Autor Wątek: Przepis na espresso  (Przeczytany 6396 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Grudzień 2022, 10:29:35 »
I od tego należy zacząć: od strojenia młynka :). Apropos smakowego balansu. Mnie bardziej przeszkadza gorzki niż kwaśny smak. W takim przypadku dużo można zdziałać temperaturą zaparzania. Im mniejsza temperatura, tym mniej intensywna gorycz.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Grudzień 2022, 19:20:14 »
Jeśli stosujesz preinfuzje drobniejsze mielenie wskazane jak również dłuższy czas ekstrakcji, tak jak powyżej pisałem ja i @GostRado Preinfuzja to dodatkowa zmienna która wpływa na wszystkie inne :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Grudzień 2022, 19:57:02 »
Jaka znowu zmienna? Preinfuzja jest niezmienna, gdy ją sobie ustawisz raz na zawsze (lub gdy ją sobie wyłączysz, lub gdy producent maszyny o niej nie pomyśli). Drobniejsze zmielenie wynika z potrzeby i specyfiki espresso a nie z istnienia czy nieistnienia mechanizmu preinfuzji w ekspresie. Niezależnie od jakości/metody preinfuzji związki espresso i młynka pozostają... Czas ekstrakcji zależy od Twoich potrzeb i upodobań. Równie dobrze może smakować espresso z preinfuzją i bez preinfuzji, być może 25s, a może 35s -- to Ty rządzisz i Ty sobie zaparzasz espresso a nie @rollo45 lub @GostRado ;).
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2022, 21:14:48 wysłana przez Antonio »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Grudzień 2022, 23:40:28 »
Ale głupoty opowiadasz Antonio , nie wiem jak się mam do tego odnieść , mam ci zdefiniować pojęcie zmiennej i jej funkcje w fizyce ?przecież idąc tym tokiem rozumowania to nie ma żadnych  zmiennych (temprature ustawiasz raz na zawsze , czas tez nie jest zmienna bo zawsze może być taki sam itp.Rozumiem ze kawę tez wypalasz i nie zauważasz zmiennych , to ryzyko kupować takie wypały na to wychodzi :).Odnoszę wrażenie ze szukasz każdego powodu do podważenia logiki i nauki żeby forsować jakieś swoje magiczne koncepcje ,”zwiazki espresso i młynka pozostają „ - innych związków nie ma?:)
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2022, 23:46:46 wysłana przez rollo45 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Grudzień 2022, 04:22:28 »
Opowiadasz, że należy zrezygnować z tego, co nazywamy preinfuzją. Nie widzę żadnego ku temu powodu -- zwłaszcza na początku doświadczeń z espresso. Część maszyn do espresso z góry tę "funkcję" ma technologicznie wbudowaną -- czy w takim przypadku również tę "funkcję" możemy nazwać zmienną?

To jasne, że preinfuzja pociąga za sobą konieczność korekty ustawień młynka, ale zależy to również od danej maszyny. Kiedyś włączałem i wyłączałem "preinfuzję" w pewnej maszynie a w zasadzie nic nie zmieniało się w jakości ekstrakcji. Może tylko łatwiej było uniknąć kanałowania. Inna zaś maszyna tego samego producenta w ogóle nie miała takiej "funkcji". Bądź więc ostrożny w ferowaniu wyroków :).

Mam trochę już lat z espresso za sobą. Tutaj po raz pierwszy przeczytałem, że trzeba, że warto zrezygnować i nie stosować preinfuzji. Człowiek całe życie się uczy. Szkoda, że jednak nie podałeś mi definicji "zmiennej"... Może jakieś badania naukowe, autorytety naukowe -- proszę wysilić się trochę i faktycznie poprzeć swoje zacietrzewienie konkretami a nie osobistymi prztykami.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2022, 04:41:07 wysłana przez Antonio »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Grudzień 2022, 10:41:53 »
Odczuwam jakiś dysonans poznawczy z Twojej strony :), nigdzie nie napisałem że należy zrezygnować z preinfuzji(sam stosuje cały czas) sugestia dotyczyła początkującej osoby i miała na celu zminimalizować trudne początki jeśli chodzi o espresso. Jeśli ktoś nie opanował   ustawień młynka, dozy,czasu ekstrakcji warto w początkowym okresie darować sobie kolejna zmienna jaka jest preinfuzja która może być aktywna lub pasywna, może mieć różne ciśnienie w zależności od momentu ekstrakcji, różny czas jak i wpływ na temperaturę bo wpływa na czas ekstrakcji itp bo tu jest cała masa ustawień , spłycasz preinfuzje do włączenia i wyłączenia guzika w ekspresie a to już duże uproszczenie .Nie neguje Twojego doświadczenia bo jest oczywiste ale odnoszę wrażenie ze rozmawiamy czasem o dwóch różnych rzeczach.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Grudzień 2022, 11:02:50 »
Tak nie do końca, jeśli jest ustawienie preinfuzji, to oczywiście dochodzi kolejna zmienna/ustawienie...
Ale ustawienie na zero/OFF też jest jakąś wartościa ;)
Ty proponujesz BRAK, Antonio ON, czy tam jakiś default... Przy włączonej (i nie modyfikowanej) sposób postępowania jest dokładnie taki sam, a większa szansa na dobry efekt...

W sumie to bardziej pytanie filozoficzne typu "robić prawo jazdy w Pcimiu czy Marakeszu?", "uczyć sie nurkowania w Polsce czy w Egipcie"... ;)
Niby jak się opanuje trudniejsze warunki to później z górki, ale w trakcie trudniejszej nauki można łatwo się zniechęcić i trwa dłużej ;)




Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Grudzień 2022, 11:13:46 »
Proponuje zrezygnowanie na pewnym poziomie doświadczenia z preinfuzji nie na zrezygnowanie permanentne:), oczywiście jeśli będziemy traktować preinfuzje jako ON/OF to zmienia optykę , ale dla mnie preinfuzja to tak jak wcześniej napisałem o wiele bardziej złożony temat.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Grudzień 2022, 12:48:36 »
Dla Ciebie, ale przecież masz dźwigniowy ekspres -- preinfuzja jest tu chyba istotą takich maszyn? W zasadzie w każdym przypadku mamy do czynienia z jakąś formą preinfuzji. Trudno zrealizować technicznie sytuację momentalnego uderzenia wody pod pełnym ciśnieniem. Zawsze minie jakiś określony czas, zanim układ hydrauliczny się nie wypełni a ciśnienie nie osiągnie zadanej wartości. To samo jest i z temperaturą -- co my tam możemy powiedzieć o temperaturze w kawowym ciastku, gdy jest ona funkcją wielu zmiennych? Nawet elektronicznym termometrem raczej nie zbadamy dokładnych zależności.

Jeśli natomiast @GostRado miał na myśli preinfuzję jako specyficzny "środkowy" stan dźwigienki w grupie E61, to chyba jasne -- nie trzeba sobie tym zawracać głowy na początku pracy z E61. Ale tak czy owak w każdej E61 mamy do czynienia z jakąś tam preinfuzją, wynikającą z budowy tejże grupy.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Grudzień 2022, 13:33:22 »
Szereg urządzeń nie będących dwigniami ma zaawansowane ustawienia preinfuzji , pierwszy z brzegu przykład popularna Bianca z flow control i dodatkowo delikatnie zmodyfikowaną grupą E61,oczywiście masz racje ze zawsze mamy jakiś rodzaj preinfuzji przy ekstrakcji :)ale nie zawsze  mamy kontrole na wieloma jej parametrami .Wchodzące na rynek dźwignie tez powoli dają możliwość dodatkowych konfiguracji preinfuzji ,sadze ze temat jest złożony tak jak i złożone jest espresso ,z ostatnim wnioskiem odnośnie temperatury w pełni się zgadzam .
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2022, 15:19:48 wysłana przez rollo45 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Grudzień 2022, 08:18:11 »
Jeśli natomiast @GostRado miał na myśli preinfuzję jako specyficzny "środkowy" stan dźwigienki w grupie E61,
Nie miał, bo taka z tego preinfuzja, jak z koziej d*** trąbka.

Andy, zrób sobie dwa espresso z ciemno palonego ziarna: jedno z preinfuzją (tylko całkowite namoczenie, a nie po wierzchu), a drugie bez preinfuzji i powiesz, które bardziej Ci smakuje.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2022, 10:07:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Grudzień 2022, 17:03:24 »
Z takim dylematem i taką refleksją nie należało wychodzić tutaj lecz w stosownym wątku. Preinfuzja jest zagadnieniem technicznym -- wiąże się z różnymi ideami i podejściami, różnymi realizacjami, słowem: złożony to temat, jako rzecze @rollo45. Po cóż studiować taki złożony temat, gdy mamy problem z uzyskaniem poprawnego espresso? Chyba to samo napisałeś, tylko nie wiem po cóż w ogóle o preinfuzji wspomniałeś ;).

Wspomniane przeze mnie maszyny to były LM Linea AV i EE. Jedna i druga bez specjalnej preinfuzji, aczkolwiek AV miała możliwość włączenia krótkiego impulsu wody na początku procesu. Praca z takimi maszynami bez preinfuzji to kwestia przyzwyczajenia, podejścia. Prościej na pewno bywa, gdy maszyna daje nam jakiś wbudowany mechanizm preinfuzji, np. maszyny FAEMA czy WEGA takowe mechanizmy zawsze miały -- nie trzeba myśleć o żadnych parametrach i programowaniu, bo preinfuzja jest w tych maszynach z góry narzucona. Gdy mamy maszynę E61 z pompą rotacyjną i przyłączem do sieci wodnej, możemy zrobić bardzo fajną, dowolną preinfuzję -- ale o tym sporo we wspomnianym przez Ciebie wątku na temat preinfuzji :).
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2022, 17:05:29 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Grudzień 2022, 17:10:44 »
Ale się zapierasz nogami i rękami. Zrób jak napisałem, to pogadamy  :D
》tertium non datur《

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Grudzień 2022, 17:43:18 »
Mastroantonio, ja Sie zgadzam z gostrado
lol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przepis na espresso
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Grudzień 2022, 19:29:15 »
Ale co niby mam zrobić, gdy nie mam takiej samej jak Twoja maszyny? Wyjaśnij mi jak mam wyłączyć preinfuzję, gdy nie mogę jej wyłączyć? Nie wiem w ogóle skąd ten "preinfuzyjny" wątek tutaj -- w temacie dotyczącym ustawienia młynka, doboru dozy kawy w sitku i gramatury/objętości kawy w filiżance? Masz jakąś świeżą ideę w głowie i na siłę chcesz ją rozpropagować :). OK, wierzę, że espresso bez preinfuzji w Twojej domowej kawiarni jest lepsze niż espresso z preinfuzją -- cokolwiek ta preinfuzja u Ciebie znaczy  kawka :picardpalm:.

To jest moja maszyna: WEGA Concept. Za nic nie mogę znaleźć tutaj wyłącznika preinfuzji. Zapyziali Włosi nie czytali WOK...

Maszyna autora niniejszego wątku ma grupę E61 -- skoro wspomniałeś by nie używać tutaj preinfuzji, napisz cokolwiek o tejże preinfuzji. Co to w ogóle znaczy w odniesieniu do tejże konkretnej maszyny?
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2022, 19:40:32 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi