Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 84275 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« dnia: 26 Lipiec 2013, 11:47:10 »
Jak w temacie - właśnie przez tydzień będę w Trójmieście. Gdzie udać się na dobrą kawę? Gdzie kupić dobre ziarna? Ze sobą biorę tylko sprzęt do dripa, i raczej takiej kawy będę szukać.

Po głowie chodzi mi gdańska Flemming Cafe. Gdyńskie palarnie z tego co pamiętam nie zachwycały ani jakością ani ceną. No ale może coś się pozmieniało. Mieszkańcy Trójmiasta gdzie zaopatrujecie się w ziarenka.

Do Kołobrzegu blisko ale jednak daleko. Nie wiem czy uda mi się udać - sam z trójką dzieciaków zrobiłbym tam spustoszenie :D
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2013, 11:55:03 »
Off-Topic:
To Twoje dzieci tyle kawy pochłaniają? :wow2: Ale jeśli zapłacicie, to się Antonio nie obrazi. ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2013, 12:00:02 »
Off-Topic:
To Twoje dzieci tyle kawy pochłaniają? :wow2: Ale jeśli zapłacicie, to się Antonio nie obrazi. ;)
Off-Topic:
Starsi są jak diabły tasmańskie - razem sieją spustoszenie. Uspokoić mogła by ich pewnie czekolada. A najmłodsza to obecnie żywe srebro - lata wszędzie, wlezie wszędzie.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2013, 12:42:39 »
przez tydzień będę w Trójmieście. Gdzie udać się na dobrą kawę? Gdzie kupić dobre ziarna?

Palarnie kawy w Trójmieście to Ipanema, Cafe Mia i Palazzo Cafe.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2013, 12:47:22 »
Czy można ich odwiedzić, kupić kawę, spróbować na miejscu ...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2013, 13:30:35 »
Kiedyś byłem w Ipanemie, było miło, poczęstowano mnie kawą. Dokładniej cappuccino, akurat je dla siebie przygotowywali. Za mlekiem w kawie nie przepadam, ale wypiłem. Było nawet dobre, czekoladowe, trochę za gorące. Kupiłem jakąś ich chyba najlepszą mieszankę, dokładnie nie pamiętam. Cena trochę ponad stówkę za kilogram. Tania nie była, w smaku przyzwoita, ale na pewno nie za tę cenę.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec 2013, 13:57:12 »
ale na pewno nie za tę cenę
Tak się kończy większość moich ocen próbowanych kaw. Nie tyle są marne, co właśnie mają nieadekwatną cenę. Albo inaczej, wiem gdzie kupić (najczęściej) taniej i do tego smaczniej.

hary1200

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2013, 10:24:15 »
Fleming masz tutaj
http://www.flemming-cafe.pl/Sklepy.aspx
też Ćię poczęstują kawą,to jest po drodze do Oliwskiego zoo wiec przyjemne z pożytecznym  :)

marjer

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2013, 21:24:31 »
Cytuj (zaznaczone)
Gdzie udać się na dobrą kawę?
W Gdyni spróbuj do lavendacafe.p. Kawę mają z miejscowej palarni ale nie wiem jakiej. Natomiast w Gdańsku kumpel zachwalał Retro na ulicy Piwnej.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2013, 21:27:03 wysłana przez marjer »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2013, 22:01:56 »
Jak zdrowie pozwoli to bede testowal. Na razie mam wizje reki na temblaku, wiec zamiast zostac z dziecmi nad morzem moze mnie czekac powrot do domu :-(

Ale dzieki za sugestie. Fleminga mam podrodze do lekarza. Moze chociaz ten punkt zalicze.
LMWDP #469

marjer

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2013, 20:42:09 »
Rękę na temblak, temblak na szyję i baw się z dziećmi. Urlop to jedyna rzecz której utraty nie da się odrobić  ;).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2013, 20:45:35 »
 :smiech:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2013, 22:28:58 »
Prawie jak w starym dowcipie:


Zima, Alpy, stok. Facet rusza z góry, odbija się kijkami i jedzie na bombę. Nagle podskakuje na muldzie, obraca go, leci, koziołkuje, w tumanie śniegu wali w drzewo... Kijki w jedna, narty w druga, gość rozwalony, zęby wybite, krew z nosa, nogi poskręcane w dziwny sposób. Otwiera nieprzytomne oczy, wciąga górskie powietrze i mówi:
 - I c**j. I tak lepiej niż w pracy.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpień 2013, 22:29:25 »
Szczerze - mam dwie kawy z gdańskiego Flemminga - coś więcej niebawem napiszę. Bo i mnie to jak w tym dowcipie.

Teraz się już śmieję - ręka dobrzeje, ale dziś mój młodszy syn (7.5 l) zaliczył bliskie spotkanie z mostkiem kierownicy na rowerze - wynik stracona jedynka. Najgorzej, że to na 99% już stała była i że poszła w trawę i jej nie odszukaliśmy... :chory2:

Co do samego lokalu Flemminga - fajne miejsce dla maniaków  ;) Tradycyjny kawosz może się nieco przerazić - 2/3 lokalu zajmuje piecyk, a reszta to kasa, 3 stoliki i regalik z kawą i belgijskimi czekoladami (pyszne) w całkiem niezłym wyborze.

Miła obsługa - trafiliśmy tam z moją bandą akurat na otwarcie zaraz po spacerku w parku oliwskim.
LMWDP #469

Offline desmo

  • Wiadomości: 15
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpień 2015, 11:04:16 »
Sporo kawy się przelało od ostatniej wiadomości więc odświeże.
Trochę się zdziwiłem że tak mało propozycji w sieci, ale może nie potrafię znaleźć.
To co lokalsi gdzie znajdę 2 młynki za barem, gdzie dostanę najlepszy przelew ...



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi