Autor Wątek: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?  (Przeczytany 9200 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Czerwiec 2017, 08:35:37 »
Może być, że wilgoć, usterka zbiegła się z dziwnymi odgłosami presostatu. Muszę znaleźć wolną chwilę, zakasać rękawy i wziąć się za ten ekspres.

@DrUsagi, co to znaczy przedzwoniłem styki? Nie jestem elektronikiem, ale nie boję się podłubać, żona kupiła jakąś stację lutowniczą i bawi się z dronem, to może klawiaturę też ogarniemy, choć najpierw zacznę od tego presostatu.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2017, 08:38:35 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Czerwiec 2017, 12:35:31 »
co to znaczy przedzwoniłem styki?
Sprawdzenie ciągłości, jeśli masz miernik to dobrze też jest zmierzyć rezystancję przejścia styków. Poza tym trzeba sprawdzić czy nie ma zwarć wysokooporowych między stykami. Tak po prostu, jak styk zamknięty, musi być zero ohm, jak otwarty, nieskończoność.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Czerwiec 2017, 19:36:52 »
Ja mam nowy panel, za długo to on nie podziałał przy ilości awarii... Zresztą problem był od pierwszego uruchomienia po poskładaniu, więc uszkodzony termicznie nie został :(

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Styczeń 2023, 11:47:31 »
Mam podobny problem w mojej Astorii, panel przestał reagować. Odłączyłem go i próbowałem połączyć styki bezpośrednio, ale też nie działa. Rozebrałem plytkez ale nie znalazłem żadnych problemów (zimnych lutów, czy śladów przepaleń) płytka ogólnie wygląda jak nowa.

Jak to u Was się zakończyło, wymienialiście cały sterownik, on kosztuje kosmiczne pieniądze.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Styczeń 2023, 21:37:57 »
Może padła tylko klawiatura? Też nie jest tania, swoją drogą. Na forum jeden użytkownik zrobił swoje przyciski, a z kolei inny, pisał że jak się rozbierze klawiaturę, to te przyciski są tanie, jakby wymienić. Nie wiem tylko co, jeśli wszystkie nagle przestały reagować. Sam mam taką klawiaturę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Styczeń 2023, 13:06:02 »
Ja skończyłem na wymianie klawiatury i pozbyłem się ekspresu po dłuższym czasie samych walk z uruchomieniem...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Styczeń 2023, 15:25:52 »
Ile może być warta taka sprawna Astoria CKE teraz?

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Styczeń 2023, 09:14:47 »
@gromog noszę się z zamiarem sprzedaży swojej CKE. Używałem ją sam przez dwa lata. Muszę tylko wymienić uszczelkę grzałki i pomalować plastikową obudowę. U mnie niestety dwa przyciski nie działają.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Styczeń 2023, 09:35:36 »
Ze swoją ciężko będzie rozstać się, bo sprzęt to niezawodny.  Kiedyś, gdy jakieś fajne DB wybiorę trzeba będzie znaleźć amatora dobrej kawy. Szkoda, by stała nieużywana. Już automat QM rozebrany przekładam od lat z miejsca na miejsce, z myślą, że kiedyś go jeszcze odpalę. Najlepiej będzie oddać rodzinie, bo i parę akcesoriów nazbierało się.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Styczeń 2023, 10:01:58 »
To są takie rzeczy, że ciężko oszacować - to już raczej z grupy tych, że warte tyle, ile ktoś zapłaci. Z perspektywy czasu - drugi raz bym nie kupił, ze względu na sterownik. Teraz mam dźwignię i tam już niemalże nie ma co się zepsuć :D I nie jest mi z tym ani trochę źle.

PS. Gdybyś chciał to mogę jeszcze poszukać procesora, choć nie wiem czy sprawny ;p

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Styczeń 2023, 11:48:45 »
No może byłbym chętny :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Styczeń 2023, 13:37:15 »
Z perspektywy czasu - drugi raz bym nie kupił, ze względu na sterownik.


Ty miałeś ze swoją problemów, ale chyba kupiłeś niesprawną. Moja nigdy mnie nie zawiodła.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Styczeń 2023, 15:06:49 »
Tak, kupilem uszkodzona, to sie zgadza. Tyle tylko, ze nie chcialbym ekspresu, ktory ma niedostepne i drogie czesci - programowanie dozy i tak mi sie nie przyda. Wersja CK jeszcze spoko, bo tam nie ma elektroniki, ktora moglaby sie zepsuc - ale CKE bym nie chcial.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Styczeń 2023, 14:59:54 »
Marudzicie Panowie to jest ekstra maszyna, ja swoją kupiłem za grosze bo miała niesprawny elektrozawór. Wymieniłem i przez lata działała dobrze robiąc kawę. Fakt co jakiś czas coś tam trzeba przy niej porobić, ale tak jest z każdą maszyna. Napewno mniej jest przy niej pracy niż przy automacie.

Wracając do panelu, oderwałem delikatnie naklejkę z klawiatury i tam są proste obwody które się stykają po dotknięciu palcem. Tam nie bardzo jest co się zepsuć. Popatrzyłem jak idą te obwody i zwarlem konkretne piny na kostce i niestety nie ruszyło. Mam jeszcze nadzieję że to przewód, bo jeśli nie on to ciężko będzie i moje pytanie o przeróbkę będzie jeszcze bardziej aktualne.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Styczeń 2023, 10:16:59 »
Podłączyłem klawiaturę bezpośrednio pod płytkę i działa, więc to kabel. Orientuje się ktoś gdzie można taki kabel kupić, czy pasuje uniwersalny, bo pewnie oryginalny kosztuje dużo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi