Autor Wątek: waga z Aliexpress  (Przeczytany 61864 razy)

Offline lifepak

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: dripper v60, french press, aeropress
  • Młynek: rhinowares
waga z Aliexpress
« dnia: 31 Lipiec 2017, 14:06:20 »
Chciałbym podzielić się opinią na temat wagi która wczoraj dotarła do mnie zakupiona na Aliexpress. Na dostawę czekałem ok 3 tygodni, kosztowała mnie dokładnie 78,99 zł. Producent dedykuje ją pod alternatywne metody parzenia kawy. Powiem tak, jestem bardzo miło zaskoczony działaniem tego sprzętu. Jest super dokładna. Mój test na dokładność wagi polegał na tym, najpierw wytarowałem wagę z miseczką, zdjąłem ją z wagi, wsypałem do niej ziarna i tak postawiłem na wagę (celowo wymierzyłem 50g). Następnie te same ziarna warzyłem w taki sposób że wrzucałem je kolejno jedno po drugim do miseczki ustawionej na wadze. Wynik był niemalże identyczny 49,8g.
Waga wykonana jest z plastiku, lekka ale dość solidna konstrukcja, przyciski działają bardzo sprawnie (nie wiem jak będzie za kilka miesięcy), ekran podświetlany, wbudowany Timer i co istotne nie wyłącza się automatycznie.
Załączam zdjęcie wagi wraz z opakowaniami w których do mnie przyszła, chcę w ten sposób zwrócić uwagę jak dobrze była zabezpieczona na czas transportu.
Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam do dyskusji

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2017, 15:02:44 »
Kupilem "dilerska" do 500 g za 12 zl i tez dziala, jedzie druga za 23 zl do 2 kg ;) uwazam, ze te drozsze nie maja sensu, bo stoper i tak jest w telefonie - chyba ze ktos potrzebuje, to ok. Do tej swojej zastrzezen nie mam, jedyne co to rozkrecilem po zalaniu, przestawilem czujnik i się lekko "rozkalibrowala"...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2017, 15:34:26 »
Na 100 zrobionych kaw 99 bez stopera już mi się nie chce stać nad kawą. Raz nawet chyba po 10 minutach przelałem z aero i dało się wypić ;-)

Podaj link do tej wagi jesli możesz.

Offline lifepak

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: dripper v60, french press, aeropress
  • Młynek: rhinowares
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2017, 16:42:06 »
Na 100 zrobionych kaw 99 bez stopera już mi się nie chce stać nad kawą. Raz nawet chyba po 10 minutach przelałem z aero i dało się wypić ;-)

Podaj link do tej wagi jesli możesz.
Akurat na tej aukcji co ja kupowałem teraz cena jest 28$, ja od tego chińczyka kupowałem za 19$ bo promocja była. znalazłem innego sprzedawcę u którego jest 17$.
Podeślę Ci link, możesz też wpisać w wyszukiwarce na aliexpess "coffee scale"

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2017, 16:49:23 »
No ja właśnie zakupilem ją przez ebay. Wyniosła mnie 64PLN. Zobaczymy za ile przyjdzie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2017, 17:00:25 »
Czy te wagi mają możliwość ustawienia czasu z odliczaniem do zera  bo to akurat dla mnie najbardziej przydatna funkcja. Teraz do zwykłej wagi mam osobny stoper który odlicza czas i dzwoni co powoduje że sprawdzam sobie czy jeszcze sie przelewa kawa czy już sucho jak na saharze.

Offline lifepak

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: dripper v60, french press, aeropress
  • Młynek: rhinowares
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2017, 17:06:39 »
Faktycznie na ebay też są, nie sprawdzałem wcześniej. Timer w tej wadze nie ma takiej funkcji

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2017, 22:48:38 »
Podoba mi się, z wyglądu trochę pomiędzy hario i brewista. No i jaka przyzwoita cena. W brewista po pół roku, czy może już roku, jeden przycisk działa dziwnie, zaczęła żreć baterie jak szalona i w ogóle uważam że powinna kosztować tyle co ta chińska :)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień 2017, 10:56:39 »
Wygląda ciekawie i ta gumowana nakładka taka jak w acaia tylko bez logo :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko


Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2017, 19:26:11 »
Hmm... mógłbyś sprawdzić dokładność wagi? Np. porównując ważony przedmiot na niej, i np. jakieś zwykłej, kuchennej (choćby z dokładnością do 1g). Przy jednej wadze (tej za €25) jedna osoba wrzuciła zdjęcie 5 rubli i waga pokazuje dokładnie taką wagę, jaką ma moneta wg ruskich (6.5g), a kilka linijek niżej gość pisze o 3 gramowym rozstrzale....
Swoją drogą ciekawe: te same wagi, te same zdjęcia przedmiotów, różnią się jedynie nazwą firmy, a różnica w cenie ponad €10  :o

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpień 2017, 19:37:26 »
Hah, ciekawa sprawa, bo ja swojej nawet nie sprawdzałem :D Ciekawe co ona ciekawego pokazuje... Musze znaleźć małe opakowanie czegoś i sprawdzić, bo żadnych ciężarków o konkretnej wadze nie mam.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpień 2017, 20:34:06 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień 2017, 20:38:08 »
Moja źle pokazuje(taka podstawowa, mała, do 500 g), ale już ją rozbierałem i przestawiłem czujnik... 0,1-0,2 g się myli

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień 2017, 22:20:01 »
Hehe, czy na tym zdjęciu z aliexpress robią dripa bez filtra?  :wow2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi