Autor Wątek: G-iota PRO (DF83)  (Przeczytany 9771 razy)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty 2023, 12:00:02 »
Bawie sie juz DF83 od ladnych 4 miesiecy. Od samego poczatku bylem pod wrazeniem jakosci budowy (wzgledem DF64), latwosci obslugi, szybkosci i co najwazniejsze- bardzo smacznych espresso. W shotach przewazaja nuty toffee i czekolady, jest natomiast mniej owocowosci niz w np DF64. W wersji oryginalnej (V1) nie spisuje sie on zbyt dobrze pod pour over. Ostatnio jednak kupilem nowy chute i declumper na Etsy i teraz DF83 jest moim ulubionym mlynkiem pod V60.
Na moim kanale YT -My Coffee Show-porownywalem go z wieloma innymi mlynkami i zawsze wypadal bardzo dobrze. Podsumowujac: w kategorii mlynkow sredniej klasy i ceny ciezko byloby znalezc cos lepszego.


Offline art-ur

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Robot, v60, Switch
  • Młynek: Comandante MK3, DF83
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Luty 2023, 18:10:21 »
Po kilku dniach z młynkiem:
- mniej więcej zero retencji jest, jeżeli się dmucha
- dmuchanie lubi nabrudzić dookoła (nie wygląda to jednak tak źle jak na zdjęciach df64 w powyższych postach)
- przy dmuchaniu wychodzi sporo pyłu, widać w kubeczku na oko ładny przemiał i kupka pyłu na wierzchu
- po zdjęciu górnego żarna komora mielenia wygląda czysto, nie widać żeby gdzieś coś zalegało
- w końcu chce mi się robić espresso, kręcenie komendantem pod espresso to nie dla mnie
- przy robieniu przelewu pylenie, spowolniony przepływ wody i błotko w filtrze nie nastrajały pozytywnie, smak mnie zaskoczył rześką owocową kwasowością bez śladu goryczy (jasna Kenia)

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Luty 2023, 22:00:16 »
Niestety z braku czasu w związku z przeprowadzka, do tej pory wypiłem dwie kawy mielone przez DF83, dzięki @Matius22 nie musiałem za bardzo szukac jaki ma być przemiał, bo sugerując się jego komentarzem, przemielilem na 24 i trafiło w punkt   [emoji38]
Na tą chwilę jedyne co mogę powiedzieć to:
- bardzo solidna budowa
- przy dmuchaniu 18g wrzucone i 18g wylatuje
- w porównaniu do DF64 w zasadzie nic nie brudzi(chyba nawet nie musiałem używać RDT)
- piekielnie szybko mieli, 18g w 5 sekund
To tak na tą chwilę, jak będę miał więcej spostrzeżeń to oczywiście się nimi podzielę.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty 2023, 22:15:58 »
@MatteuszS O komu dobrze i udało się trafić szybko!

@art-ur Dmuchając zakładasz ten pierścień dołączany do zestawu czy bez?



Kolejny dzień i wychodzą kolejne kawy. Dzisiaj dałem spróbować dla swojej kobitki i padło „tak kwaśne, że aż ryjek wykręca” a ja to czuje zupełnie w inny sposób, delikatny przyjemny kwasek (chyba bardziej „kwiatowe” niż „owocowe” nuty), a chwile przed połknięciem pojawia się delikatna i przyjemna goryczka, ciekawe… Chociaż ostatnio ponownie się zepsuła i nie podchodzi jej espresso (te na DF64 także). W weekend w końcu przysiądę i zrobię po kawie na obu młynkach.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Marzec 2023, 09:40:08 »
Nic trzeba będzie pod koniec tygodnia "dusić" Janusza o to podwyższenie.
Uchwyty do kubków są już u nas dostępne. Dziś mam home office. Jak jutro będę w firmie to umieszczę zdjęcie. Wrzucę je także na sklep.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Marzec 2023, 09:57:37 »
Uchwyty do kubków są już u nas dostępne.
Super Dzięki - to jutro trzeba na stronę zajrzeć :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec 2023, 18:55:32 »
Niestety nie znalazłem czasu aby przetestować espresso z obu młynków. Po całym tygodniu mielenia wyglada to następująco:



Według mnie jeśli chodzi o „syfienie” jest naprawdę dobrze pod tym względem. Chciałbym tylko dodać, że przez cały tydzień nie używałem RDT poza "pierwszym mieleniem" drugie omyłkowo zapomniałem i tak już zostało.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2023, 20:21:42 wysłana przez Matius22 »
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Marzec 2023, 13:59:50 »
W końcu zrobiłem po podwójnym espresso z obu młynków.

Zauważyłem już podczas użytkowania, że DF83 jakby daje "mniej objętościowo" mielonki w sitku, wagowo jest to samo 18g. Zdecydowanie mniej "zbija się w gródki" względem DF64. Zdjęcie poniżej już po WDT w obu przypadkach:



W filiżance dla DF64 uzyskałem 32 sekundy i 36,2g. W przypadku DF83 było to 31 sekund i 35,1g.



Jeśli chodzi o walory smakowe to tak jak w pierwszym wrażeniu - osobiście czuję, że espresso z DF83 jest delikatniejsze w smaku i "lżejsze" na języku. Mam nadzieje, że nie jest to spowodowane podświadomym nowym zakupem i "zadowolenia" z niego.

Po tygodniu śmiało mogę powiedzieć, że jest to super młynek trochę głośniejszy niż jego mniejsza wersja. Na pewno chciałbym dodać do niego wkładkę od popcornu aby najpierw włączyć młynek i dopiero wtedy wsypywać ziarno (na ten moment nie jest to możliwe). Zrobić uchwyt do kubeczka tak aby nie używać tej białej "wkładki" - jest po prostu wtedy wygodniej.

Testowo zamieniłem kubeczki i przez chwile używałem wczoraj tego plastikowego - mam wrażenie, że wtedy syfi delikatnie "bardziej" niż z tym metalowym. (chociaż może mi się tylko wydawało?)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Marzec 2023, 14:28:32 »
Moze sproboj “na slepo” nastepnym razem?
Jakie masz żarna na DF64? Standardowe? Kazdy czlowiek troche inne smaki wyczuje. Ja dostrzegam wiecej body, gladkosci, nut slodkich i czekoladowych z DF83 a wiecej ostrosci, i owocowosci i klarownosci w DF64.
Ostatnio testowalem DF83 vs DF64 z żarnami SSP cast silver. Espresso znacznie lepsze na DF83, pour overs porownywalne ale tez lepsze z tego mlynka. https: // youtu. be / 75zddfqOT2k

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marzec 2023, 11:27:30 »
Dzisiaj wyjąłem jeden z declumperow (zostawiłem tylko ten kierujący kawę w dół), przy okazji wyczyściłem młynek. Efekt był taki, że na wrzucone 18,1g wyleciało dokładnie tyle samo (aż się zdziwiłem bo za pierwszym razem po otrzymaniu młynka zostało w nim około 0,3g) i przy przemiale na 20 shot przeleciał w 23sekundy, gdzie wcześniej przy 24 przelatywał w 31sekund.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Marzec 2023, 19:24:45 »
Jakiś szaleniec postanowił spędzić trochę czasu i stworzył coś takiego:





Naprawdę fajnie działa, mogę w końcu powrócić do mielenia „hotstart”. Zamieniłem z nim kilka słów i wzorował się na lagom p64.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Marzec 2023, 19:51:31 »
Dość jasna ta crema i niejednorodna , popracowałabym nad tym shotem trochę :):)

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Marzec 2023, 19:59:45 »
@rollo45 jasność może być spowodowana 200w żarówka tóż nad nią (lubię mieć jasno w swojej strefie „roboczej”), na innym ze zdjęć wyszła tak:



Jest to ten sam shot, dodatkowo ziarno miało ze 2,5 mc-a.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Marzec 2023, 20:08:04 »
Lepiej :):)chyba DF83 wygrywa tak na oko , nie wiem jak w smaku :)

Online hammerhead

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, wcześniej LPC
  • Młynek: Komendant, DF83
Odp: G-iota PRO (DF83)
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Kwiecień 2023, 12:08:00 »
Melduję, że dotarl i że robi wrażenie.
W porównaniu do komendanta którym kręciłem dotychczas espresso  ma nieco mniej body, ale za to zapachy i smaki czuć znacznie wyraźniej. I jest łagodniej, przyjemniej, mniej szorstko.
Objętość mielonki mniejsza o jakieś 30% przy tej samej wadze. Szok.
Młynek z pudełka.wymagal delikatnej korekty ustawienia żaren, proces przebiegł szybko i bezproblemowo.
Jestem bardzo zadowolony.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi