Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247226 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1245 dnia: 25 Listopad 2022, 15:51:19 »
Kolumbia Geisha El Vergel - chyba pierwszy raz rasowa Geisha w ofercie. Obróbka sucha, jak chwilę przestygnie to zalewa język owocami tropikalnymi. Dużo dzieje się pod względem głębii smaku, bo z tyłu czyhają borówki i truskawki. Jest przy tym słodko-kwiatowa. Zależy nam na tym, żeby każdy mógł spróbować Geishy, więc jest dostępna w formacie 150g. Fajna kawa!
Już przy zmieleniu czuć, że będzie zacnie. Słodycz jest taka kwiatowo-herbaciana. Nawet po przestygnięciu owocki nie są w stanie zakryć tej słodkości.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1246 dnia: 25 Listopad 2022, 18:19:47 »
Kolumbia Geisha El Vergel - chyba pierwszy raz rasowa Geisha w ofercie. Obróbka sucha, jak chwilę przestygnie to zalewa język owocami tropikalnymi. Dużo dzieje się pod względem głębii smaku, bo z tyłu czyhają borówki i truskawki. Jest przy tym słodko-kwiatowa. Zależy nam na tym, żeby każdy mógł spróbować Geishy, więc jest dostępna w formacie 150g. Fajna kawa!
Już przy zmieleniu czuć, że będzie zacnie. Słodycz jest taka kwiatowo-herbaciana. Nawet po przestygnięciu owocki nie są w stanie zakryć tej słodkości.
To dobrze, czy źle? [mention]Koziołek [/mention]

Kilka dni po paleniu niesamowicie pachnie owocami tropikalnymi, samo zielone w worku już ma tyle aromatu, że wiadomo z czym mamy do czynienia. Dosyć wdzięczna do parzenia, raczej nie sprawia problemów.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1247 dnia: 28 Listopad 2022, 09:12:22 »
To dobrze, czy źle?  [mention]Koziołek [/mention]
Bardzo mi podeszła. Zapach po zmieleniu hipnotyzujący. Słodycz co i jak kto lubi. Mi przy aurze zimowej słodkości bardziej pasują.

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1248 dnia: 29 Listopad 2022, 17:14:14 »
Eh, Pan z Inpost mnie dzisiaj przetrzymał, kawa przyszła dosłownie przed chwilą, jestem tak cholernie ciekaw tej XO, a strach pić, bo spać trzeba.

Dzięki wielkie za próbkę TirraF1.

Offline kuk3ns

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1249 dnia: 01 Grudzień 2022, 16:05:18 »
Hej Paweł, taka drobnostka ale bardzo fajne klipsy :D
Screenshot_2022-12-01-16-00-05-369-edit_com.google.android.apps.photos.jpgScreenshot_2022-12-01-15-59-42-283-edit_com.google.android.apps.photos.jpg

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1250 dnia: 01 Grudzień 2022, 21:43:47 »
Potwierdzam - bardzo fajne!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1251 dnia: 03 Grudzień 2022, 02:01:06 »
Kilka słów o nowościach, które są już dostępne.

Espresso

Mieszanka Świąteczna - bazuje na bardzo fajnej, zbalansowanej Nikaragui z odmiany Java. Głębii dodaje Etiopia z obróbki suchej, a dopełnia Brazylia Sweet Harmony swoim kakaowym "punchem". Chciałem "zdebrazyliować" kawę na Święta i było blisko, ale rzutem na taśmę jest jej 20% :) Już prawie, prawie, może w przyszłym roku... Operacja kawa świąteczna zaczęła się z początkiem września i nowym projektem graficznym. Poprzednie sleevy nie pozwalały na sensowne rozwiązanie w sprawie kilogramowych paczek, więc cóż... Robimy od nowa! Ponadto będzie też dostępna po Świętach (o ile zapasy magicznie nie wyparują). W naparze z początku sporo ciemnej czekolady i marcepanu, ale później w espresso zaczyna się bardzo ciekawie, gdyż suszone owoce powoli przechodzą w cytrusy. Kawa ma długi, czekoladowy finisz. Jest balans, jest głębia smaku i nie ma nudy. Dalej klasyka, ale bardzo fajnie się pije! Niezwykle uniwersalne ziarenka, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni :) Trzymamy kciuki, zawsze poświęcamy jej dużo uwagi na etapie przygotowań.

Kolumbia Hugo Munoz - można powiedzieć kolumbijska klasyka w bardzo dobrym wydaniu. Myte kawy z tego kraju mają dosyć sporo soczystej kwasowości w espresso. Tutaj też fajnie wychodzą pomarańcze i taka biała, delikatna orzechowość (czyt. migdały), espresso ma przy tym sporą, kakaową kontrę. Americano bdb, polecam spróbować! Ziarna pochodzą z tej samej kooperatywy co cascara, która chyba bardzo przypadła Wam do gustu :)

Omniroast

Salwador El Ingenio - omniroast chyba nigdy nie jest jednocześnie najlepszą wersją kawy w przelewie i w espresso, jest kompromisem. Jeśli lubisz słodkie przelewy, o niskiej kwasowości - Salwador będzie prawdopodobnie w samą dziesiątkę. Jeśli lubisz w kolbie słodką owocowość w połączeniu z delikatnymi i kremowymi nutami orzechów - super sprawa.

Przelewy

Przelew Świąteczny - po raz pierwszy espresso świąteczne ma bratnią duszę. Wybraliśmy Nikaraguę Los Milagros od Gold Mountain Coffee Growers. Jej pierwotna nazwa to Don Isidro's Red Mulled Wine Microlot i choć kogoś delikatnie poniosło z nazewnictwem ;) to ziarno świetnie nadaje się na nadchodzący okres! Zaparzyć, odstawić na kilka minut - szkoda kawy, zdecydowanie przez pierwsze kilka minut nasuwa się pytanie Co w niej takiego wyjątkowego?!. Jak tylko skończy wybrzmiewać, to zaczyna się robić niezwykle przyjemnie - zaczyna się pojawiać wiśniowa kwasowość, taka trochę słodka, trochę kwaskowata. Początkowe nuty czekoladowo-orzechowe wędrują w stronę cynamonu. W niektórych zaparzaczach (nie pamiętam, może to Hario było? ) na dalszym tle pojawia się delikatna kwiatowość w stronę lilii. Bardzo fajnie się pije, jest taka wiśniowo-przyprawowa, przy tym soczysta, słodka i mimo wszystko bezpieczna na prezent.

Kolumbia Pink Bourbon  - nie wiem ile litrów wypiliśmy przez ostatnie 2 tygodnie, ale był powód. Mam sentyment do tej odmiany i chcieliśmy, by wypadła możliwie jak najlepiej. Przez ostatnie pół roku sporo kaw z tej odmiany (z różnych palarni) przewaliło się przez nasze młynki. Pink Bourbon ma taką delikatną, naturalną nutę warzywną. Czy to zapach po zmieleniu, czy gdzieś na finiszu. Podobnie jak Sidra, czy Chiroso. Zbyt jasne palenie będzie ją uwypuklać i tego zdecydowanie nie chcieliśmy. Lubimy Pink Bourbon za kompot w kubku. Ten nasz z Cafe Granja La Esperanza ma fajną jabłkowo-nektarynkową kwasowość, kontrę waniliowej słodyczy i delikatną kwiatowość. Jest okazja do spróbowania czystej, rasowej odmiany. Ostatnio chyba jest jej więcej na rynku, ale jako anaerobic/carbonic i wtedy nie ma to zbyt wielkiego znaczenia. Napar niezwykle przyjemny do picia!

Etiopia Haru - w końcu jest myta Etiopia, nie było bardzo długo :) Ta jest zdecydowanie owocowa, dużo zielonych i kwaskowatych owoców np. kiwi, do tego gdzieś dalej majaczą jakieś maliny, pomarańcze i zdecydowanie bergamotka. Ziarenka wykręciły 88pkt SCA, więc nie ma z nią żartów. Przy parzeniu standardowo - jest Etiopia, jest czop = trzeba grubiej mielić. Fajnie schodzi w Kalicie, daliśmy jej 2 kliki więcej i zeszła elegancko. Jest również dostępna z Malawo Honey jako zestaw porównawczy dwóch obróbek z tego samego kraju!

Są też czekolady ze świdnickiego Chocoffee. Fajne połączenia smaków, lubimy ich tabliczki :)
Herbaty powiększyły się o english breakfast. Z tego co widzę Brownhouse robi rebranding, zmieniają etykiety, gramatura idzie chyba o 10g w górę, zaraz wypuszczą nowego Earl Grey'a, więc obecnie został nam tylko w paczuszkach po 100g. Zimowa bardzo smaczna, zdecydowanie mocno aromatyczna!

Warto zajrzeć do działu "zestawy świąteczne", nie silimy się tutaj na koszyki z bombonierką - raczej chodzi o kilka opcji najczęściej wybieranych rzeczy na prezenty (w trochę niższych cenach). Rok temu para kawa + herbata była niezwykle popularna, więc dołożyliśmy jeszcze 3 inne opcje. 

----------

Dzięki @MajkJaro i @kuk3ns ! Staramy się zmieniać wzór co jakiś czas, teraz akurat do głowy wpadł taki pomysł :) Idealnie byłoby przerzucić się na struny, ale te BIO dostępne na rynku np. kilogramowe strasznie źle znoszą transport i niezbyt dobrze wyglądają po wysyłkach. Także klipsy potrzebne, a skoro już są to niech będą "z fantazją" :D

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1252 dnia: 05 Grudzień 2022, 10:55:37 »
Idealnie byłoby przerzucić się na struny,
Przyzwyczaiłem się do stosowania klipsów i nawet polubiłem taką opcję zamykania. I tutaj akurat szczerze kibicuję, żeby NIE UDAŁO Ci się zmienić opakowań :mrgreen:

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1253 dnia: 06 Grudzień 2022, 10:17:20 »
Idealnie byłoby przerzucić się na struny,
Przyzwyczaiłem się do stosowania klipsów i nawet polubiłem taką opcję zamykania. I tutaj akurat szczerze kibicuję, żeby NIE UDAŁO Ci się zmienić opakowań :mrgreen:

popieram Koziołka :-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1254 dnia: 07 Grudzień 2022, 18:44:44 »
Jestem niezwykle ciekaw Waszych reacji na Pink Bourbon i Kawę Świąteczną. Dajcie kiedyś znać jak Wam smakuje

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1255 dnia: 07 Grudzień 2022, 20:24:42 »
Pawle, czy Wy w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pracujecie i wysyłacie, czy macie wolne i wracacie po Nowym Roku?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1256 dnia: 07 Grudzień 2022, 21:59:28 »
Pawle, czy Wy w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pracujecie i wysyłacie, czy macie wolne i wracacie po Nowym Roku?
Będzie przerwa 22-27 włącznie, czyli zamówienia przychodzące z datą 21.12 zostaną zrelizowane. Wracamy 28.12 Tak, żeby na spokojnie wszystko wszystkim doszło.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kuk3ns

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1257 dnia: 09 Grudzień 2022, 12:39:37 »
Jestem niezwykle ciekaw Waszych reacji na Pink Bourbon i Kawę Świąteczną. Dajcie kiedyś znać jak Wam smakuje

Pozdrawiam,
Paweł
Ja wziąłem dzisiaj na warsztat świąteczną, nawet fajnie smakuje jako capuccino, ale lepiej podeszła jako espresso, bardzo czekoladowo przez cały czas i coś jeszcze co trudno mi opisać,plus fajny  finish, na pewno będę jeszcze domawial

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1258 dnia: 10 Grudzień 2022, 18:56:26 »
jestem tak cholernie ciekaw tej XO,

Sam sobie odpowiem, świetna kawa, warta spróbowania, śliwka w koniaku, lekka kwasowość, wypiłem dopiero 2x także nie wiem czy dobrze ją zaparzyłem.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1259 dnia: 10 Grudzień 2022, 19:58:36 »
Wypiłem już tego sporo. Genialna kawa. Najlepiej wychodzi w aero metoda F. Kucharczyka oraz v60 metoda Kasuya. W profilu wszystko co wskazano w profilu. Dużo owoców tropikalnych z mocno alkoholowym tlem. Kawa jest bardzo intensywna i tutaj nie ma czegoś takiego, że musisz się domyślać czy to ma jakiś smak 👌 wyszła laurka, ale kawa jest naprawdę warta swojej ceny, zwłaszcza w czasach gdzie niektórzy wołają już tyle za najzwyklejsze a tutaj mamy do czynienia jednak z czymś wyjątkowym smakowo i wysokiej jakości.

Ostatna adnotacja to brak jakichkolwiek problemów przy parzeniu. Przeleje się nieco szybciej, nieco przeciągniesz to i tak wychodzi fantastyczna, nie wymaga aptekarskiej precyzji. Piszę o tym bo ostatnio testowałem kilka polecanych polskich palarni i to nie jest takie oczywiste. A wydając 45-60 zł za kawę, gdzie obiecują spektakularne aromaty owoców a w naparze nie ma nic oprócz goryczy i posmaku czegoś prażonego to pewna inwestycja.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi