Autor Wątek: HX z wyższej półki ?  (Przeczytany 45295 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #195 dnia: 18 Kwiecień 2017, 20:42:51 »
kawę za 300 zł
To kupujesz tylko 3kg? Ewentualnie 2,5kg lepszej?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #196 dnia: 18 Kwiecień 2017, 21:07:16 »
Tedi, nieco uproszczę Twoją wypowiedź. Jeśli komuś smakuje kawa z Phina za 10zł to o co chodzi? Nie znaczy to, że mają spaczony smak, tylko świadczy to o tym, że kawa dla nich nie jest treścią życia.  Oczywiście, że są ludzie, którzy nie poprzestaną na Phinie czy ekspresie za 10 000$ bo nie będzie im smakowała kawa zrobiona w ŻADNYM ekspresie. Wszędzie znajdą jakieś niedoskonałości. A to bojler za mały a to grupa za gorąca albo nierówno ma rozłożoną temperaturę. Przypomina mi się serial (skądinąd bardzo go lubię) MONK. Kiedyś gdy byłem na kupnie telewizora i chciałem wydać jakoś sensownie swoje pieniądze, zacząłem szukać w najlepszym do tego (jak mi się w mojej naiwności wydawało )miejscu jakim jest forum sprzętu elektronicznego. Po przeczytaniu kilku czy kilkudziesięciu recenzji telewizorów doszedłem do wniosku, że to mi nie pomoże w wybraniu TV. Zadałem pytanie podając swoje preferencje zaznaczając, że nie interesuje mnie granie a co za tym idzie, lagi. W zasadzie olali moje preferencje i rozpętała się burza. Co tam, TV za 3000 to wiocha! Kupuj ten za 30 000! Bo na innym to będziesz widział wszystkie niedoskonałości, zobaczysz jakie dziadostwo wciskają producenci i w ogóle coś poniżej to super szajs! Kupiłem TV jak się okazało z tylnym podświetlaniem matrycy co nawet w dzisiejszych TV jest rzadkością. Kupiłem TV wyśmiewany za to, że ma lagi rzędu 0,1 sekundy, za to że jest to LG (o matko co za szajs!) Mam go 7 lat. Działa bezawaryjnie do dziś.  Obraz nie jest tak przesłodzony jak w niektórych innych TV konkurencji i jest naturalny. Nie żałuję bo przestałem słuchać ekspertów i kupiłem to, co mi się podobało, to co wydawało mi się sensownym wyborem. Myślę, że można to odnieść do wszystkiego co ma nam służyć. TV nie kupujemy dla niego samego tylko dla emocji przy oglądaniu programu. Kawę można wypić z wielu źródeł, niekoniecznie tych za naście tysięcy. TO TYLKO KAWA. Ciasto zrobione mikserem za 200zł będzie smakować inaczej niż zrobione tym planetarnym za 3000? Potrawa przyprawiona pieprzem zgniecionym w moździerzu będzie smakować inaczej niż ta ze zmielonym w tanim młynku? Czy przeciętny konsument potrafi odróżnić w potrawie sól himalajską od tej wielickiej?  Wreszcie czy kawa (espresso) wykonane przy pomocy sprzętu za 2000zł tak potwornie się będzie różniło od tego zrobionego w LaMie? Stawiam swoje trzonowe zęby, że większość nie odróżni kawy zmielonej młynkiem udarowym od tej zmielonej najdroższym gastro. Za bardzo ulegamy wszyscy pędowi. Zapominamy co jest ważne. Forma przerosła treść. Ponieważ żyjemy w wolnym świecie, nie każdy musi się ze mną zgodzić.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #197 dnia: 18 Kwiecień 2017, 21:32:29 »
Ponieważ żyjemy w wolnym świecie, nie każdy musi się ze mną zgodzić.
Ja się z Tobą zgadzam. :)


To kupujesz tylko 3kg? Ewentualnie 2,5kg lepszej?

Krakus, cena jak to cena. O niczym ona nie świadczy.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #198 dnia: 22 Kwiecień 2017, 15:18:34 »
Czujnik temperatury: PT1000  włożony w otwór po śrubce prysznica. Pomiary co 15 sekund

Chcę kupić termometr. Jaki masz model  rejestratora temperatury ?
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2017, 15:50:30 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline rithien

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bezzera BZ13 S DE
  • Młynek: Ceado E6P, comandante v3
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #199 dnia: 22 Kwiecień 2017, 16:28:29 »

Chcę kupić termometr. Jaki masz model  rejestratora temperatury ?


Nie mam rejestratora. Uzywam miernika METRIX ASYC IV MTX3293, ale nie oplaca sie go kupowac tylko do pomiaru temperatury :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #200 dnia: 22 Kwiecień 2017, 16:37:32 »
Chcę kupić termometr. Jaki masz model  rejestratora temperatury ?
Znasz się trochę na elektronice? Jeśli tak, zrobisz sobie taki samemu za 100 .. 150 złotych.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #201 dnia: 22 Kwiecień 2017, 17:39:28 »
Lutownicę mam. Tylko nie wiem czy dałbym radę.

@Rithien, @Krakus. Na allegro znalazłem taki termometr:

http://allegro.pl/rejestrator-temperatury-termio-1-termometr-pt1000-i6685079029.html

Co o nim sądzicie ?
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #202 dnia: 22 Kwiecień 2017, 18:13:51 »
Co o nim sądzicie ?
Trochę kiepskawy. Zapisuje tylko co 1 sekunda (mógłby częściej), na moje rozeznanie ma egzotyczną sondę USB. A na koniec, pewnie potrzebujesz rejestratora przynajmniej dwukanałowego.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #203 dnia: 22 Kwiecień 2017, 19:23:58 »
Praktycznie potrzebuję termometr co szybko podaje wartość temperatury wody. Myślę, że jak odczyt będzie co 1 sek. będzie ok.
Mam też inny termometr który pokazuje mi temperaturę grupy.
Chcę poznać w szybki sposób jaka jest różnica w temperaturze wody względem temperatury grupy.
Być może będę mógł skorygować wartość temperatury grupy do tem. wody.



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline _ADAM_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP (na sprzedaż); Gaggia Baby Class D, Jura F90
  • Młynek: Gaggia/Macap M5D Plus; Wilfa
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #204 dnia: 30 Maj 2017, 22:10:28 »
Przemyślałem temat i jednak doszedłem do wniosku, że nie chcę ekspresu bez czasowego, wolumetrycznego programowania dozy. Przyciski to jednak duża wygoda, plus też taki, że zapewniają mi powtarzalność. Na placu boju z ekspresów HX zostały:
1. Bezzera BZ 16R DE
2. ECM Elektronika II Profi
W Bezzera nie podoba mi się, że nie będą mógł w grupę wkręcić termometru. W ECM ten doklejany panel elektroniczny wygląda kiepsko, ale z drugiej strony zegary wyżej niż w Bezzera, to na plus
W obu ekspresach mega bardzo mi się nie podoba, że nie wiem jak tam jest z preinfuzją. W Bezzera jest podobno elektroniczna, co jest be, o ECM nie wiem nic. Przydałyby się jakieś filmiki z ekstrakcją, po zegarach można by się zorientować.

Programowane przyciski mają znaczenie w kawiarni, gdzie robi się dużą ilość kaw - zrobienie kilku kaw w domu z użyciem stopera i wagi chyba nie jest dużym problemem?
Ja bym nie zrezygnował z E61 na rzecz "guziczków".
Z czystym sumieniem polecam Bezzera Mitica TOP- użytkuję od lutego (przesiadka z Rancilio Silvia) - bardzo stabilna i cichutka (pompa rotacyjna), już pierwsze epsresso zrobione po przywiezieniu ze sklepu i podłączeniu w domu było udane. Jak dla mnie samo używanie dźwigni do uruchomienia ekstrakcji to coś w rodzaju "rytuału" - to zupełnie co innego niż wciśnięcie przycisku, poza tym w środkowym położeniu dźwignią uruchamiasz preinfuzję i to prawdziwą, a nie sterowaną elektronicznie przez wyłączenie na chwilę pompy.

skansen

  • Gość
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #205 dnia: 02 Październik 2022, 16:48:49 »
Odświeżając wątek - segment HXów z wyższej półki na szczęście nie zniknął. Wręcz przeciwnie, pojawiają się w nim nowe propozycje. 
Z nowości przychodzą mi do głowy dwie poniższe maszyny.

Bellezza Iinizio R-2 litrowy bojler z HX, E61 i pompą rotacyjną. Ekspres może korzystać z wbudowanego zbiornika lub zostać podłączony na stałe do wody.

Bezzera Aria-1,5 litrowy bojler z HX, E61 i pompą rotacyjną. Ekspres może korzystać tylko z wbudowanego zbiornika, nie ma opcji podłączenia na stałe do wody. Zdziwił mnie trochę brak możliwości podłączenia ale  zarówno oględziny maszyny jak i rozmowa z dystrybutorem potwierdziły ten fakt.

skansen

  • Gość
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #206 dnia: 31 Październik 2022, 11:58:20 »
Kolejny model z tego segmentu:
Bezzera Aria PID-do pierwotnej wersji dołożono PID z shot timerem, flow control oraz-co mnie cieszy najbardziej-umożliwiono podłączenie do wody  :ok:
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2022, 12:01:22 wysłana przez skansen »

Offline Adriano

  • Wiadomości: 6
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #207 dnia: 04 Styczeń 2023, 13:21:32 »
Cześć
Aria PID 
Czy ktoś miał styczność z tą maszyną? Poszukuje w miarę kompaktowego ekspresu z pompą Rota (bezpośrednie podłączenie do wody) Za takie pieniądze można mieć DB tylko rozmiar do mnie nie przemawia (mały aneks i DB typu Matrix będzie wyglądał komicznie). Czym dłużej czytam forum tym wybór staje się cięższy bo przecież „kilka stówek” więcej i można mieć dźwignie np pro 800 od profiteca

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #208 dnia: 11 Styczeń 2023, 20:01:14 »
To aby Ci jeszcze utrudnić zwróć uwagę na IZZO Vivi PID, IZZO Alex PID, IZZO Valexia PID.
https://ekspresdokawy.pl/pl/o/k/myway-34.html?order%5Bcena_min_brutto%5D=asc&lang=pl&url=myway-34&range=9
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: HX z wyższej półki ?
« Odpowiedź #209 dnia: 11 Styczeń 2023, 20:21:02 »
Valexia naprawdę jest takim płaszczakiem? ;) Ciekawe wzornictwo...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi