Autor Wątek: waga z Aliexpress  (Przeczytany 63154 razy)

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Listopad 2020, 21:22:12 »
Jak dokładna jest ta aliexpressowa waga? Czy jest jakaś alternatywa do ~200 PLN? Po recenzjach w sieci widzę, że jest ona nawet lepsza od Hario drip... Jak z precyzją ważenia? +/- z Waszych doświadczeń ile g?
Ktoś może używa jej z Ascaso Arc? Wchodzi to rozmiarem na tackę ociekową?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Listopad 2020, 22:35:25 »
Zależy która, jest ich sporo, ale przeważnie mają dokładność 0,1 g czyli precyzyjniejsze niż Hario drip i szybciej działąjące.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2020, 22:38:08 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Listopad 2020, 01:22:53 »
Ale to nie jest duże osiągnięcie, chyba nie poznałem wolniejszej wagi od hario :) To jest urządzenie z innej epoki, wyznaczyli kierunek, czego w gruncie rzeczy potrzeba i teraz eksploatują do końca, jak długo się sprzedaje. A jeszcze trochę się posprzedaje, skoro dalej mało sensownych killerów dla niej jest, mamy parę wag premium za straszne jak za wagę pieniadze i losowe chinczyki z ali, jedne świetne a inne to pomyłki, jak się trafi.

Nawet jak ktoś próbuje, to z jakiegoś powodu musi przekombinować, jak np myweigh, zatrzymująca stoper nie wiedzieć po kiego.
Ja trafiłem na Ali fajnie, działa od kilku lat bez zarzutu, baterii nie rozładowuje, ale kiedyś się podda a wtedy chętnie kupił bym coś powtarzalnego i ładnie wykonanego, z jak że prosta funkcjonalnością tj bez autooff i z stoperem i już, nie trzeba udziwniać.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Listopad 2020, 16:02:17 »
Jak dokładna jest ta aliexpressowa waga? Czy jest jakaś alternatywa do ~200 PLN? Po recenzjach w sieci widzę, że jest ona nawet lepsza od Hario drip... Jak z precyzją ważenia? +/- z Waszych doświadczeń ile g?
Ktoś może używa jej z Ascaso Arc? Wchodzi to rozmiarem na tackę ociekową?
Ja używam z Arc-iem, wchodzi w poprzek tak, że stoi wszystkimi nóżkami na tacce i filiżanka do espresso spokojnie wchodzi pod wylewkę.

Słowian

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Listopad 2020, 17:30:09 »
Od około pół roku posiadam dwie sztuki które już wile razy pojawiały się na forum:
waga.jpg

Mniejsza koszt do 15zł- allegro, większa około 55zł- ali. Wskazania mają identyczne, jak do tej pory spełniają swoje zadanie. Baterie z zestawu jeszcze nie wymieniane.
Waga od chińczyka ma fajną funkcję alarmu co minutę- mi się przydaje przy parzeniu aero.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #80 dnia: 11 Listopad 2020, 23:52:42 »
Przed chwilą zamówiłem taką za niecałe 11$ z wysyłką z Hiszpanii, na zdjęciach wygląda spoko, zobaczymy co i kiedy (deklarują 7 dni) przyjdzie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #81 dnia: 12 Listopad 2020, 09:37:05 »
Fajne są wagi Timemore, też z aliexpress, które wyglądają jak acaia ;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Listopad 2020, 12:06:40 »
Szczerze mówiąc, (pomijając temat wspierania podróbek) nie widzę powodu żeby płacić za nią prawie 5x więcej niż za inne wagi z ali.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Listopad 2020, 12:40:10 »
Moja, taka jak ta na zdjęciu Słowiana po prawej, co prawda starszej generacji i nie pika, ale działa bez problemu w kuchni od prawie 3 lat jako waga do wszystkiego.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Listopad 2020, 13:09:35 »
pomijając temat wspierania podróbek
Timemore ma swoje podróbki, a że opcje na design powoli się kończą to wychodzą podobne produkty... Jest bardzo podobna do acaia ale jednak się różni, w acaia na przykład na fotkach nie widzę stopera a Timemore nie ma ani przepisów ani bluetootha jak acaia. Poza wyglądem nie różni się chyba niczym od tych po 15 dolków, jeśli chodzi o samo działanie... Mam dwie takie, jestem zadowolony - jedna w pracy waży kawę, druga w domu waży wszystko(a od pewnego czasu głównie mąkę) i problemów brak, ba - nawet baterii jeszcze chyba nie wymieniałem, energooszczędne dziadostwo :D

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Listopad 2020, 18:31:34 »
Dzięki wszystkim, biorę tą czarną, na allegro jest po stówce, nie chce mi się czekać na Chiny.

Vitalista

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Grudzień 2020, 13:43:02 »
Przed chwilą zamówiłem taką za niecałe 11$ z wysyłką z Hiszpanii, na zdjęciach wygląda spoko, zobaczymy co i kiedy (deklarują 7 dni) przyjdzie.
Jak oceniasz zakup i działanie wagi ?

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Styczeń 2021, 09:28:21 »


I jak ta waga? Polecasz? Właśnie zastanawiam się co kupić :)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #88 dnia: 01 Styczeń 2021, 11:48:07 »
Przed chwilą zamówiłem taką za niecałe 11$ z wysyłką z Hiszpanii, na zdjęciach wygląda spoko, zobaczymy co i kiedy (deklarują 7 dni) przyjdzie.
Ja też taką zamawiałem z wysyłką z Czech,  lecz niestety przyszła uszkodzona prawdopodobnie przez złe opakowanie, była wsadzona w zwykłą kopertę bombelkową. Szkoda,  bo prezentowała się super.
Od razu zamówiłem inną, z której jestem zadowolony.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Styczeń 2021, 12:25:09 »
Mam dokładnie taką samą wagę jak Makgajwer. Dotarła do mnie z Chin. Waga jest super. Szybko reaguje, dobrze waży,  stoper się super sprawdza przy  dripach. Od momentu zakupu działa na pierwszym komplecie baterii (waga ma co najmniej rok i jest codziennie używana). Jak dla mnie idealna waga do dripa i nie tylko. Jest solidnie wykonana i uważam, że w cenie do 100 zł (zapłaciłem za nią 45 zł) trudno kupić coś lepszego. Wagi jubilerskie z większą tacką (mam taką również w domu) nie mają startu do tej wagi. Zdecydowane warto ją kupić

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi