Autor Wątek: Kwaśne espresso - świetne cappuccino  (Przeczytany 6035 razy)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2023, 13:19:33 »
Kawa nie powinna być kwaśna tylko owocowa

Kawa nie powinna być owocowa tylko orzechowo-czekoladowo-karmelowa. Pomyliło ci się z kompotem  :P

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2023, 13:31:06 »
 :ok:  :taktak: [emoji38]

Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Maj 2023, 13:49:29 »
Kawa nie powinna być kwaśna tylko owocowa

Kawa nie powinna być owocowa tylko orzechowo-czekoladowo-karmelowa. Pomyliło ci się z kompotem  :P

Niektórzy lubią poziomkowo-jeżynowo-konfiturową :P
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Maj 2023, 14:31:17 »
Kawa nie powinna być owocowa
Z twierdzenia, że najlepsze kawy mają aromaty owocowe i kwiatowe wynika, że kawa powinna być owocowa. Reszta jest w rękach palacza i baristy.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Maj 2023, 14:38:28 »
"Tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie..." ;-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Maj 2023, 17:41:04 »
Kawa nie powinna być owocowa tylko orzechowo-czekoladowo-karmelowa.
Jako espresso, ale z mlekiem spienionym do latte artu świetnie się komponuje owocowa. Możesz podyskutować z moją żoną :D Ja też czasami się skuszę.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Maj 2023, 20:39:48 »
Orzechowo czekoladowo-karmelowa kawa to w dużej mierze kwestia ciemnego wypalenia i te smaki to efekt temperatury wypału nie do końca samego ziarna ,wiec jeśli chcesz poznać smak konkretnej kawy musisz się pogodzić sie z faktem ze będzie bardziej owocowy bo tak właśnie smakuje kawa.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Maj 2023, 20:48:57 »
Orzechowo czekoladowo-karmelowa kawa to w dużej mierze kwestia ciemnego wypalenia i te smaki to efekt temperatury wypału nie do końca samego ziarna ,wiec jeśli chcesz poznać smak konkretnej kawy musisz się pogodzić sie z faktem ze będzie bardziej owocowy bo tak właśnie smakuje kawa.
Rollo, jeśli to komentarz do mnie, to ja za dużo ciemnego wypału nie pijam jako espresso 🙂
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2023, 20:51:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Maj 2023, 22:10:55 »
Jako espresso, ale z mlekiem spienionym do latte artu świetnie się komponuje owocowa.
Mam pytanie doprecyzowujące: cokolwiek jasnopalonego z ratio 1:2 w ~30sek się do mleka nada (z grubsza) czy jednak powinno to być coś wcześniej przetestowanego i jednak pijalnego indywidualnie jako espresso (czyli pewnie dość wysokie temperatury, długa ekstrakcja, ratio przynajmniej 1:3 itp)?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Maj 2023, 22:22:13 »
Mam pytanie doprecyzowujące: cokolwiek jasnopalonego z ratio 1:2 w ~30sek się do mleka nada (z grubsza) czy jednak powinno to być coś wcześniej przetestowanego i jednak pijalnego indywidualnie jako espresso (czyli pewnie dość wysokie temperatury, długa ekstrakcja, ratio przynajmniej 1:3 itp)?
Co komu smakuje. Na pompie robię klasycznie 1:2, ale i większe, zaś na dźwigi długa preinfuzja a ratio mniej niż 1:2.
Mleko jest słodkie, więc zawsze smakuje, bo jako same  espresso z takich kawek, to już trzeba zrobić parę shotów sprawdzających, gdyż niekiedy kwaskowatość jest przytłaczająca.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Maj 2023, 22:56:30 »
@GostRado komentarz do @Henry :) ciebie nie podejrzewałem o wielka miłość do ciemnego palenia :)

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Maj 2023, 15:41:58 »
Mam pytanie doprecyzowujące: cokolwiek jasnopalonego z ratio 1:2 w ~30sek się do mleka nada
Spróbuj HAYB WTF (What the Funk) https://haybcoffee.pl/produkt/pink-espresso-blend-what-the-funk/
- nie jest to palenie jasne, raczej średnie, ale mi z mlekiem bardzo smakuje

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Maj 2023, 16:48:53 »
- nie jest to palenie jasne, raczej średnie, ale mi z mlekiem bardzo smakuje
Porównaj sobie kiedyś z tym: -->> Red

Dlaczegóż jasno palone kawy miałyby się nie nie nadawać do mlecznych napojów? Od zawsze twierdzimy, że do mleka nie trzeba ciemno palonych kaw ani nawet kaw z udziałem robusty. Z drugiej strony jacyś kiedyś ludzie mi raportowali, że mleko się ścina w przypadku jasnych kaw ;). Sam nigdy takiego zjawiska nie spotkałem w swoim warsztacie, ale może ktoś coś wie na ten temat?

Od zawsze -- czyli od spotkania z ekspertami z CSA/INEI. W Italii przynajmniej te instytucje promują swój standard "cappuccino italiano". W tymże standardzie nie ma mowy o specjalnym, ciemnym paleniu do mleka. Przeciwnie, poleca się kawy najlepsze: o kwiatowo-owocowych aromatach.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2023, 16:57:05 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kwaśne espresso - świetne cappuccino
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Maj 2023, 08:27:10 »
Cytuj (zaznaczone)
Z drugiej strony jacyś kiedyś ludzie mi raportowali, że mleko się ścina w przypadku jasnych kaw ;). Sam nigdy takiego zjawiska nie spotkałem w swoim warsztacie, ale może ktoś coś wie na ten temat?

Tez takie info dostałem, a nawet w recenzjach różnych kawiarni  na google można znaleźć takie wpisy.
Np jasna naturalna Kolumbia (pewnie inne kawy tez, ale osobiście próbowałem tylko tą) w moim przypadku była to Kolumbia Villamaria od Square Mile, jako espresso czy americano była owocowa i intensywna, ale jako latte czy cappu smakowała jakby mleko było zsiadłe.
Czasem z jasną, mocno cytrusową Etiopią, cappu smakuje jakby ktoś dodał do kawy płynu do naczyń.
Może dlatego panuje uogólnienie, że jasne kawy nie zgrywają się z mlekiem.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi