Autor Wątek: Kubek termiczny  (Przeczytany 123594 razy)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #270 dnia: 23 Grudzień 2021, 10:44:14 »
ja zwykle zalewam 1/5 zimnej wody, całość wtedy ma ok 65-70st i można pić od razu.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #271 dnia: 23 Grudzień 2021, 15:21:26 »
 :ok:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #272 dnia: 24 Grudzień 2021, 13:09:00 »
Dlatego namiętnie odradzam Contigo... Mam Contigo jak i od dawna coś ala Smile, tego typu: https://tinyurl.com/muydj9px

Smile ma fajny 'zbiorniczek' w którym gromadzi się płyn zanim trafi do ust- łatwo pić i się nie parzyć. Dodatkowo w ogóle nie pachnie plastikiem, gdzie w Contigo go wyczuwam... Co również nie mniej istotne pasuje idealnie do wszystkich uchwytów. Contigo jest gruby- u mnie nie pasuje ani do Audi, ani do Forda, ani do wózka dziecięcego... Porażka. Contigo trzyma ciepło trochę lepiej ale przy tak stosunkowo niedużej pojemności dla mnie to żaden plus, a często i lepiej, bo mało kiedy chcemy wrzątek na języku ; )

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #273 dnia: 25 Grudzień 2021, 14:36:04 »
65-70st
:wow2:
No to jesteś twardzielem lubiącym ciepło. Ja jakoś preferuje w okolicach 40 °C

Smile ma fajny 'zbiorniczek' w którym gromadzi się płyn zanim trafi do ust- łatwo pić i się nie parzyć. Dodatkowo w ogóle nie pachnie plastikiem, gdzie w Contigo go wyczuwam. )

Zgadzam się, u mnie żona głównie używa i jej nie przeszkadza, ale dla mnie pokrywka daje aromat tworzyw. Natomiast Fjord nie daje takiego aromatu.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #274 dnia: 26 Grudzień 2021, 10:41:57 »
Dlatego namiętnie odradzam Contigo... Mam Contigo jak i od dawna coś ala Smile, tego typu: https://tinyurl.com/muydj9px

Smile ma fajny 'zbiorniczek' w którym gromadzi się płyn zanim trafi do ust- łatwo pić i się nie parzyć. Dodatkowo w ogóle nie pachnie plastikiem, gdzie w Contigo go wyczuwam... Co również nie mniej istotne pasuje idealnie do wszystkich uchwytów. Contigo jest gruby- u mnie nie pasuje ani do Audi, ani do Forda, ani do wózka dziecięcego... Porażka. Contigo trzyma ciepło trochę lepiej ale przy tak stosunkowo niedużej pojemności dla mnie to żaden plus, a często i lepiej, bo mało kiedy chcemy wrzątek na języku ; )

Na pewno dobra cenę maja te kubki, ale nie znalazłem info o "bpa free" .
Ludzie w komentarzach piszą, że potrafia sie szybko rozszczelnić i zamknięcie popsuć.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #275 dnia: 26 Grudzień 2021, 13:49:16 »
Mój ma z 5 lat, intensywnie używany i nic z tych rzeczy się nie dzieje. Produkuje chyba jednak ten 'model' kilku producentów i pewnie może być różnie, aczkolwiek mechanizm jest bardzo prosty, nie bardzo raczej podatny na usterkę. Nawet gdyby wytrzymał mi rok, czy dwa, to dalej zdecydowanie wybrałbym jego. Dla mnie do gorących napojów Contigo jest bezużyteczny, no i zapomnijcie o uchwycie pod niego... Tyle ode mnie w temacie praktycznego porównania, każdy wybierze sam ale może bardziej świadomie ;)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #276 dnia: 26 Grudzień 2021, 19:10:30 »
Pewnie że tak, cena jest super.
Z czego zrobiony jest "ustnik"?
W zojirushi po rozłożeniu jest informacja, że niby >pp<.
Teoretycznie bezpieczny i bez Bisfenolu A.
Budowa bardzo podobna z tego co widzę.
Resized_20211226_185333.jpeg
Resized_20211226_185333.jpeg

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #277 dnia: 26 Grudzień 2021, 21:11:44 »
Akurat aktualnie jest 200km ode mnie. Jak nie zapomnę o temacie to sprawdzę i odpiszę tutaj ;) Ogólnie ja nie świruję bardzo w temacie składu tworzyw, choć odruchowo wybieram stał węglową/nierdzewną zamiast aluminium i szkło/porcelanę zamiast plastiku ;) Tego Zojirushi nie widziałem wcześniej ale wygląda, że budowa faktycznie podobna. Więc może dobra, solidniejsza alternatywa do ala 'Smile'. Na pewno bym go zaryzykował zamiast Contigo, gdybym stał przed zakupem aktualnie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #278 dnia: 27 Grudzień 2021, 23:03:16 »
Ok.16 wlałem wrzątek w celu wyparzenia Zojirushi , 2 razy sprawdzałem wodę,  po 2 i 4 godzinach .
Wylewałem wodę do zlewu, mocno parowała i parzyła.
O godzinie 23ej woda ma 63 stopnie.
Co prawda kubek stał w temperaturze 22 stopni, ale jestem w szoku!
Jutro sprawdze balkon ;)
Nie wygrzewałem go wcześniej ,od razu wlałem wrzatek i zakręciłem.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #279 dnia: 28 Grudzień 2021, 01:09:16 »
Dla mnie to wada takiego kubka no bo do długiego trzymania płynów bardziej nadaje się termos ja wolałbym aby Temperatura wychładza się po trzech do czterech godzin

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #280 dnia: 29 Grudzień 2021, 07:34:07 »
No to jesteś twardzielem lubiącym ciepło. Ja jakoś preferuje w okolicach 40 °C
40 stopni to ledwo letnia przecież :D 65 jest gorąca, ale już można się jej napić, zresztą im "zimniejsza" herbata na starcie tym szybciej się wychładza, a jak wiesz ze zmniejszeniem objętości efekt się pogłębia. 55 dla mnie idealna temp do picia.

Dla mnie to wada takiego kubka no bo do długiego trzymania płynów bardziej nadaje się termos ja wolałbym aby Temperatura wychładza się po trzech do czterech godzin
Ale przecież to jest gigantyczna wada. Robisz sobie od razu temp do picia i masz ją przez kilka godzin. Zresztą test kolegi wyżej jest niemiarowy, bo im mniej płynu w kubku tym szybciej się on wychładza, więc praktyczny spadek temperatury w czasie używania będzie większy.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #281 dnia: 07 Styczeń 2022, 16:21:55 »
Ok.16 wlałem wrzątek w celu wyparzenia Zojirushi , 2 razy sprawdzałem wodę,  po 2 i 4 godzinach .
Wylewałem wodę do zlewu, mocno parowała i parzyła.
O godzinie 23ej woda ma 63 stopnie.
Co prawda kubek stał w temperaturze 22 stopni, ale jestem w szoku!
Jutro sprawdze balkon ;)
Nie wygrzewałem go wcześniej ,od razu wlałem wrzatek i zakręciłem.

Kubek przelany wrzatkiem na 30 sekund, wylana woda i zalana do końca gwintu ( szyjka pusta).
Po 5 godzinach na balkonie na "lodowatym gresie", temperatura powietrza ok. 0 stopni, woda w kubku miala 78 stopni.
Kubek wydawal się zimny, a tu niespodzianka !

Także ja takiego produktu szukałem.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #282 dnia: 05 Wrzesień 2022, 08:22:45 »
Potrzebuję kubek termiczny 300-350ml. Ważne żeby nakrętka była łatwa w utrzymaniu czystości, bez zamkniętych przestrzeni. Contigo Pinnacle? Kambukka Etna?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #283 dnia: 05 Wrzesień 2022, 12:04:36 »
MiiR.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kubek termiczny
« Odpowiedź #284 dnia: 05 Wrzesień 2022, 12:07:45 »
Używam tego Pinnacla ze dwa lata, nie znalazłem wad. Jedyne co mnie irytuje to to że zbyt dobrze trzyma ciepło. Jak zalejesz do niego kawę to przynajmniej przez godzinę będzie na tyle gorąca, że nie da się pić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi