Autor Wątek: Philos zakup grupowy Mazzer  (Przeczytany 1490 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5237
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:54:30 »
Sugerujesz że Eureka jest firmą krzak?
Nie, ale i nie jakimś szlachetnym drzewem. Sam napisałeś o Oro. Mazzer pozycjonowany jest ciut wyżej.
》tertium non datur《

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:58:05 »
Tak, pisałem o Oro bo też miało być super hiper. Poczekamy zobaczymy

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:05:23 »
Marka to rzecz subiektywna, jedni bardziej, inni wcale nie przywiązują do niej wagi. Jest już minimum kilka młynków VSD, które mają dobre lub bardzo dobre opinie(z pominięciem "sprawdzonej marki"), więc większość ludzi nie ma ciśnienia i nie pcha się w deklaracje zakupowe na premierę. Spokojnie czekają na testy i później zdecydują, nie ma w tym nic złego, można nawet powiedzieć, że to rozsądna decyzja przy zakupie czegokolwiek na premierę. Oczywiście nikt, nikomu nie broni.

I nie wiem, o co chodzi z Oro, chyba, że mowa o pierwszym batchu produkcyjnym, który był niedopracowany, poprawili i kolejne były już ok. Bez szału, ot dobry młynek pod espresso, który ma jednak na rynku dużą konkurencję, podobnie jak ten Mazzer.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2024, 18:12:45 wysłana przez MSL »

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:14:13 »
Miałem dwa razy Eureka Mignon Specialita .....
Ekran to porażka  , dwa razy w naprawie. Wg. Mnie wada fabryczna.
Natomiast silnik wytrzyma około 3-4 lata - i to przy mieleniu ciemnych ziarenek.
Przykro mi stwierdzić  że młynek za około 2000 PLN jest tak słaby do używania w warunkach domowych 😞
Może Eureka Atom to coś lepszego  , ale zraziłem się  do Eureki kilka razy .
Naprawa  nie opłacalna  . Ekran jeszcze  znajomy poratował -  ale tak naprawdę  młynek  nie był  często używany.  Chciałbym kupić coś co nie będzie się  psuło od samego patrzenia.


Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:17:59 »
Moim zdaniem wszystkie "ekraniki" w młynkach to pomyłka i prędzej lub później czeka nas wymiana - najczęściej kosztowna, w końcu na tym też wszyscy muszą zarobić - no ale moda aka duch czasów aka marketing panie.... No ale to kwestia na zupełnie inny temat.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2024, 18:21:55 wysłana przez MSL »

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:19:40 »
Mazzer to miał szczęście. Wstrzelił się w takie dwie dekady ze swoimi projektami Mini, Jolly, Major że nie miał konkurencji w każdej niemal kawiarni mielił Mazzer. Zdobył wtedy ogromną część rynku i zyskał renomę. Ktoś myślał o kawiarni to wiedział że Mazzer. To jest dla mnie high-end ale teraz też czasy się zmieniły, inni mają pieniądze by robić wspaniałe młynki, projektować nowe profile żaren i cała resztę która jest w tych urządzeniach w zasadzie bardzo prosta. To jest w pewien sposób wspaniałe że im się chce. Tak więc można się spodziewać, że Mazzer może znów zaskoczy, ale konkurencja teraz nie jest już taka łatwa, a i przestrzeń by dać jeszcze więcej z kawy niż można teraz też niewielka.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5237
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:29:28 »
To miałem na myśli, Krzysztofie.

A w tytułowym zapowiada się nieźle:

https://www.instagram.com/reel/C2p23Pniiak/?igsh=b3VneDF4cnhmaTNr
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2024, 18:39:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Styczeń 2024, 13:08:51 »
Wow , pięknie   :wow2:   
Coraz  bardziej podoba mi się  kolor czarny  😉

No właśnie  Grzegorz, oczekuję  100% jakości  jak na taką   cenę.
Co z tego  że będę  mógł  wymienić  żarna  za kilka lat jak młynek padnie wcześniej .

Ja na pewno  kupię, i napiszę Wam małą recenzję  😀
Tylko Grzegorz mi teraz namieszał  z kolorem 😆

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5237
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Styczeń 2024, 17:22:02 »
Tylko Grzegorz mi teraz namieszał  z kolorem 😆
Kwestia preferencji albo czy ma wspógrać np z ekspresem. Dla mnie - tylko czarny!
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5237
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Philos zakup grupowy Mazzer
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Styczeń 2024, 08:08:22 »
Zamykam wątek.

@Krzysiek206
Krzysiu, w razie czego, będziemy w kontakcie przez PW.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi