Autor Wątek: Ekspres kolbowy do latteart  (Przeczytany 1535 razy)

Offline LubieMleko Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: C40
Ekspres kolbowy do latteart
« dnia: 26 Październik 2022, 08:07:30 »
Dzień dobry,

Szukam kolby, temat dość gęsty, cały czas nowe pomysły ale zacznę od początku.
Pijemy z dziewczyną 4kawy mleczne dziennie, espresso póki co nie, ale może się to zmienić wraz z pojawieniem się kolby.

Zlapałem straszną zajawkę na latteart i szukam ekspresu z dobrym spienianiem mleka. Aktualnie robię to w french press.

Zaczynałem szukać i początkowy wybór to był Sage Bambino Plus, potem natrafiłem na forum i wszystko się zmieniło  :D
Strasznie mi się spodobał rancilio silvia pro x (czarny lub różowy) niestety ciężko dostępny w PL więc odpusciłem.
Teraz mocno się zastanawiam nad zestawem: LELIT BIANCA + MŁYNEK G-RISTO PRO ZF64.

Pytanie do Was czy aktualnie w cenie 8-9tysiecy znajdę coś lepszego od Bianca? Ewentualnie czy jest sens wydawać takie pieniądze na lelit do kaw mlecznych.

Moc z Wami!  kawka
PTAKI LATAJA SZYFREM!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do latteart
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2022, 11:10:31 »
Do kaw mlecznych wystarczy Ci zwykły ekspres HX, DB lub 2T. Nie musisz w tym przypadku inwestować w ekspres z flow control. Z naszej oferty polecałbym więc tańsze modele BELLEZZA Chiara, Valentina, Francesca lub IZZO VIVI PID PLUS, IZZO ALEX PID PLUS. Z ekspresów z dwoma termoblokami - najnowszy model ASCASO DUO PID V2. Jeśli zaś chodzi o młynek to polecałbym ten G-RISTO ale w wersji z programowalną wagą zmielonej do portafiltra kawy. Zapraszam do kontaktu na priv.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi