Autor Wątek: Co powinno znaleźć się w mieszkaniu wakacyjnym  (Przeczytany 1923 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Co powinno znaleźć się w mieszkaniu wakacyjnym
« dnia: 28 Październik 2022, 08:18:00 »
Przeniosłem dyskusję, której wątkiem przewodnim stało się wyposażenie mieszkania wakacyjnego.



Proponuję dobry przelewowy.
Kto Ci będzie czyścił grupę mleczną?
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 18:34:29 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Odp: Ekspres, najem sezonowy. 3-4 miesiące
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2022, 08:36:02 »
Sądzę, że najlepiej można zaspokoić potrzeby takich lokatorów ekspresem na kapsułki, duża różnorodność smaków, wariantów napoju, mało czyszczenia, niezbyt to może ekonomicznie ale kawa pewnie bedzie lepsza niż z automatu za 2000. Są nawet ładne metalowe konstrukcje tego typu które nie sprawiają wrażenia tandety i nie szpecą otoczenia.

W apartamencie wakacyjnym ostatnio miałem tygielek, ewentualnie kawiarka ale pewnie ma być bardziej wygodnie i automatycznie.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 08:41:12 wysłana przez mlopus »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Odp: Ekspres, najem sezonowy. 3-4 miesiące
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2022, 10:51:44 »
zazwyczaj jeżdżę z swoją kawą, młynkiem i aeropresem ale jak spotkam w apartamencie ekspres, to podejście mam takie, że automat jest na końcu, nie wierze w dobre dbanie i czyszczenie go, zazwyczaj się trochę brzydzę, bo wiem jak potrafią te grupy zaparzające w środku wyglądać o mleku nie wspominając, moje szczęście, że go do kawy nie dodaję 8) Do tego zanim się ogarnę jak go sprawnie obsługiwać, to pora wracać.
Na drugim miejscu umieścił bym kapsułkowy, raczej i tak nie używam ale ich czystość zazwyczaj łatwiej ocenić czy samemu domyć a jak się trafią kapsułki to z ciekawości coś spróbuję.
Najlepszy jest przelew, w nim widać czy jest czysty czy nie, łatwo umyć, często przy sprzątaniu koszyczki można poprostu do zmywarki wsadzić, no i są to tak proste urządzenia, że nawet jako nierozgarnięty urlopowicz dam im radę :) Ale prestiż spada, niestety ale potężny marketing producentów działa i wielu "smakoszy" docenia tylko taką kawę, nie ważne z jakiego gówna zaparzoną, prawdziwa kawa to tylko z ekspresu :picardpalm:

Offline chengdu

  • Wiadomości: 4
Odp: Odp: Ekspres, najem sezonowy. 3-4 miesiące
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2022, 11:18:10 »
Boje się że ekspres przelewowy nie spełni funkcji propagandowej. Zaraz ktoś napisze w opinii domku że jest ekspres z biedronki, drogiego nie kupię bo wiadomo. Na samym początku myślałem o tym na kapsułki, tylko spienianie mleka, mnie martwi, sprzątamy przeważnie max co 7dni,
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 11:21:33 wysłana przez chengdu »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Odp: Ekspres, najem sezonowy. 3-4 miesiące
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2022, 12:09:03 »
Aeropress i stalowy spieniacz a la french press. Prostota i nowoczesność. Trudno zepsuć i łatwo wyczyścić. Za to można kupić np. czajnik z regulacją temperatury. Automat trzeba regularnie czyścić inaczej będzie ciągle zepsuty. Szczególnie łatwo zatykają się systemy mleczne, sąsiedzi swój własny automat średnio co trzy miesiące do serwisu wysyłali, bo spienianie mleka nie działa. Także udostępnianie automatu to jest moim zdaniem strzał w kolano.

Jeśli już jakiś ekspres to kapsułki jak sugerowano wcześniej będą najlepszym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 12:19:51 wysłana przez krystians »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Odp: Ekspres, najem sezonowy. 3-4 miesiące
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2022, 12:48:32 »
Boje się że ekspres przelewowy nie spełni funkcji propagandowej. Zaraz ktoś napisze w opinii domku że jest ekspres z biedronki, drogiego nie kupię bo wiadomo. Na samym początku myślałem o tym na kapsułki, tylko spienianie mleka, mnie martwi, sprzątamy przeważnie max co 7dni,

Gdy napiszesz, że w przypadku uszkodzenia przelewowca opłata 1000 zł to nie będą używać albo 1 na 10 doceni, co jest na wyposażeniu.
Sporo korzystałem w ostatnich latach z mieszkań wakacyjnych, zwanych hucznie apartamentami 😂😂😂😂. W kilku były przelewowe, jeden z sitkiem stalowym, ze dwa-trzy z papierowymi.
Daj sobie spokój.
Lepiej postaw butelkę wina dla kogoś, kto bierze na tydzień i kilka ciętych kwiatów do wazonu albo szampon i żel pod prysznic.
😉
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Co powinno znaleść się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2022, 13:14:29 »
Będąc niekonsekwentnym turystą, który trochę Świata zjechał, nasuwa się taka konstatacja z ostatnich lat.

Co nas, mnie i Żonę, irytuje od jakiegoś czasu.
-ukryte, dziwne opłaty,
-pierwsza, parking jest ale na ulicy, jak sobie znajdziesz miejsce; prekursorami byli Włosi w Rzymie. Kosztowało nas to w postaci mandatów za wjazd do strefy Zona Traffico Limitado, 2 x 80, czy ileś tam euro, mandaty przyszły po roku,
-kwatera cena X + parking 40-80 zł extra/dzień, więc kwatera z 400 robi się +40-80,
tzw. apartamenty, które de facto niewiele oferują, zlokalizowały się cenowo czasami powyżej poziomu hoteli, które w cenie oferują parking, śniadanie, basen, saunę, etc. Tak mieliśmy ostatnio w Świnoujściu w Cesarskich Ogrodach.
-opłata klimatyczna,
-stawka za pobyt bez możliwości odwołania; skąd będę wiedział, co będzie za rok, to jest plaga!



Serdecznie zapraszam do dyskusji. Może ja błądzę, oczekując czegoś, co nie powinno być....
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Co powinno znaleść się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Październik 2022, 13:29:19 »
Boje się że ekspres przelewowy nie spełni funkcji propagandowej.
Jeżeli ekspres ma pełnić funkcję propagandową, to do planowanej ceny trzeba by dołożyć jedno 0. Jest taki hotel w Tbilisi, o istnieniu którego dowiedziałem się właśnie z powodu ekspresów do kawy, jakie znajdują się w każdym pokoju.



https://www.reddit.com/r/espresso/comments/vi6j2v/the_hotel_that_im_staying_at_has_a_linea_mini_in/
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Co powinno znaleść się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Październik 2022, 15:24:09 »
Aeropress
Ja się założę, że po pierwszym sezonie z aeropresem, to co najwyżej będa o tym mieszkaniu memy latać :D Ale zwykły french press to tak, tego na urlopie często brakuje, zwłaszcza jak ja np herbaty też tylko sypane mam, więc za dzbankiem czy FP się rozglądam :) Ale to jest na tyle tanie akcesorium, że chyba porpostu fajnie je dodać.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Co powinno znaleść się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Październik 2022, 15:39:37 »
Poproszę o poprawienie błędu ort. w tytule. Dziękuję.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Co powinno znaleźć się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Październik 2022, 18:35:01 »
Poproszę o poprawienie błędu ort. w tytule. Dziękuję.

Fakt.
Sorki.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Co powinno znaleźć się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Październik 2022, 22:48:51 »
La pavoni pro europiccola lub stradivari (to mi bardziej pasuje)  + arco 2+1  :taniec:
W minimalnej wersji gdzieś w Andach Bripe i mielona kawa z woreczka vaccum ;) hehe
Ja uwiebiam miód do kawy...a liliofizowanego chyba nie ma więc hmmm

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Co powinno znaleźć się w mieszkaniu wakacyjnym
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Październik 2022, 10:01:38 »
Popcorn, dzięki za link, szukałem czegoś podobnego w PL, nie znalazłem. Ten w Tbilisi  :o, szkoda że rejon teraz niepewny.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi