Autor Wątek: Spienianie mleka - ilość dziurek  (Przeczytany 2807 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Spienianie mleka - ilość dziurek
« dnia: 07 Kwiecień 2014, 12:59:33 »
Tak się zastanawiam czy mamy na forum kogoś kto mógłby się podzielić swoimi wrażeniami z użytkowania różnych końcówek do spieniania. Mamy dostępne 1, 2, 3, 4 dziurkowce. Ale co te dziurki dają? Czy większa ilość dziurek szybciej spieni mleko? Co da lepszą piankę?
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Spienianie mleka - ilość dziurek
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień 2014, 20:05:22 »
Andrzeju vel Antonio, wstydź się  :Bicz: bo liczyłem na Ciebie. Pracowałeś dużo na różnych maszynach....

Na Ascaso jedna (edit: dziurka, bez nasadki) pasowała mi bardzo, końcówka z (o ile dobrze pamiętam) trzema dziurkami wprowadzała tylko zamieszanie, a nie ułatwiała produkować jogurcik.
Vibiemme, z dwoma, na początku było trudne do opanowania, na szybko wsadzona wykałaczka zdegradowała co prawda ilość otworów, ale powodowała błyskawiczne opanowanie procesu spieniania.

Cztery dziurki w domowej zabawce to chyba delikatna przesada.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2014, 07:45:52 wysłana przez KrzychK »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Spienianie mleka - ilość dziurek
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2014, 20:57:50 »
NS Musica ma dyszę z czterema dziurkami i mleko spienia pierwsza klasa. A w Steelu Ascaso wołałem nasadkę bez żadnej dyszy, zwłaszcza tej z trzema dziurkami.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Spienianie mleka - ilość dziurek
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2014, 22:30:10 »
Potwierdzam, 4 dziurki to za dużo do domu, da się ale bardzo łatwo zagotować mleko na 1 małe cappu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi