Autor Wątek: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody  (Przeczytany 5292 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« dnia: 25 Czerwiec 2013, 13:01:37 »
Takie przemyślenia mnie naszły:
Swój ekspres od początku zalewam tylko wodą z odwróconej osmozy, po ~3 miesiącach używania nie ma praktycznie śladów - zbiornik wody wygląda jak świeżo wyjęty z folii, prysznic też błyszczy jak nowy...

Czy/kiedy/czym warto przeprowadzić czyszczenie?
Dostałem razem z ekspresem "firmowy" odkamieniacz ale chyba nie ma sensu go używać?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2013, 13:05:52 »
Nie bardzo, sprzedaj/oddaj/wyrzuć/wykorzystaj w pracy. W przyszłym roku planuję remont kuchni i wciąż waham się pomiędzy osmozą, zmiękczaczem lub pozostaniem przy dzbankach brita.
Przy osmozie drażni mnie ilość ścieków z przemywania membrany, zmiękczacze są mi najmniej znane, a przy dzbanku ciągle zapominam o zmianie filtra i robię to nieregularnie bo już dawno wskaźnik się zepsuł.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2013, 13:19:04 »
Jak rok temu rodzice zakładali osmozę, to się z nich mocno śmiałem (3k za filtr do WODY?  :wow2:)
Teraz, szukając mieszkania dla siebie, zwracam uwagę, czy będzie gdzie upchnąć osmozę właśnie  :lol2: btw. rodzice mają ustawiony filtr na lodówce, bardzo fajne miejsce, a ja bym na to nie wpadł...

Wygoda użytkowania, jakość wody, wydajność są nieporównywalne z dzbankiem, trzeba tylko przełknąć to "płukanie membrany"

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2013, 14:30:04 »
Nie bardzo, sprzedaj/oddaj/wyrzuć/wykorzystaj w pracy. W przyszłym roku planuję remont kuchni i wciąż waham się pomiędzy osmozą, zmiękczaczem lub pozostaniem przy dzbankach brita.
Przy osmozie drażni mnie ilość ścieków z przemywania membrany, zmiękczacze są mi najmniej znane, a przy dzbanku ciągle zapominam o zmianie filtra i robię to nieregularnie bo już dawno wskaźnik się zepsuł.

A ja filtr zmieniam zawsze 1-go każdego miesiąca, jak mam ostatni w pudełku to znów zamawiam 9 na kolejne miesiące. I nie zapominam :D
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2013, 15:29:48 »
Myślałem kiedyś nad czymś takim do wody pitnej i ekspresu: http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-WODY-RO7-AQUAFILTER-JONIZATOR-OSMOZA-IFIR-US/147

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2013, 19:34:03 »
Osmoza troszkę mija się z celem...
Jeśli nadal jest tak, że około 1 litra zyskujemy, a około 10dajemy w kanał to dziękuję postoję, wolę britę która co prawda nie oczyszczają wody w taki sposób, ale przynajmniej nie marnuję tyle drogocennej wody.
Nie opłacałoby się bardziej kupować 5l bańki z wodą tylko do parzenia kawy??

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwiec 2013, 21:00:01 »
W tej chwili chyba jest to 1:1.
Tylko do kawy miałoby to sens, ale chyba warto pomyśleć o kompleksowym rozwiązaniu. Niemniej korzystanie z dzbanków jest bezinwestycyjne :)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwiec 2013, 21:21:29 »
To już jest dużo lepiej, choć nadal bez szału...
Koszta za sobą pociąga również spore przy zakładaniu oprzyrządowania i późniejszej eksploatacji.
Chyba nadal wolę filtry za 10zł raz w miesiącu.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Czyszczenie kolbowca, a jakość wody
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2013, 22:07:09 »
Nie sądziłem, że przy osmozie są takie straty wody.
Czyli lepiej zostanę przy kupowaniu wody źródlanej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi