Autor Wątek: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe  (Przeczytany 1984 razy)

Offline kubalonek

  • Wiadomości: 4
Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« dnia: 18 Kwiecień 2022, 19:53:05 »
Dobry wieczór,

Jak na razie to post numer 1, bo do tej pory ograniczałem się do czytania. Kawoszem zapalonym nie jestem (na razie) a smak kawy dopiero poznaję - 2 "espresso" dziennie jak sytuacja w pracy pozwoli.
Czym dysponuję (już się naczytałem, że szajs)? Kolbą Beko cep5152b, która stoi w moim biurze (baraku) na budowie oraz młynkiem Chario. Chociaż to i tak budzi konsternację na budowie gdzie budowlanką typu "stojąca łyżka" jest na porządku dziennym.
Naczytałem się już o tym jaki ten ekspres jest dramatyczny, więc ten temat możemy pominąć. Zastanawiam się czy wymiana sitka na bezciśnieniowe w ramach eksperymentu ma sens. Jeśli tak to czy ktoś może podpowiedzieć czego dokładnie szukać?

kuba

skansen

  • Gość
Odp: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2022, 19:48:00 »
Zastanawiam się czy wymiana sitka na bezciśnieniowe w ramach eksperymentu ma sens. Jeśli tak to czy ktoś może podpowiedzieć czego dokładnie szukać?
Zmierzyłbym obecne sitko a potem szukał na tej podstawie sitka bezciśnieniowego. Jeśli nie będzie u krajowych dostawców zostaje AliExpress.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2022, 19:53:40 »
Zastanawiam się czy wymiana sitka na bezciśnieniowe w ramach eksperymentu ma sens.
Samym sitkiem za wiele nie zwojujesz.
》tertium non datur《

Offline kubalonek

  • Wiadomości: 4
Odp: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2022, 20:22:12 »
Sitko w drodze przez Shopee zobaczymy na cuda nie liczę ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień 2022, 21:25:46 »
zobaczymy na cuda nie liczę
Dobre podejście, ale doświadczenie będzie dla Ciebie bezcenne.

Tutaj kolega męczył się z podobnym ekspresem. Może te informacje będą dla Ciebie przydatne:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12143.msg252425#msg252425
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2022, 21:32:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kubalonek

  • Wiadomości: 4
Odp: Beko cep5152b - sitko bezciśnieniowe
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2022, 18:34:50 »
Dzięki za podpowiedź! Jak na razie jestem w programie "ekspres na start bez kredytu", ale może coś kiedyś ze mnie będzie. W domu jest zagorzały fan kawy z kawiarki bialetti, kawy po polsku czy po turecku więc też podpinam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi