienci tego nie potrzebują to...wnioski niech każdy wyciąga sam.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Marzec 2020, 10:06:55 »
No i to, że rolnik ciężko pracował, żeby jakość surowca była wysoka, a Ty tylko wrzuciłeś kilka miesięcy jego pracy do pieca i nie pozwalasz docenić jego pracy, utajniając informacje o plantacji. Dość podłe, bo to on odwalił kawał dobrej roboty.
Chyba ze sam wiesz ze jakość jest tak marna, że nie warto podawać informacji o plantacji. Tak czy inaczej przegrywasz.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Marzec 2020, 10:17:44 »
Nie podaję składu tej kawy tylko dlatego, że pracowałem nad nim przez wiele miesięcy, wyrzucając w śmietnik kilkaset kg ziaren, drugie kilkaset wypalonych i robiąc kilka tysięcy km.
Jak napisałem wcześniej - nie mam problemu z żadną inna kawą, o wszystkich innych ziarnach mogę podać dowolne informacje. Ale nie o tej.

Ale ta konkretna kawa to efekt mojej żmudnej pracy, firmowe know-how i nie widzę żadnego powodu, żeby je publikować światu. Szczególnie teraz, różnej maści mechanicy, rolnicy i asystenci biurowi otwierają palarnie bo przecież na tej kawie to dopiero się zarabia.

Jak napisałem - Kawa Kawowego Guru to jest pozycja szczególna, której skład nigdy nie trafi do wiadomości publicznej.
Jeśli Wy tego nie akceptujecie - OK, nie kupujcie. Ale ubliżanie czy umniejszanie moich Klientów to krok za daleko - kupują tą kawę dlatego, że im smakuje, że doceniają moją pracę oraz mi ufają, nie dlatego że jest tania. Bo tania nie jest.

Kasper, Szczympek - ile kawy kupujecie w miesiącu lu czym zawodowo się zajmujecie?
W jakże hejterskim stylu uczepiliście się jednych jedynych ziaren, przy których Waszą opinię szanuję. Ale te ziarna to jedna z 20-kilku pozycji w ofercie Single Origin.
Nie wiem co Wami kieruje, ale może warto - przed ferowaniem wyroków - spróbować tej przegranej kawy.

Ja przy ocenie ziaren zawsze zaczynam od cuppingu, dopiero potem wczytuję się w jej parametry czy pochodzenie. W kawie jako całości nie chodzi o onanistyczne żonglowanie parametrami, tylko żeby dawała czystą, pierwotną wręcz przyjemność picia.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Marzec 2020, 10:28:09 »
Kasper, Szczympek - ile kawy kupujecie w miesiącu lu czym zawodowo się zajmujecie?

Napisałem wyjaśnienie co do mojego zdania, żeby nie być posądzonym o 'hejt', ale Ty i tak mnie w ten sposób obrażasz. To moje zdanie, do którego mam prawo - ale skoro dla Ciebie to od razu hejt to nie mam pytań.
No, ale - jeśli ktoś nazywa siebie 'GURU' to rzeczywiście pod jego adresem nie można powiedzieć złego słowa.
Odpowiadając, zużywam miesięcznie 1-1,5 kg kawy. Nie jestem zawodowo związany z kawą w jakikolwiek sposób.
Na koniec, ilość odpowiedzi innych niż Twoje w Twoim temacie komercyjnym tak jakby mówi samo za siebie... Zwłaszcza w porównaniu do innych obecnych tutaj palarni.
Nadal - pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 10:30:34 wysłana przez Kasper »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Marzec 2020, 10:35:47 »
Kasper, Szczympek - ile kawy kupujecie w miesiącu lu czym zawodowo się zajmujecie?
1100 kg zamówione na marzec, przebijesz?
Można być tanią budka z kebabem, którego nie znamy pochodzenia (Ty), można być transparentną restauracja z gwiazdką Michelin (Goran, Antonio i inni). Twoja sprawa co wybierasz.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Marzec 2020, 10:39:46 »
1100 kg zamówione na marzec, przebijesz?

Przebiję, kilkukrotnie.
Pokaż faktury skoro tak idziesz po bandzie i ubliżasz innym. Ja w przeciwieństwie do Ciebie występuję tu publicznie.
Każdy swój poziom i kulturę pokazuje jak potrafi, mogę tylko pogratulować i cieszyć, że nie mam Cię w gronie Klientów.
Reszty nie skomentuję.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 10:47:25 wysłana przez Michał Single »

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Marzec 2020, 10:46:24 »
ilość odpowiedzi innych niż Twoje w Twoim temacie komercyjnym tak jakby mówi samo za siebie

Co mówi...? Nie rozumiem co masz na myśli? Inne palarnie w swoich wątkach prowadzą wyłącznie autopromocję, bez postów innych forumowiczów?
Nie rozumiem o czym to świadczy?

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Marzec 2020, 10:49:20 »
Rany, chłopaki, przykro to wszystko się czyta. Czy obrażanie się wzajemnie i naskakiwanie watahą na kogoś jest eleganckie? To jakaś krucjata w imię lepszej sprawy? Tak po ludzku napiszę, bo o kawie mam mizerne pojęcie - żyjcie i dajcie żyć innym. Każdy ma swoje racje, ale może w cztery oczy wypowiedzi by były bardziej wyważone.
Przepraszam za offtopic, jeśli kogoś i ja uraziłem także z góry przepraszam. Smacznej kawy wszystkim życzę.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Marzec 2020, 10:50:54 »
Autopromocję powiadasz? Dobrze. Sam wyciągnij odpowiednie dla Cb wnioski.
Ps - może jednak nie odpisuj we wszystkich wątkach gdzie Cię wywołano, bo strzelasz sobie w kolano...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Marzec 2020, 10:52:52 »
Hallo?
Czy nie uważacie, iż ta wymiana zdań poszła nie w tym kierunku?
Chwilę refleksji polecam...
Fux
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Marzec 2020, 10:53:47 »
Amen

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Marzec 2020, 10:58:41 »
Polecam zluzowac nieco gumkę od gaci... A tak serio, to skoro kolega nie chce ujawnić swojego przepisu na mieszankę firmowa, to chyba nie musi. Jednak większość palarni podaje co ma w danym blendzie. Dla mnie tez jest wskazane, aby był podany skład mieszanki. Nie mówiąc już o informacji dla kaw single origin. Pochodzenie, Plantacja, obróbka, wysokość... Chcę to znać.
Prowqdzac biznes masz prawo postępować tak jak uważasz. Wchodząc na forum też możesz pisać jak chcesz, ale trzeba liczyć się zarówno z krytyką, oby jak najbardziej konstruktywną jak i pochwałami od zadowolonych klientów. Sam Twoja kawę piłem ze dwa razy w pewnej kawiarni, smakowała średnio, ale byla nie do końca poprawnie zaparzona.
W skrócie, życzę powodzenia w biznesie i zadowolonych klientów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi