Autor Wątek: Ascaso uno PID -proszę o pomoc  (Przeczytany 1003 razy)

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Ascaso uno PID -proszę o pomoc
« dnia: 30 Lipiec 2023, 08:40:33 »
Uprzejmie proszę o temat jw . Kupiłem drugi ekspres . Pierwszy ( innej firmy ) ustawiał mi profesjonalista . Przy mojej ograniczonej wiedzy nie wiem jak ustawić ww ekspres . Przeglądnąłem forum oczywiście . Mam manual ale pomimo znajomosci angielskiego i nawet hiszpańskiego to dla mnie jest bełkot i nic z tego nie rozumiem . Nie wiem czy manual po polsku coś by załatwił , czy ten sam bełkot ale nie znalazłem . Proszę o wsparcie i odesłanie do strony jaką preinfuzje ustawić , czas przelewu itd . Jedynie PID i jego ustawienie jest proste . Z góry dziękuję .

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ascaso uno PID -proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2023, 10:53:04 »
Nie miałem tego ekspresu, tu znalazłem po opisie jakąś instrukcję, ale po angielsku

Nie wiem czy tego szukasz, bo preinfuzję ludzie ustawiają chyba na około 5s. Czas ekstrakcji według standardu, powinien być ratio 1:2 w 25s To jest taki ogół. Na forum znajdziesz wyczerpujące tematy.

Offline domaraj

  • Wiadomości: 24
Odp: Ascaso uno PID -proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2023, 20:28:47 »
Dziękuję . Trochę sie przejaśniło .

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso uno PID -proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2023, 18:32:17 »
Jak masz jeszcze jakieś pytania to najlepiej zwracaj się z nimi od razu do nas - do mnie lub GmtB. Nie zawsze możemy błyskawicznie reagować na różne wpisy na Forum.
PS. Czas preinfuzji to indywidualna sprawa. Można go dowolnie ustawić od 0 do 5 s. Najlepiej metodą prób i błędów - dobrać taki czas jaki najbardziej pasuje do Twoich upodobań smakowych przy danej kawie. Najczęściej jednak sugerujemy 3 s. Jeszcze jedna uwaga - w tym ekspresie nie programuje się czasu ekstrakcji lecz objętość kawy w filiżance. Czas jest dodatkowym wskaźnikiem i biegnie sobie na wyświetlaczu do momentu kiedy zakończysz ekstrakcję.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2023, 18:36:12 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi