Autor Wątek: Kaffelogic 7e  (Przeczytany 7067 razy)

Offline Bonzoo Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria, V60, Chemex, Flair58, Aeropress, Ponte Vecchio Export
  • Młynek: Fiorenzato E64, Kingrinder K4
Kaffelogic 7e
« dnia: 15 Styczeń 2023, 13:53:18 »
Cześć, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z tytułowym roasterem? Zastanawiam się nad przygarnięciem takowego do domowych wypałów. Byłby to mój pierwszy piecyk i pytanie jak się faktycznie sprawuje w domowych warunkach? Jako alternatywę znalazłem na ali jakiś fluidbed Smola z możliwością podłączenia do Artisana za połowę ceny KL ale brak informacji w sieci na jego temat trochę mnie zastanawia, może ktoś tutaj już przerabiał ten temat?
Pozdrawiam

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2023, 14:38:20 »
Jeszcze nie mogę nic na temat Kaffelogic Nano 7e powiedzieć, ale zdecydowałem, że go kupię jak tylko będzie ponownie dostępny u roastrebels.com
Na razie jestem w kontakcie z Rebelsami, czy nie dałoby się złożyć pre-orderu, żeby nie przegapić dostępności.
Gdyby udało mi się go kupić, dam znać  :)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2023, 19:32:28 »
Cześć, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z tytułowym roasterem? Zastanawiam się nad przygarnięciem takowego do domowych wypałów. Byłby to mój pierwszy piecyk i pytanie jak się faktycznie sprawuje w domowych warunkach? Jako alternatywę znalazłem na ali jakiś fluidbed Smola z możliwością podłączenia do Artisana za połowę ceny KL ale brak informacji w sieci na jego temat trochę mnie zastanawia, może ktoś tutaj już przerabiał ten temat?
Pozdrawiam

Wszystko zależy jakie efekty chcesz osiągnąć. Roast rebels ma na YT video o kaffelogicu po angielsku z którego sporo można się dowiedzieć. Ja kupiłem od Roast Rebels Behmora 2020SR do domowego użytku jest świetny i praktycznie każdy wypał  wychodzi powtarzalnie. Urządzenia do których można podpiąć Artisana są już sporo droższe. Wiadomo, to fajna rzecz, mi np podoba się u nich Hottop, ale to wydatek rzędu 10k złotych. Za Behmora dałem 2200zł.

Minusem kaffelogica jest mała pojemność na pewno ( bodajże 120g).

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2023, 22:41:30 »
@Dawid1144 Zakup dobrze przemyślałem - obejrzałem/przeczytałem praktycznie wszystkie dostępne materiały/recenzje/dyskusje o Nano i obgadałem też temat ze znajomym roasterem. Ponadto, będę brał Nano z Boost Kit'em, który pozwala na regulowanie pojemności w zakresie 50-200 g.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2023, 22:50:38 »
@Dawid1144 Zakup dobrze przemyślałem - obejrzałem/przeczytałem praktycznie wszystkie dostępne materiały/recenzje/dyskusje o Nano i obgadałem też temat ze znajomym roasterem. Ponadto, będę brał Nano z Boost Kit'em, który pozwala na regulowanie pojemności w zakresie 50-200 g.

Grunt żeby Tobie odpowiadał :) sam chętnie poczytałbym jakąś recenzje z użytkowania. Myślę że skoro tyle osób to kupiło i nikt nie narzeka, to musi być dobre :)

Offline Bonzoo Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria, V60, Chemex, Flair58, Aeropress, Ponte Vecchio Export
  • Młynek: Fiorenzato E64, Kingrinder K4
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2023, 22:40:08 »
Cześć, u Rebelsów  jest opcja "zaklepania" :) na najświeższą dostawę pewnie pod koniec lutego. Nano raczej tylko z BoostKitem, pomimo tego wsad jest dość niewielki licząc że ok 20% "wyparuje". Przemawia do mnie za to kompaktowy rozmiar i PnP ora możliwość profilowania. Pytanie jak przy takich piecykach wygląda chłodzenie ziaren, bo z tego co wyczytałem raczej nie powinno się odbywać w komorze(jakiś zewnętrzny cooler?). Behemor też ciekawa opcja ale już trzeba mieć gdzie go ustawić, Dawid1144 czy jest coś czego ci brakuje w tym piecu?

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty 2023, 08:21:13 »
Cześć, u Rebelsów  jest opcja "zaklepania"

@Bonzoo Tak też właśnie zrobiłem. Dzisiaj poszedł przelew za Nano i Boosta, więc mam zaklepane. Teraz pozostało tylko czekać :)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty 2023, 21:42:27 »
Cześć, u Rebelsów  jest opcja "zaklepania" :) na najświeższą dostawę pewnie pod koniec lutego. Nano raczej tylko z BoostKitem, pomimo tego wsad jest dość niewielki licząc że ok 20% "wyparuje". Przemawia do mnie za to kompaktowy rozmiar i PnP ora możliwość profilowania. Pytanie jak przy takich piecykach wygląda chłodzenie ziaren, bo z tego co wyczytałem raczej nie powinno się odbywać w komorze(jakiś zewnętrzny cooler?). Behemor też ciekawa opcja ale już trzeba mieć gdzie go ustawić, Dawid1144 czy jest coś czego ci brakuje w tym piecu?

Behmor nie ma temperatury ziarna, chłodzenia zewnętrznego oraz ma stały airflow. Ale kosztuje 450 euro.
Z tymi wadami można sobie poradzić, jest exhaust temperature, druga sonda w środku urządzenia, na przyspieszenie chłodzenia jest kilka patentów też.
Ale ma plusy - 450g pojemności, pali bardzo równo, jest opcja manualnego sterowania grzałka ( obroty bębna mają 2 biegi),  ma genialną powtarzalność. W dodatku jest przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń i nie generuje dymu.

Kaffelogic jest świetny, to fakt, ale kosztuje 3 razy tyle. Mi najbardziej podoba się Hottop, może kiedyś kupię :)

Behmor wcale nie jest duzy. Jest mniejszą niż mała mikrofalówka. Wypaliłem na nim już prawie 20kg kawy. Jakby ktoś był ciekawy to na instagramie publikuje rezultaty https://instagram.com/home_coffee_roaster?igshid=ZDdkNTZiNTM=

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty 2023, 22:10:05 »
Wypaliłem na nim już prawie 20kg kawy. Jakby ktoś był ciekawy to na instagramie publikuje rezultaty

A ja pokaże tutaj bo miałem już okazję skosztować tych kaw i jest dobrze u mnie zagościły na stałe.
Kilka dni temu otworzyłem paczuszkę z tą - ziarna ok.

kaw2.jpg

kaw3c.jpg

A efekt w filiżance dobry..

kw.JPG

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty 2023, 22:26:27 »
Mi najbardziej podoba się Hottop, może kiedyś kupię :)



Hottop potrzebuje stosunkowo drogie filtry. Górny wytrzymuje dłużej ale tylne należy wymieniać po 20 wsadach.

https://roastrebels.com/en/roasting-accessories/hottop-filter-back

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2023, 12:01:57 »
Myślałem przez chwilę na Hottopem, ale jeżeli miałbym się już decydować na piec z bębnem to chyba bym poszedł w stronę Questa M3 (dostępny w EU - topcoffee.net/quest-m3-coffee-roaster.html).
Ostatecznie jednak moje rozumowanie jest takie, że zacznę od KL Nano, a jak będę chciał kontynuować przygodę z paleniem, to kupię większy piec (np. Bullet), a KL zostanie jako łatwy w transporcie sampler.

Offline Bonzoo Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria, V60, Chemex, Flair58, Aeropress, Ponte Vecchio Export
  • Młynek: Fiorenzato E64, Kingrinder K4
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2023, 09:00:02 »
Hej, a czy ktoś interesował się takim wynalazkiem?
a.aliexpress.com/_EvbhKSD kontrola PID podłączenie do Artisana (tylko zbieranie danych na chwile obecną)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2023, 13:33:20 »
Cześć,
osobiście od dłuższego czasu używam Kaffelogic. Ja również sprzedałem te urządzenia rok temu. Mam umowę dystrybucyjną na Ukrainie i zgodę na ich sprzedaż w Polsce. Ale nie zabrałem się na sprzedaż w Polsce z różnych powodów. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to możemy wspólnie rozkręcić ten biznes, bo nie mam tyle czasu i inspiracji, żeby uruchomić osobną firmę w Polsce. Moja główna praca jest inna i obecnie pochłania zbyt wiele czasu. Wraz z problemami, które przyniosła wojna nie mam czasu. W końcu, jeśli zrobię ten biznes w Polsce, to dam lokalną gwarancję. Maszyna jest mała, ale dobrze wykonana. Wszystkie elementy są proste, bez próby zbudowania urządzenia, które będzie trwało wiecznie, maszyna jest wykonana bardzo prosto. Inżynieria jest naprawdę dobra, nie ma nic zbędnego. Jednocześnie system doskonale trzyma profil, umożliwia zmianę proporcji przewodzenia i konwekcji w zależności od potrzeb poprzez regulację przepływu powietrza. Jest w pełni automatyczny, z możliwością kontroli procesu.
Jak dla mnie jest to wygodne rozwiązanie do użytku domowego i po prostu świetne dla palarni, jako laboratoryjny piecyk. Być może „Roest” byłby lepszym rozwiązaniem, jak powiedzieli mi jego właściciele, których znam, ale różnica w cenie w większości przypadków niweluje zalety.
To, na co chcę zwrócić uwagę, to system:
- posiada gotowe profile palenia, co jest bardzo wygodne dla początkujących i do regularnego użytku
- posiada wygodny system edycji i tworzenia profili
- pozwala na przygotowanie kawy w małych porcjach. Jest to super wygodne, jeśli lubisz eksperymentować z nowymi kawami. W domu raczej nie potrzeba więcej niż 1 kg kawy na tydzień, natomiast kupując nową kawę, mamy możliwość zaparzenia 50-100 gramów w różnych profilach, a następnie z różnym czasem i temperaturą palenia.
- Dla palarni to szansa na znalezienie idealnego profilu bez konieczności wypalania nieograniczonej ilości kawy. To po prostu odkrycie, zwłaszcza jeśli pracujesz z drogą kawą. Przy okazji profil można przenieść na duże palarnie, choć procedura wymaga nieco inspiracji.
- Na forum Kaffelogic.com wiele osób dyskutuje i próbuje różnych profili, to Klondike wiedzy dla palenia ziaren.
- Robię też dla Kaffelogic walizki :)
- To nie wszystko, ale oczywiście na razie musimy się na czymś zatrzymać...
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2023, 14:45:38 »
@svv Dzięki wielkie za obszerniejszą opinię. Zdecydowanie pokrywa się z tym co usłyszełem od kilku osób (głównie importerów zielonego ziarna) używających KL na ostatnich targach kawy w Warszawie.

BTW. Taka ciekawostka - przedstawiciele Attesa Coffee (importer) wszystkie kawy, które przywieźli na Warsaw Coffee Festival 2023 wypalili właśnie na KL Nano.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2023, 17:48:28 »
Wydaje mi się, że jest to dość wygodne dla importerów. Jeśli wziąć pod uwagę niską cenę i dość czytelną pracę na profilu. Możesz kupić 3-5-10 maszyn za te same pieniądze, za które planowałeś kupić jedną maszynę i palić zmielić próbkę różnych kaw według potrzeb, unikając palenia próbek z wyprzedzeniem bez zrozumienia, ile dokładnie są potrzebne. Ale to są moje fantazje, nie jestem importerem. Ukraińscy importerzy są mali i wzięli ode mnie 1 sztukę. :)
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi