Autor Wątek: Kalibracja młynka Melitta Calibra pod espresso - help  (Przeczytany 895 razy)

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Kalibracja młynka Melitta Calibra pod espresso - help
« dnia: 14 Marzec 2023, 18:39:57 »
Hej, czy ktos z Was kiedys kalibrował Melitte Calibra tak, aby mieliła drobno pod ekspres? :/ przyznam, że troche wpadłam z tym, bo jakies 2 lata temu kupiłam ten młynek (mial byc pod alternatywy i byl spoko), ale ostatnio kupiłam ekspres Oscar II no iiii troche za grubo mieli, a narazie nie chciałabym wydawac kasy na młynek.. Tak wiem - najpierw kupuje sie dobry mlynek a potem ekspres, moja wina, ale juz nic na to nie poradze :/

Na YT jest jeden filmik odnosnie tej kalibracji, ale za bardzo go nie rozumiem... ktos z Was moze probował?
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 18:42:12 wysłana przez paulsbros »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kalibracja młynka Melitta Calibra pod espresso - help
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2023, 00:19:36 »
Obawiam się, że to będzie walka z góry skazana na niepowodzenie. To nie jest młynek do espresso kropka. To że zmieli wystarczająco drobno niewiele zmieni. Najtańsza opcja, to kupić używany ręczny, który będzie dobry do espresso typu 1zpresso JX-Pro, Je-plus, Kazak Tura, Kinu itd.
Używany młynek elektryczny do espresso czy coś z tego typu "niedrogich" urządzeń:


Jeśli nie ma takiej opcji, to ewentualnie używać sitko ciśnieniowe czy jakaś wkładkę do sitka typu super crema / używać Aeropresu i zbierać na młynek.
Generalnie moim zdaniem szkoda kawy i czasu na próbowanie mielenia Calibrą do espresso, co może skończyć się też awarią młynka.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 00:27:49 wysłana przez krystians »

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Kalibracja młynka Melitta Calibra pod espresso - help
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2023, 08:50:07 »
Ok, dzięki za odp! W takim razie odpuszczam majstrowanie przy tym młynku  :-(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi