Autor Wątek: Upgrade prysznica i sposobu przygotowania kawy - wrażenia  (Przeczytany 1791 razy)

Offline daniel_t

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: R58
  • Młynek: F64 EVO
Upgrade prysznica i sposobu przygotowania kawy - wrażenia
« dnia: 11 Wrzesień 2022, 08:42:32 »
Cześć.
Używam od 6 lat Rocketa R58 i postanowiłem kupić nowszą wersję, Cinquantotto. W "staruszku" miałem prysznic IMS 200µm + Cafelat red, VST18G ridgeless, tamper, oraz NPF. Klasyka. Parzyłem +- 18g/36g/25s czyli klasyka.
Jako, że wymieniłem ekspres, to postanowiłem pójść z duchem czasu i kupiłem prysznic IMS Matrix, Cafelat, dysk poziomujący z Motty oraz dodatkowo - typowo pod testy Profitec filter screen.

Na wstępie zaznaczę, że sekundnik na ekspresie to totalny overkill i żałuję, że nie zrobiłem sobie na poprzednim customowego, zamiast patrzeć na zegarek czy liczyć sekundy.

Więc - podwójna doza (+-18g), krążek poziomujący, tamper i profitec.

Co to espresso - zmiana z pozoru prozaiczna, ale zauważyłem że podczas parzenia crema jest zdecydowanie lepsza, proces ekstrakcji dużo bardziej równomierny, a strumień kawy harmonijny. Póki co, po tygodniu używania jestem bardzo zadowolony, bo kawa smakuje lepiej i jest gigantyczna powtarzalność - ale pewnie dystrybutor też pomaga - kanałowania nie zauważyłem. Ogólnie te kilka drobnych zmian pomogło mi robić jeszcze lepsze espresso niż dotychczas. Kawę dobrze parzy się i z filtrem i bez, chociaż wydaje mi się, że Profitec daje minimalnie lepsze rezultaty.

Jak coś, to polecam, bo jestem zadowolony z upgradu.
Pozdrawiam



Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica i sposobu przygotowania kawy - wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2022, 10:19:41 »
Z prysznicami, a raczej sitkami prysznica to różnie bywa i trzeba sprawdzić empirycznie, jak u nas zadziała. Słowem: Nie wszystko złoto co się świeci....






« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2022, 10:23:08 wysłana przez fill »

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 148
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Upgrade prysznica i sposobu przygotowania kawy - wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2023, 14:30:24 »
Kupiłem tego Matrix-a i jestem na razie zadowolony. Po ciastku widać, że jest lepsza dystrybucja wody. Ciekawe jak będzie z zatykaniem się tych drobnych dziurek od osadów kawowych. Pewnie częściej trzeba będzie myć, więc najwyżej w Cafizie będzie leżał. Zobaczymy, czas pokaże.
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi