Autor Wątek: Pizza  (Przeczytany 62497 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #195 dnia: 14 Październik 2020, 14:01:46 »
Generalnie 3/4 materiałów miałbym, kilka cegieł szamotowych to też nie majątek, bardziej zastanawiałbym się właśnie na ile szczelnie muszą być te blachy i czym to wypełnić ( jakieś maty ceramiczno mineralne, gotowe moduły ceramiczne, płyty termoizolacyjne miękkie, jakąś wełną ogniotrwałą )?

Nie interesowałem się jeszcze dogłębnie tym tematem, tak zagadałem tutaj.

Kolega zrobił piecyk/grill wykorzystując jako model  bodajże piłkę lekarską i "ulepił" z jakiś mas ogniotrwałych + cegła szamotowa i
jest bardzo zadowolony :)

Edit: właśnie patrzyłem, bez problemu idzie kupić różnego rodzaje maty i uszczelnienia ogniotrwałe do przeznaczeń typowo piecowych, zawsze wyszłoby to mniej niż 3,5 klocka.

Z jakim efektem to nie wiem :)





« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2020, 14:08:28 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Pizza
« Odpowiedź #196 dnia: 14 Październik 2020, 14:35:22 »
Wszystko w necie da się znaleźć ;)

np. 
Steel Pizza Oven Build Part 1 - 5
i pizza z tego pieca



Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pizza
« Odpowiedź #197 dnia: 20 Październik 2020, 16:59:54 »
Mam do Was ogromną prośbę jesli juz jestescie w temacie :) jako ze "swój chłop" i temat związany z najlepszym daniem :D Proszę pomóżcie mi i pod postem konkursowym dajcie tylko serce (to ważne) ❤️: https://cutt.ly/give_me_heart (link skrócony, w pełni bezpieczny, odnosi się do postu na FB) Dziękuję serdecznie :)
Jesli by ktos chcial o cos zapytac to walcie smialo :)

Offline Faustmok

  • Wiadomości: 45
  • Młynek: Commandante
Odp: Pizza
« Odpowiedź #198 dnia: 21 Październik 2020, 23:03:24 »
Tak sobie was czytałem kiedyś. Wczoraj wpadł mi w oko ten wątek. Wpisałem w Olx piec do pizzy czy jakoś tak. Dzisiaj byłem oglądać mój nowy piecyk: gastronomiczny Cuppone dwukomorowy(podobny tylko jednokomorowy jest na allegro). Można pracować na jednej komorze. Pieczono w tym piecu chleb - babcia już nie może chodzic, więc piec jest jej nieprzydatny. Chciałbym wyłożyć go szamotem. Nie wiem ile ma lat - budowa to takie czarne chyba żeliwo(albo jakaś inna stał). Wygląda specyficznie, kojarzy mi się że stocznia ;). Zasilany jest siła. Z tego co widzę piece Cuppone to piece profesjonalne. Mój kupiłem całkowicie w ciemno. Czy to dobry wybór? Oczywiście rozgrzewa się do 500*C etc :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pizza
« Odpowiedź #199 dnia: 26 Marzec 2022, 16:34:37 »
Dzieciaki właśnie pozbyły mnie kamienia do pizzy. Gdzie polecacie zakupić nowy? Przeglądam znane portale, ale opinie są różne.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #200 dnia: 26 Marzec 2022, 17:40:59 »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Pizza
« Odpowiedź #201 dnia: 26 Marzec 2022, 19:48:16 »
Zobacz na garnkiswiata.pl

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #202 dnia: 26 Marzec 2022, 20:12:58 »
Ja kupowałem na kamiendopizzy.pl. Ma już kilka lat i nie mam zastrzeżeń.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #203 dnia: 26 Marzec 2022, 20:43:54 »
Mam też Carnetti, niestety jego duża porowatość, jest jego zaletą i wadą.
Do tego jeszcze kwestia wykończenia ( wykruszanie się kamienia ), oraz długość nagrzewania jak dla mnie na nie.
To już wolę stanowczo granit.
A na co dzień na 1- 2 "szybkie" pizze taki cienki szlifowany fajnie wykończony, jest super i łatwo go czyścić.
Kupiłem go na szybko, bo poprzedni "się stłukł sam" i chętnie go używam.

Jak kupowałem to kosztował lekko ponad smarta, eh.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Pizza
« Odpowiedź #204 dnia: 26 Marzec 2022, 21:09:05 »
A na co dzień na 1- 2 "szybkie" pizze taki cienki szlifowany fajnie wykończony, jest super i łatwo go czyścić.

Do zwykłego piekarnika jest zupełnie wystarczający, nie tylko na pizzę na szybko. Granit dla zwyklaka to raczej przesada, bo nie odda swych zalet.

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Pizza
« Odpowiedź #205 dnia: 09 Kwiecień 2022, 20:45:27 »
Płyta granitowa okrągła 30 x 2 cm szara
Castorama
Forum nie daje wkleić linka, chyba za młody jestem.

Taką kupiłem, a cena. :-)
Pizza na takiej płycie w piekarniku na 260*C piecze się do 8 min.
Płytę wygrzewam jeszcze 10 min po osiągnięciu zadanej temp. 260 stopni C.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #206 dnia: 09 Kwiecień 2022, 21:11:49 »
Przepraszam, ale płyta z casto to owszem, ale na ogródek.

Mam ładnie oszlifowany i dociety granit pod moja blachę w piekarniku, kosztował niecałe 50 zł na alledrogo.
Pizza piecze się 4-5 minut, kamień nagrzewa się do 270-280 stopni, pewnie nagrzalby się bardziej , ale 40 minut grzania kamienia to i tak aż nadto.
Kordient potrafi się nagrzać do ok. 290 stopni w czasie ~30 minut.


Edit.
Coś w ten deseń.
https://allegro.pl/oferta/naturalny-kamien-do-pizzy-los-kol-30x30-przepis-8893573763



« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2022, 21:18:18 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Pizza
« Odpowiedź #207 dnia: 05 Czerwiec 2022, 00:22:31 »
@Heniutek
I to wszystko w piekarniku domowym z termostatem odcinającym zasilanie przy osiągnięciu temp. 260*C ?

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Pizza
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Czerwiec 2022, 01:07:55 »
Termostat wyłącza grzałki, gdy temperatura w piekarniku osiągnie te 200-ileś stopni, ale grzałki nagrzewają się do wyższej temperatury. Ustawiając grzanie tylko od dołu i kładąc kamień do pizzy na najniższym poziomie można nagrzać go do wyższej temperatury (wyprowadźcie mnie z błędy, jeśli tak nie jest). Podobnie gdy użyje się opcji grill i położy kamień na najwyższej "półce" - chyba tak zalecają ludzie z Klubu Miłośników Pizzy. ;)

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Pizza
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Czerwiec 2022, 01:50:37 »
Kamień zawsze na najwyższej półce, kilka centymetrów od grzałki. Włączanie dolnej nie ma sensu - tylko górna, opcja grill jeśli jest. A oszukanie termostatu to uchylenie drzwiczek od piekarnika.
Grzałka ciągle się rozgrzewa, bo piekarnik nie może dojdzie do założonej temperatury.
Działalność nieekonomiczna i destrukcyjna dla piekarnika, ale skuteczna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi