Autor Wątek: Jaki sprzęt do kawiarni ?  (Przeczytany 5309 razy)

kasiek

  • Gość
Jaki sprzęt do kawiarni ?
« dnia: 15 Maj 2013, 19:47:36 »
Witam Wszystkich :) jestem nowa na forum,niestety do wielbicieli kaw nie należę ale za to moja siostra ma bzika na punkcie kawy :) Ja znowu mam bzika na punkcie herbaty ;) Z siostrą wymyśliłyśmy sobie ,że otworzymy małą kawiarnię. Tzn dopiero nad tym się zastanawiamy i chciałybyśmy się rozeznać w temacie z kawą. Zastanawiałyśmy się na kupieniem palarki do kawy ale na poprzednim forum ktoś nam odradzał jeżeli nie znamy się nad tym za bardzo. Temat z herbatą chyba mam opanowany perfekcyjnie ale kawa pozostawia wiele do życzenia. No i właśnie chciałabym się zapytać czy faktycznie takie laiki jak ja i siostra lepiej niech nie kupują takiej palarki do kawy,nie chodzi mi o takie duże tylko o taką małą firmy Gene Cafe. Czy może lepiej jest kupować już gotową kawę i tylko na miejscu ją mielić. Ewentualnie jakie młynki kupić,ekspresy. Za odpowiedzi z góry dziękuję :)
Już zmieniam temat :)
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2013, 20:07:09 wysłana przez kasiek »

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Proszę o poradę :)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2013, 19:57:35 »
Część,
wielbicieli herbaty też tutaj mamy - z Tobą to już trójce  :)
Wiele kawiarni kupuje gotową kawę i przyrządza ją w swoim lokalu. Aby wypalać kawę trzeba się na tym znać, ale to może wypowiedzą się właściciele palarni. Sprzęt jakikolwiek to w innych działach trzeba poszukać informacji, ale do kawiarni to raczej kilku grupowy ekspres powinien być a my tutaj jednokolbowcy jesteśmy...




Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Proszę o poradę :)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2013, 20:04:35 »
Cześć. Witaj na forum.
Może zmienić tytuł wątku, który nawiąże do głównej myśli...
Np. Jaki sprzęt do kawiarni?

I przeniosę do bardziej odpowiedniego działu...
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2013, 20:06:22 wysłana przez fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi