Autor Wątek: Niski ekspres przelewowy z młynkiem? Lub bez młynka do 700 PLN?  (Przeczytany 2955 razy)

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Hej, chciałem rodzicom kupić ekspres przelewowy na święta. Ojciec chciałby mieć wbudowany młynek, ale obawiam się, że jest to nie do pogodzenia z faktem, że prześwit, w jakim musi się zmieścić ekspres to 43 cm. Znacie jakieś takie modele, które się zmieszczą w tej wysokości?

Budżet, którego nie przekroczę to 700 PLN.

Jeśli jednak to mission impossible, to jaki sprzęt w tym budżecie polecicie bez młynka (again - 43 cm wysokości max.)? Oczywiście ponieważ to prezent, to nie może to być sprzęt używany ani powystawowy.



Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Niski ekspres przelewowy z młynkiem? Lub bez młynka do 700 PLN?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2022, 12:57:48 »
Od kilku miesięcy codziennie rano (czasami nawet o 4:00) czeka na mnie kawa z takiego ekspresu.

MELITTA Look V Timer 1025-08

Po tych kilku miesiącach nie wyobrażam sobie dnia bez tego ekspresu.
Używam go z takimi filtrami jak tam pokazałem, ustawiłem tylko twardość wody a ostatnio "siłę" zaparzania kawy.
Używam do niego różnych kaw, ot np. coś mi się nie sprawdziło jako espresso to mielę i tam to sporzytkuję.

Ze swojej strony mogę go śmiało polecić.
Coś niecoś o tym jest tutaj.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=397.195

Specjalnie kupiłem bez młynka, bo nigdzie nie mogłem znaleźć opinii o tym co to za młynki są w takich ekspresach. 


Jego wysokość zaznaczyłem ci wklejając fotkę z cm.
Niedawno chyba w Konesso widziałem fajną cenę na nie.

Jak by Cię taki ekspres zainteresował, a chciałbyś coś więcej wiedzieć pytaj, jak będę znał odpowiedz napiszę.


20221111_123020.jpg

W swoim wymieniłem tylko dzbanek na mniejszy (koszt chyba 40 zł. bo tamten był dla mnie za durzy.

Jka

 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi