Autor Wątek: Minimalna ilość mleka w spieniaczu  (Przeczytany 3713 razy)

Offline kawag

  • Wiadomości: 14
Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« dnia: 20 Lipiec 2015, 06:35:21 »
Planuję kupić indukcyjny spieniacz do mleka (Severin SM 9685). W opisie produktu jest wzmianka, że urządzenie spienia 100-350 ml mleka. Interesuje mnie czy to 100 ml jest minimalną ilością aby urządzenie działało lub też aby się nie zepsuło? Dla mnie, jako jednej osoby, 100 ml to za dużo i ja spieniam raczej ok. 20 ml mleka.
Czy osoby, które dyponują tym Severinem albo chociaż innym indukcyjnym spieniaczem mleka mogłyby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2015, 06:40:17 »
Tylko 20 ml? To niewiele więcej niż łyżka stołowa.

Offline kawag

  • Wiadomości: 14
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2015, 08:23:07 »
W takim razie może jest to trochę więcej niż 20 ml. W każdym razie na pewno nie jest to 100 ml, ponieważ w związku z tym 0,5 litrowy kartonik mleka wystarczyłby mi na 5 razy, a starczy mi co najmniej na te kilkanaście razy. W związku z tym zakładam, że może być to w okolicach 40 ml.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2015, 08:33:09 »
wg instrukcji obsługi "Pojemnik powinien być zawsze napełniony powyżej znaku minimum, co najmniej 100 ml mleka"  ;)
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/375000-399999/396132-an-01-ml-SEVERIN_SM9685_MILCHAU_de_en_fr_nl_es_it.pdf
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipiec 2015, 08:33:37 »
spieniacz do mleka (Severin SM 9685)
A dlaczego własnie ten a nie jakiś mechaniczny szklany lub jesli ma być mobilny to metalowy w stylu FP. Przepraszam jesli lobbuję tego rodzaju spieniacz ale przetestowałem kilka i póki co ten jest najlepszy. Zresztą Rojes pokazała wszystkim jak się spinie mleko na mistrzostwach świata.

Offline kawag

  • Wiadomości: 14
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2015, 08:49:13 »
Dzięki za odpowiedzi. Ponadto ustaliłem poprzez pomoc techniczną Severina, że musi w nim być co najmniej 100 ml.
Natomiast w spieniaczu Severin SM 3581 może być nawet 10 ml, ponieważ jest to spieniacz napędzany silniczkiem, a nie indukcyjny. Czy ktoś krozystał z tego spieniacza Severin SM 3581 i mógłby wypowiedzieć się na jego temat?

Co do samej zasadności zakupu to po prostu chcę wymienić młynek Severin KM 3873, który ostatecznie nie będzie mi potrzebny, ponieważ będę korzystał z innego młynka. Nie mogę go zwrócić, ponieważ kupiłem go w sklepie stacjonarnym, a nie przez internet. Natomiast mogę zamienić go na inny produkt (ewentualnie dopłacić). W związku z tym padło na spieniacz, bo w sumie przydałby mi się, a one są w podobnym przedziale cenowym.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Minimalna ilość mleka w spieniaczu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2015, 11:14:23 »
Ponadto ustaliłem poprzez pomoc techniczną Severina, że musi w nim być co najmniej 100 ml.
informację taką podałem Ci 10 min. po Twoim poście  :evil:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi