Autor Wątek: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera  (Przeczytany 434 razy)

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« dnia: 01 Marzec 2024, 12:28:45 »
Zakupiłam używany młynek Kinu m47 classic, młynek prawie nowy, kupiony kilka lat temu, raz użyty i faktycznie tak wygląda. Po rozkręceniu i oczyszczeniu go ze starej kawy nie udaje mi się ustawić automatycznie punktu zero, znacznik zera zatrzymuje się na przedziałce w punkcie 9. Od spodu widzę, że żarna idealnie nie nachodzą na siebie, ale odległość na moje oko nie jest duża, pod paznokciem czuć mały spadek przy przesuwaniu z żarna na żarno, a pod kątem widać prześwit pod słońce - jakiś ułamek milimetra. Gdy docisnę żarna od spodu - żarna się składają dokładniej. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem?
Znalazłam instrukcję składania i rozkładania na forum i w YT, powtarzałam kilkukrotnie, wynik uzyskuję taki sam :)

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2024, 13:42:32 »
W moim Kinu M47 kupionym pare lat temu tez ZERO jest na pozycji 9 - mozesz ruszyc raczka w momencie kiedy jest skrecony na maksa i staje na tej pozycji 9? Jesli nie to jest twoje zero - nie ma sie czym przejmowac, trzeba uzywac i pic duzo kawy.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2024, 13:54:18 »
Jeśli dobrze pamiętam to mój pierwszy Kinu też zatrzymywał się na 9. Olać temat bo do niczego to nie jest potrzebne i cieszyć się świetnym młynkiem ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2024, 14:59:36 »
Potwierdzam, niczym się nie przejmować.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec 2024, 16:19:07 »
Nakładając rączkę można ją ustawić w kilku pozycjach. U mnie żadna z nich nie wypada na 0. Nigdy mi to nie przeszkadzało :) A młynek już chyba z 7 lat mieli dzielnie.
Polecam tylko pomyśleć nad jakimś stojakiem / wieszakiem. Dość ten młynek przewrócić ze względu na długie ramię korbki i wąską podstawę. Mi raz się tak stoczył się  po blacie i spadł na palucha u nogi, że czarrny paluch miałem przez miesiąc :D. Spadł  poza tym wypadkiem kilka razy i trochę się poobijał przez ten czas, ale działa cały czas świetnie.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2024, 16:26:52 wysłana przez krystians »

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2024, 16:32:39 »
Mi spadł właśnie tak ale na płytki no i musiałem korpus trochę wyklepać od środka bo nie dało rady włożyć kubeczka na kawę.

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2024, 19:09:45 »
W moim Kinu M47 kupionym pare lat temu tez ZERO jest na pozycji 9 - mozesz ruszyc raczka w momencie kiedy jest skrecony na maksa i staje na tej pozycji 9? Jesli nie to jest twoje zero - nie ma sie czym przejmowac, trzeba uzywac i pic duzo kawy.
Przy tej pozycji 9 daje radę obracać korbkę młynka, więc tego zera nie mogę sobie ustawić.

 
Jeśli dobrze pamiętam to mój pierwszy Kinu też zatrzymywał się na 9. Olać temat bo do niczego to nie jest potrzebne i cieszyć się świetnym młynkiem ;)

Potwierdzam, niczym się nie przejmować.

Dzięki za info :) Czyli ewentualnie bez zera się da żyć?;)

Mi raz się tak stoczył się  po blacie i spadł na palucha u nogi, że czarrny paluch miałem przez miesiąc :D. .......

Au, to musiało boleć. jak trzymam to urządzenie w ręku, to mam wrażenie, że do samobrony też się może przydać... Na razie stawiam pod ścianą, z z wieszakiem fajny pomysł.


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: kinu m47 classic problem z ustawieniem zera
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marzec 2024, 00:00:46 »
Przy tej pozycji 9 daje radę obracać korbkę młynka, więc tego zera nie mogę sobie ustawić.
Tak jest we wszystkich Kinu, u mnie też nie ocierają o siebie przy pełnym skręceniu.

Czyli ewentualnie bez zera się da żyć?;)
I to bardzo dobrze. :)  Do czego Ci takie zero? ;) Po prostu liczysz przesunięcie od punktu startowego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi