Autor Wątek: Sitko PureBrew  (Przeczytany 1135 razy)

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Sitko PureBrew
« dnia: 13 Listopad 2022, 13:43:54 »
W październiku  trafiło w moje ręce sitko do parzenia kawy w technologi Pure Brew.
Podzielę  się  opinią:

Sitko standardowo jest  dodawane do ekpresu  Black Eagle Maverick by Victotia  Arduino,
Ja wykorzystałem  je w mojej Eagel One Prima, już  podczas  prezentacji  w 2021r , zaciekawił mnie ten temat, ponieważ  sitko pasuje  do mojego  NPF -a  jak przypuszczam  więc  do każdego rodzaju 58mm powinno przypasować. Czytałem  że  w Mavericku  do tego procesu parzenia jest dedykowany  przycisk, ja takowego nie posiadam, ale pomyślałem  że spróbować  nie zaszkodzi  😀
Wg. Mnie głównym  czynnikiem  jest  ciśnieni ekstrakcji , w Primie dosyć  sprawnie  się  to ustawia więc  obniżyłem  ciśnieni  do około  3Bar temperatura  około  84stopnie, uzysk  z 20gram - 240gram naparu, wyszło pysznie i ciekawie. Jeżeli  chodzi o smak kawy wg. Mnie miało  pełniejsze body od dripa Hario, zasada jest taka że im mniejsze ciśnieni  tym kawa przypomina dripa a im większe  smakowo zbliża się  do americano , przez przypadek zrobiłem  na 6.5 Bar 😀 
W Primie  naprawdę  rzadko używam preinfuzję a tutaj nawet  ciekawie to można zrobić:
Ustawiam preinfuzję  i używam  przycisku  wolumetrycznego , przychodzę  i kawa gotowa 😉
Bardzo ciekawe doznania , w sumie  to dzięki  tej grupie nauczyłem  się  eksperymentować   z kawą  za co Wam dziękuję  😀 Odwdzięczam  się  krótkim  opisem , może  kogoś  to zainteresuje.
Mając  ekspres kolbowy i NPF plus  regulowanie  ciśnienia i temperatury dostajemy  możliwość  zrobienia ciekawej  kawy, czy warto spróbować ? A dlaczego  nie  😀
Można naprawdę eksperymetować  godzinami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi