Autor Wątek: Przechowywanie ziaren  (Przeczytany 17857 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopad 2019, 19:57:10 »
Używam takich worków, do przechowywania ciuchów. Z czasem się rozszczelniaja. Na ten korek założyłem worek foliowy i dopiero zakrecilem.

Latton

  • Gość
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopad 2019, 23:15:04 »
Zaświtała mi teraz myśl zakupu zgrzewarki próżniowej. Takiej zgrzewarki domowej co się zgrzewa żarcie w worki i potem wkłada do zamrażarki.   :kawa:

Offline naprawiak Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Lelit Kate PL82T
  • Młynek: Lelit Fred (Lelit Kate) + Severin KM3873
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Lipiec 2022, 19:15:19 »
Cześć, ja od dawna przechowuję kawę (po otwarciu paczki) w lodówce. Jakoś wydaje mi się, że dłużej zachowuje aromaty. Dziwaczę czy ktoś jeszcze tak robi? :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipiec 2022, 09:48:49 »
Cześć, ja od dawna przechowuję kawę (po otwarciu paczki) w lodówce. Jakoś wydaje mi się, że dłużej zachowuje aromaty. Dziwaczę czy ktoś jeszcze tak robi? :D
Na pewno lodówka jest zadowolona.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Październik 2022, 22:45:57 »
Próbowałem wszystkiego , jedyny działający sposób to mrożenie najlepiej w temp około -25-30 ,natomiast najsensowniejszy to zakup paczki 250g i wypicie w ciagu tygodnia :)oczywiście dotyczy to kawy już wypalonej

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Październik 2022, 23:14:49 »
Ja już wypaloną, jak kupię np 1 kg, to pół sobie sypię do Airscape, a resztę zostawiam w lodówce zamknięte klipsami.
Podejrzewam, że ani Airscape (vs torebka strunowa), ani lodówka (vs temp pokojowa) nic nie zmienia w takiej perspektywie czasowej w jakiej to wypijam, ale za to lepiej się z tym czuję :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Październik 2022, 23:38:14 »
Lodówka chyba już dawno została obalona jako dobre miejsce do przechowywania kawy. Nawet jeśli jest sucha wewnątrz - no frost, to wyjmując i otwierając paczkę powodujesz kondensację pary wodnej na powierzchni. Lepiej w jakimś ciemnym, w miarę suchym i chłodnym (nisko) miejscu przechowywać niż w lodówce.

Natomiast airscape na długie przechowywanie jest ok. Jednak częste otwieranie i zamykanie takich pojemników łączy się z przetłaczaniem powietrza przez kawę, czyli moim zdaniem jego szczelność traci w takim wypadku sens.


Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Październik 2022, 23:46:14 »
Zamrażarka -25 po wyjęciu kawa jest dokładnie taka jak w momencie wsadzenia,oczywiście worek próżniowy

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Październik 2022, 23:59:57 »
O, to. Teraz już nie mrożę kawy, ale pakowanie próżniowe i potem wyjęcie i zostawienie na 1-2h przed "rozszczelnieniem" zapobiega problemowi - nie ma powietrza - nie ma kondensacji :)

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Listopad 2022, 14:21:48 »
Ja mam pytanie troszkę niezwiązane z przechowywaniem ziaren, a ze smakiem zielonej kawy. Nigdy jej nie piłam. Jak mniej więcej oceniacie smak ?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Listopad 2022, 14:40:32 »
Po analizie ostatnich postów autorstwa KlaudiuszowaPani obstawiam konto, które ma w niedalekiej przyszłości służyć do wciskania marketingu.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Listopad 2022, 18:09:33 »
@KlaudiuszowaPani dlaczego nie znajdziesz działu gdzie należałoby zadać to pytanie? Zależy skąd kawa i jak obrabiana. Te sprzedawane w sklepach jako zielone o różnych magicznych właściwościach smakują trochę jak groch trochę jak liście. Nic nadzwyczajnego, ja bym tego nie pił. Poza my
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2022, 18:12:32 wysłana przez krystians »

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Styczeń 2023, 14:01:42 »
Poza tym ? Skoro mówisz, ze smakuje trochę jak groch to nigdy takowej nie kupię. Niektórzy mówili, że niby tak kawa służyła na pozbycie się  dodatkowych kilogramów.

Offline michal_karbo

  • Wiadomości: 8
Odp: Przechowywanie ziaren
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Styczeń 2023, 14:18:45 »
Worek próżniowy i mrożenie w zamrażarce.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi