Autor Wątek: DF64P/ DF83  (Przeczytany 4370 razy)

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
DF64P/ DF83
« dnia: 01 Luty 2023, 11:26:37 »
Cześć,

Szukam dla siebie młynka elektrycznego

Zastanawiałem się nad DF64P lub DF83, mielę pod espresso i czasami do kawiarki. W przypadku 64P w przyszłości mógłbym dokupić jakieś ręczne C2/C3, ale na ten moment nie jestem zainteresowany aeropressem/V60/cold brew. Podoba mi się też fakt że po czyszczeniu, konkretne ustawienie liczbowe nadal mieli kawę jak przed rozebraniem, DF64 z tego co czytałem miał te sprężynki które trzeba włożyć i może być różnie najlepiej tą samą stroną, w to samo miejsce i tak samo obrócone, wersja 83 zdaje się być zamontowana w ten sam sposób? Mam takie zboczenie po korzystaniu z Comandante, lubię mielić konkretną kawę na konkretnym ustawieniu.

Znowu z drugiej strony, Niche Zero ma stożkowe żarna i z opinii w internecie wynika, że wolałbym młynek z tego typu żarnami. Wie ktoś może ile może wynosić całkowity koszt takiego Niche po ocleniu, VAT, podatku od wzbogacenia, podatku za posiadanie młynka, podatku za zwiększone zużycie prądu, podatku za uśmiech listonosza?

Oglądałem też młynki Eureka, tam znowu doprowadzała mnie do szału mniejsza niż w przeciętnym młynku ręcznym, pokrętło regulacji przemiału >:(

Może są jakieś lepsze alternatywy? Szukałbym czegoś nie drożej niż DF83, czyli około 3200~

Mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć na czym polega bolączka z ustawianiem grubości przemiału w młynkach elektrycznych? Czytałem gdzieś że musi być włączony, czasami informację że nie musi, jeszcze innym razem że włączony i potem przemielić ze 20g żeby faktycznie się przestawił - jak to jest? Dotyczy to płaskich i stożkowych żaren?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2023, 12:13:03 »
Hej, z tego co kojarze z jakiegoś filmu ,w 83mm nie ma spreżynek, tylko " blaszka spreżynująca" coś w ten deseń...
Nie mam pojęcia jak to się przekłada na komfort użytkowania i kalibrację.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2023, 12:42:46 »
W DF64 sprężynek nie dotykasz, jak zrobisz „aligment” to zaznaczasz kolorkami jak dokładnie trzeba później go złożyć i będziesz miał zawsze tak samo. W DF83 masz pierścień sprężynujący, tam tez masz dwa „wypustki” które jeśli odwrócisz o 180 stopni no to może być inaczej ułożone po czyszczeniu, warto sobie zaznaczyć tak jak przy DF64. Podobno do espresso jest lepsze płaskie żarno. Do DF64 warto wydrukować pare dodatków, jest wtedy przyjemniejszy w użytkowaniu.

Jeśli chodzi o mlynki typu ondemand. Tam musisz mieć docisk na zarnie przez kawę, przy każdej regulacji warto zrzucić te 10-20g aby mieć pewność ze przemiał już będzie równy, dodatkowo z rana też dobrze zmielić kilka gram aby pozbyć się mielonki z dnia poprzedniego.

Mam DF64 z kilkoma modami, jedne są bardziej potrzebne, drugie znacznie mniej. Must have według mnie to wkładka do antypopcorn, „uchwyt” aby kubeczek przyciskał włącznik i 1 micronowy wskaźnik mielenia.

Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Luty 2023, 12:55:45 »
Mam DF64 z kilkoma modami, jedne są bardziej potrzebne, drugie znacznie mniej. Must have według mnie to wkładka do antypopcorn, „uchwyt” aby kubeczek przyciskał włącznik i 1 micronowy wskaźnik mielenia.

Pokazałbyś jak to wygląda?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2023, 12:59:09 »
Mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć na czym polega bolączka z ustawianiem grubości przemiału w młynkach elektrycznych? Czytałem gdzieś że musi być włączony, czasami informację że nie musi, jeszcze innym razem że włączony i potem przemielić ze 20g żeby faktycznie się przestawił - jak to jest? Dotyczy to płaskich i stożkowych żaren?
Generalnie chodzi o to, że klasyczne, elektryczne młynki przeważnie po zmieleniu chomikują trochę kawy w środku. Gdy mielisz ponownie, to świeżo zmielona kawa zawsze przepycha trochę starej, możliwe że już zwietrzałej, no i przy zmianie nastaw inaczej zmielonej. Dlatego trzeba wpierw trochę wymielić kawy jeśli długo się nie używało młynka i/lub zmieniało grubość mielenia.

W kwestii nastawiania grubości, to jeśli młynek jest zasypany ziarnem, to zmieniasz ustawienie w trakcie mielenia. Jeśli nie ma ziaren w komorze mielenia, to możesz ustawiać na wyłączonym.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2023, 13:02:48 wysłana przez krystians »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Luty 2023, 17:48:23 »
Pokazałbyś jak to wygląda?



- podstawka zwiększająca kąt nachylenia o 10 stopni (można żyć bez)
- zmieniony i podwyższony uchwyt na kubeczek (must have)
- takie coś co kubeczek wciska i wciska to przycisk włącznika (must have)
- wkład który zmniejsza efekt popcornu (must have)
- wskaźnik mielenia około 1 micron (może być ten, może być zwykły, ale jakis trzeba wrzucić)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty 2023, 18:46:08 »
Zastanawiam się czy by nie wziąć tańszego DF64P na pierwszy elektryczny
Na df64coffee widnieją za $365, tylko nie wiem skąd oni to wysyłają, żeby nie okazało się że z 1500 zrobiło się 2500 :mhh:

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty 2023, 18:57:16 »
Dostawa to dodatkowe $60, a jak wpadnie na vat i cło to jeszcze więcej. :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2023, 11:06:26 »
Znowu z drugiej strony, Niche Zero ma stożkowe żarna i z opinii w internecie wynika, że wolałbym młynek z tego typu żarnami.

Pojawił się nowy młynek z żarnami stożkowymi - VARIA VS3. Może on będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Mamy jeden u siebie na testy. W piątek bierze go w obroty @krystians .
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2023, 14:36:17 »
W piątek bierze go w obroty @krystians .
Bardzo bym chciał, ale niestety zbyt dużo rzeczy w tym tygodniu do zrobienia. Z Januszem umawiałem się, że dziś potwierdzę czy będę mógł ich odwiedzić w piątek. Jednak nie dam rady w tym terminie. W przyszłym tygodniu powinno się udać.

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2023, 15:16:37 »
Mamy jeden u siebie na testy.

Wyglada całkiem zgrabnie, jak się zapisać na taki test? :D
W jakiej cenie taki sprzęt?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty 2023, 15:25:29 »
Z dalszą dyskusją na temat tego młynka proponuję przejść do tego wątku:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13218.0

Młynki z tematu DF64/DF83 to zupełnie inny produkt i inny producent.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Luty 2023, 19:24:18 »
Terminarz dostaw podany 21 stycznia póki co jest dotrzymywany.
Niżej wymienione młynki:
- G-micron Digit (DF64E) kolor Matte Black, żarna DLC - dostępny w połowie lutego, od poniedziałku 23.01. przedsprzedaż (pre sale)
                                     kolor White, żarna DLC - dostępny w połowie lutego, od poniedziałku 23.01. przedsprzedaż (pre sale)
- G-iota Pro (DF83) kolor Matte Black, żarna Flat 83 - dostępny w połowie lutego, od poniedziałku 23.01. przedsprzedaż (pre sale)

będą wysłane do nas z Belgii 16 lutego. Zamówienia będą więc wysyłane od nas do zamawiających po 20.01.2023 r.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline ana2106 Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Hario V60, aeropress
  • Młynek: Fellow Ode 2, timemore c2
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty 2023, 21:26:46 »
Hej, z uwagi na to że dopiero od niedawna zaczynam wchodzić w świat "kawy", a apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałabym wymienić swój młynek ręczny na automatyczny, podpowiedzcie proszę czy młynki DF64 lub DF83 nadają się bardziej pod esspreso czy alternatywy ? szukam czegoś do przelewów i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: DF64P/ DF83
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty 2023, 21:48:59 »
@ana2106 W DF83 zdarza się, że przelew może się zatykać. Podobno poprawia to wyjęcie declumpera.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13286.15 tutaj @My Coffee Show wspomina o tym
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi