Autor Wątek: Silvercrest SEMM 1470 A2  (Przeczytany 5742 razy)

Offline wid3l3c

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Silvercrest SEMM 1470 A2
Silvercrest SEMM 1470 A2
« dnia: 22 Marzec 2022, 12:59:54 »
Cześć :)  :bry:

Będzie długo, aż sam się przeraziłem jak skończyłem czytać... ale tak wiele pytań...

Poczytałem trochę forum, temat "wprowadzający" tj Poradnik - co i jak pić. Czyli wprowadzenie w świat kawy. potem jeszcze trochę różnych tematów, i tak po prawdzie jeszcze więcej nie wiem, niż wiem :D

Pierwsze czego się dowiedziałem "młynek ważniejszy od kawy" - no i tu mamy pierwszy problem... ale może zacznę od początku :)

Żona (hahaha) zauroczona reklamą wskazanego w temacie ekspresu z lidla powiedziała: "mógłbyś po drodze z pracy kupić", a to dlatego że kilka razy będąc u znajomych piła kawę z czegoś podobnego ale firmy Beko - bardzo jej smakowało.

Jako przykładny pantofelek  :Bicz: - bez dyskusji, posłusznie wykonałem polecenie :D

I tak od kilku dni stoi w kuchni, warczy, syczy i leje czarną ciecz do spienionego mleka - a żona zadowolona  :buziak:
Chyba najważniejsze :D

No ale temat zacząłem zgłębiać ja, jako do tej pory "fan" puszczalskiej Nescafe Crema z 2 łyżeczek, 50:50 woda z mlekiem.
W sensie wieczorem, godzina 20-21, gdy dzieci w końcu polegną, strzelić kubek 250-300 ml takiego oto napoju, by trochę rozbudzić się przed sesją przy kompie na 3-4h :)

Powiem tak.
Mnie tam więcej do szczęścia nie było potrzebne, bo to co piłem jakoś tam działało :D potem szły ze 2-4 kubki herbaty.
aczkolwiek skoro już wydaliśmy te 500 złotych... przypominam, żona zadowolona :blue: to tak zastanawiam się... może spróbować wycisnąć z tego ile się da?

Żonie chyba wsio ryba, bo jak to przyznała:
"smaczniejsze niż rozpuszczalna, ale jak byłam w kurze(taka ristorante niedaleko nas :D), gdzie szkolili się na baristów i mają jakieś dziwne ekspresy - różnicy nie czuję"
to myślę że nie ma co na nią więcej pieniędzy wydawać :D a jak wspomniałem, żona zadowolona (a nawet bardzo  ??? więc git :D )

Wracając, ekspres to był taki wydatek hmm, co robi szybko, łatwo i no... ogólnie to szybko.

W parzenie kawy, a jak poczytam o jakichś aeropresach i innych cudach to już w ogóle...
Nikt z tego korzystać nie będzie, jak nie zrobi kawy samo i w 30 sekund "minimalnym" nakładem pracy.
Zalewajki natomiast ja nie trawię, bo fusy mnie  :cenzura: i tak wyszło że po prostu piję rozpuszczalną, a może bym się w końcu przestawił na coś porządniejszego?


Do sedna :)

Dla Was kwota 500 złotych na ekspres to zapewne zmarnowane pieniądze.
Jednakże dla nas to i tak zakup totalnie spoza domowego budżetu :mhh: zwłaszcza że ostatnio ciągle "coś".

Teraz czytam o młynkach :D kawę obecnie którą zużywamy to lidloskie zmiotki z podłogi Dallmayr :D to człowiek pomyślał, może młynek?

Niestety zakup jaki wchodzi w grę to używka...
Severin 3873 lub Tchibo żarnowy z wagą - gdzieś tu na forum takie były wspominane, jako warte totalnie minimalnie cokolwiek, a widzę że idzie kupić za ~200zł.
Był GREAF CM702 za 200 zł ale ktoś mi sprzątnął sprzed nosa :D

Czy na razie spróbować na kawach już zmielonych, bardziej odpowiednich pod ekspres ciśnieniowy?
Bo tak po prawdzie to "jaka kawa", to kolejna zupełnie inna bajka.
Podejrzewam także, że nie mogąc przygotować jednakowej kawy za każdym razem z uwagi na:
ekspres/brak młynka/brak doświadczenia - nie sposób znaleźć coś co będzie smakowało, prawda?

Czytałem że espresso powinno się "przygotowywać" 25-30 sekund.
Gdy zatrzymałem przygotowywanie po 30 sekundach, kawa w kolbie była jeszcze dość wyraźnie nasączona.
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tego co opisane w niektórych tematach odnośnie ilości naparu z 1 porcji kawy, bo nie ma kiedy :D

Ogólnie jeszcze trochę przede mną by poznać totalne podstawy i trochę tak błądzę po omacku w tym temacie.
Dopiero wczoraj żonka kupiła przeźroczyste kubki i mogę zobaczyć co i jak się dzieje i wygląda to obłędnie hahahaha te przenikanie kolorów, klarowanie się w filiżance itd itp :D

No jest fajna zabawa hehehe


Czy jakiekolwiek przeróbki kolby i sitka, wymiany na jakieś inne, w tym momencie są cokolwiek warte?
Jak zobaczyłem jak ładnie kawa sączy się przez nagą kolbę :D WOW wygląda cudownie.
Jeszcze jak pozwala na pewne korygowanie błędów i ocenę tego co się wylewa - no ekstra.

Pytanie, czy warto? wszak to dodatkowe koszty, których na tym etapie być może nie warto ponosić, bo one i tak nic nie zmienią?

Jest też opcja zwrotu... mamy 30 dni na zwrot, w razie czego można oddać w diabły i zapomnieć... tylko co potem? skoro to już jest i cokolwiek potrafi zrobić, a nie planujemy wydatku 1-1,5k na ekspres do kawy... wrócić do picia rozpuszczalnej bo "i tak to niewielka różnica"?

Zawsze jest też opcja sprzedać za rok, półtora, po tym jak człowiek cokolwiek liźnie z tego tematu i nie będzie wielkiej "straty"....

Będę się starał czytać tematy na forum i próbować coś z tego dla siebie, jednakże przy budżecie zerowym chyba ciężko o cokolwiek...

Jakby ktoś miał jakieś dodatkowe rady, chętnie skorzystam, jak każecie oddać, bo złom, oddam haha - dajcie tylko jakiś dobry argument by przekonać żonę :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2022, 16:21:11 »
Cześć,

Miło mi Cię przywitać w gronie kawowych pasjonatów. Przede wszystkim dobrze, że czytasz.  Pierwsza rada ode mnie jest taka - nie próbuj zrobić w tym ekspresie espresso, to nie wyjdzie. Jeśli chcesz espresso, to możesz od razu oddać. Niestety tego typu urządzenia po prostu nie są w stanie zrobić espresso. Po ewentualnych modyfikacjach, może, ale będzie to mało powtarzalne i upierdliwe. Moim zdaniem szkoda czasu i kawy.

Jednak jeśli chcesz po prostu kawę, to myślę, że może dla Ciebie i żony być ok taki ekspres. Mam trochę doświadczeń z różnymi marketowymi ekspresami, z tym konkretnym akurat nie, ale przy odrobinie chęci i rozpoznaniu urządzenia i własnych oczekiwań, da się zrobić przy ich pomocy smaczną kawę, trochę bardziej intensywną niż z kawiarki. Jednak to nie będzie, jak wspominałem wcześniej, espresso. Jeśli wisi Tobie i żonie czy Wasza kawa będzie spełniać jakieś definicje, to jest duże prawdopodobieństwo, że się uda i będziecie zadowoleni z zakupu. Jeśli wciągniecie się w temat i będziecie chcieli prawdziwe espresso, to poszukacie sobie innego sprzętu za jakiś czas. Od czegoś trzeba zacząć.

Podstawa jednak to dobra woda, dobra kawa i młynek. Jednak z mieloną w takim ekspresie też da radę.  Młynek taki który Wam wystarczy na teraz, to na pewno Nivona Cafe Grano 130, Tchibo z wagą (choć dla mnie ryzykowna ilość elektroniki), Severin 3873 i podobne konstrukcje (stożkowe, stalowe żarna), a całkiem możliwe że i ten z lidla w okolicach 200 zł będzie ok. Jednak nie miałem w rękach, z tego co czytałem to zdaje się, że działa to podobnie do Severina i Tchibo.

Najlepszą jakość młynka za stosunkowo niewielkie pieniądze to młynki ręczne np. 1zpresso.  Jednak jeśli potrzebujecie zautomatyzowany to któryś z powyższych będzie ok.

Żeby mieć powtarzalne efekty musisz przyjąć jakąś procedurę przygotowywania. najprostsza to nasypanie całego sitka kawy ewentualny nadmiar palcem ściągnąć wyrównując, ubić lekko, ale jak najbardziej poziomo. Obserwować jak zmienia się strumyk kawy, gdy robi się wodnisty, to wyłączyć. To pozwoli uniknąć nadmiernej goryczy. Objętościowo można dopełniać wodą podgrzaną i dolewaną do kawy, da to smacnziejsze efekty niż lanie całego kubka kawy, w przypadku czarnej. Oczywiście z mlekiem to już ilość mleka od indywidualnych upodobań zależy. Wracając do zaparzania, to po każdym przygotowaniu kawy zapisać/zapamiętać jak byłą przygotowywana i spróbować jak smakuje. Następnie jak potrzeba wprowadzać korekty typu sekundę krócej dłużej. Tu pomoże jakiś stoper choćby w telefonie.

Najłatwiej byłoby Ci z wagą mierzącą też czas, np. ta jest spoko
https://allegro.pl/oferta/elektroniczna-waga-do-kawy-3-kg-0-1-g-11785755674

Jeszcze jedna ważna porada jak chcesz żeby ekspres działał bez problemów to trzeba dbać o niego codziennie. Codziennie czyścić sitka zaparzające kawę i układ mleczny. W zależności od twardości wody odkamieniać co parę miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2022, 16:56:51 wysłana przez krystians »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2022, 16:48:46 »
Z mojego doświadczenia z AEG, Zelmer, Gaggia New Baby wynika że żadne sitka i modyfikacje na wiele się tu nie zdają. Gaggia była najbliżej celu ale też daleko jej było do ideału. W tej cenie ciężko będzie nawet o używaną Gaggia Classic w dobrym stanie lub cokolwiek innego co miało by sens, a tak czy inaczej jedyna możliwość kontroli tu ekstrakcji to doza kawy i grubość przemiału. Dla Silvercresta z sitkiem ciśnieniowym to w sumie niewielka różnica, dobry młynek go przytka a słaby niewiele zmieni. Ja pewnie pokusił bym się o lepszą jakościowo kawę i mielił w jakimś najtańszym żarnowym elektryku, dla takich ziaren i świeżo mielonych zyskasz na jakości napoju, aromacie, nie poczujesz szczegółów i aromatów więc to nie musi być kawa speciality. Dalej jest już ściana której na tym sprzęcie nie przekroczysz tak jak nie wygrasz wyścigu jadąc TATA Nano z założonymi super oponami run flat. Druga opcja to kupno dobrego młynka z założeniem wymiany ekspresu w dalszej lub bliższej przyszłości.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2022, 18:09:34 »
Żona (hahaha) zauroczona reklamą wskazanego w temacie ekspresu z lidla powiedziała: "mógłbyś po drodze z pracy kupić", a to dlatego że kilka razy będąc u znajomych piła kawę z czegoś podobnego ale firmy Beko - bardzo jej smakowało.

Jako przykładny pantofelek   - bez dyskusji, posłusznie wykonałem polecenie

I tak od kilku dni stoi w kuchni, warczy, syczy i leje czarną ciecz do spienionego mleka - a żona zadowolona 
Chyba najważniejsze

No ale temat zacząłem zgłębiać ja, jako do tej pory "fan" puszczalskiej Nescafe Crema z 2 łyżeczek, 50:50 woda z mlekiem.
W sensie wieczorem, godzina 20-21, gdy dzieci w końcu polegną, strzelić kubek 250-300 ml takiego oto napoju, by trochę rozbudzić się przed sesją przy kompie na 3-4h

Powiem tak.
Mnie tam więcej do szczęścia nie było potrzebne, bo to co piłem jakoś tam działało  potem szły ze 2-4 kubki herbaty.
aczkolwiek skoro już wydaliśmy te 500 złotych... przypominam, żona zadowolona  to tak zastanawiam się... może spróbować wycisnąć z tego ile się da?

Żonie chyba wsio ryba, bo jak to przyznała:
"smaczniejsze niż rozpuszczalna, ale jak byłam w kurze(taka ristorante niedaleko nas ), gdzie szkolili się na baristów i mają jakieś dziwne ekspresy - różnicy nie czuję"
to myślę że nie ma co na nią więcej pieniędzy wydawać  a jak wspomniałem, żona zadowolona (a nawet bardzo   więc git  )
Po prostu padłem, bez ironii. Przeczytałem, jeszcze raz ten cytowany przeze mnie fragment i mimo że drugi raz, myślałem, że się posikam. Masz lekkie pióro 👌👍

Ale do rzeczy, jeżeli wszyscy zadowoleni, a tym bardziej połowica, to kup, ręczny młynek 1Zpresso. Jak będzie kasa, to JX-pro. W przyszłości może będziesz zmieniał ekspres, a ten młynek mu sprosta. Reszta to zaopatruj się w kawę świeżo paloną i znajdź jak najwięcej czasu na czytanie forum, aby poszerzać wiedzę kawową.
》tertium non datur《

Offline wid3l3c

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Silvercrest SEMM 1470 A2
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień 2022, 21:29:59 »
Cześć ponownie :)

Nie chcę się zbytnio rozpisywać, bo ja mam zboczenie na tym punkcie.
Będzie jak espresso :D

1. Poprzeczniaki kupili młynek GRAEF CM702, prawie nówka, niby używany, ale w zasadzie brak śladów użytkowania, nawet rysek od przecierania nie ma, cena 200 zł, do przełknięcia, jak coś to się sprzeda myślę bez większych strat.
Z jedną podkładką, nie zmierzyłem grubośc, ale była już założona, dokupię pewnie jeszcze jakieś fabryczne jak znajdę by był komplet na próby mielenia.

2. Kupili kawy świeżo palone, mielone w kawiarni - Machu Picchu z Peru :D
Do tego jak kupili 1, to w biedronce kupili Juan Valdes Volcan - jak zmielili, spróbowali, kupili pozostałe Colina i Cumbre - co by testować młynek i w ogóle ekspres.

Słowo tylko dorzucę, nas te kawy powaliły, pewnie stare, zleżałe, palone chyba w grudniu - na opakowaniach LOTE E1 011221T0, ale smak, no powiem że szczęka opada i "kawy" pite do tej pory to szczyny bez smaku.
No jest moc, jest smak, jest kozacko :D

Jak to popijemy, będziemy na 100% kupować świeżo palone kawy z polskich palarni, ale ilość wiedzy na ten temat, rodzajów, pochodzenia itd itp przyprawia o zawrót głowy - ale to za chwilę :)

Dzisiaj nagrywałem filmiki, robiłem zdjęcia - żeby w końcu temat na forum pociągnąć, żona od progu, jak to stwierdziła - musi się napić kawy, bo ten zapach ją powalił hahaha


Te otwarte, w oryginalnym opakowaniu skręcona torebka z tym "klipsopaskiem" do tego popakowane w worki strunowe, z odessanym powietrzem za pomocą słomki :D a pozostałości zmielone w co mieliśmy, jakieś szklane pojemniczki z uszczelkami - zobaczymy jak długo będą cieszyć równie mocno.

Dalej:
Załącznik numer 1 - bo nie mogę wrzucić w tagach fotek z fotosika.
1.jpg
kupiłem portafiter od innego ekspresu z sitkami i go... skrzywdziłem jak na foto.
Do tego kupiłem "bezciśnieniowe" sitka na amazonie - ogólnie dziurki nieco większe niż z tego obciętego i inaczej też kawa leci - gorzej.

Załącznik numer 2
2.jpg
tak mniej więcej ubijam kawę, tym plastikowym tamperem - ale zamówiłem już 51mm tamper metalowy, na sitka 51 powinien być lepiej spasowany i lepsza kontrola niż ten plastic-shit.
Nacisk ~10 kg - mierzone na wadze :D jest trochę nierówno, staram się po nasypaniu spulchnić kawę za pomocą igły do badania ciasta przy pieczeniu, ale bez tego jakoś chyba lepiej wychodzi ekstrakcja :D
Nabite tu jest 14g kawy mielonej w CM702 na FINE z 1 podkładką.

Załącznik numer 3
3.jpg
Po parzeniu, w tym miejscu w zaznaczonym kółku wychodzi kanał w ciastku... jest idealnie w miejscu skąd wylewa się woda pod ciśnieniem.
W zasadzie każdorazowo wychodzi tu kanałowanie... ogólnie wystukując ciastko, wypada ładnie zwarte w całości - jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie :)

NA KONIEC FILM :D
ale proszę przeczytajcie najpierw opis:
Pisaliście że nie znacie tego ekspresu, no i w sumie nie dziwne, to wrzuciłem to i owo odnośnie pompowania wody.

Pierwsze 2 ujęcia to widać
3cie z kolbą ekstrakcja wbudowanego programu 1 espresso - ale kolba nabita na podwójne 14g
po tej pierwszej ekstrakcji, naparu było jakoś 34g
4te to na tej samej kawie, puściłem raz jeszcze pojedyncze espresso żeby z ciekawości zobaczyć jaki kolor będzie miał ekstrakt. Może głupie, ale jak zobaczycie kolejne...
5te jest to wbudowany program 2x espresso, ale tu wyszło chamskie kanałowanie :D wody nalało co niemiara, chyba ze 140g miał ekstrakt.... TRA GED IA. Ogólnie aż tak źle to nie wyszło mi jeszcze :D ale nie wstydzę się tego pokazać hehehe

youtube.com/watch?v=OtPabkqJKKQ - nie umiem inaczej filmu wstawić w post, jakieś limity mam na koncie.

Póki co pijemy, eksperymentujemy i w ogóle zapoznajemy się z obsługą ekspresu ciśnieniowego.

Ja to generalnie żonie mówię że chłam i żeby szukać czegoś lepszego, ale tu chodzi o $.
Młynek... jak widzicie, czy serio on pozwoliłby na poprawę tego co opisałem powyżej?
Czy tu jednak ekspres jest tym elementem, no który nie do końca sprawdza się jak należy?

Do Moderatora:
proszę o weryfikację, czy tematu nie warto przenieść do innego działu, co by więcej osób zerknęło i wypowiedziało się na temat powyższego urządzenia.
Dla mnie każde słowo, każda wypowiedz to rada na wagę złota.

Znowu wyszedł monolog :D no ale nie dało się inaczej :)

Pozdrawiam wytrwalych :D
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2022, 21:42:12 wysłana przez wid3l3c »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2022, 08:14:03 »


@wid3l3c czytałeś forum? Nie wiem, czy jest możliwy do osiągnięcia efekt ze zdjęcia na Twoich sprzętach, ale staraj się i posiłkuj się wiedzą z WoK-a. Dobrze, że zrobiłeś sobie npfa, dzięki niemu widzisz, jak nie powinna przebiegać ekstrakcja.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2022, 08:57:36 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline wid3l3c

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Silvercrest SEMM 1470 A2
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień 2022, 08:21:35 »
@wid3l3c czytałeś forum?

Jakieś konkretne miejsce polecasz? :) te które odwiedziłem raczej nie pomogły mi zbytnio, skoro napisałem posta jakiego napisałem :)
A zanim przeczytam forum-forum to już pewnie będę na emeryturze :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwiecień 2022, 09:13:55 »
Jakieś konkretne miejsce polecasz?

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.msg252144#msg252144

Oraz całe działy:

Młynki
Ekspresy kolbowe
Kawa (mniej - więcej, bo już wiesz, o co chodzi, świeżo palona, a smaki, aromaty i stopień palenia wedle Twoich preferencji)
Inne (selektywnie)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2022, 09:23:54 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline wid3l3c

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Silvercrest SEMM 1470 A2
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwiecień 2022, 11:23:27 »
Dzięki, wątek na pewno przeczytam, cały :D

Ciekaw jestem np co do budowy tego ekspresu.
Pomijam wady, które już na starcie go deklasują, ale co z czymś takim jak sposób dystrybucji wody.

Po to wrzuciłem filmy, zarówno prysznic, to jak przebija sitko w ekspresie, by ktoś się wypowiedział - to gówno jest i zawsze tak będzie, że więcej z niego nie wyciśniesz, możesz próbować z lepszą kawą, lepszym młynkiem, ale bla bla bla.

Wtedy pisze, spoko, dzięki za konstruktywną opinię i idę żonie powiedzieć że wsadziła kozie w dupę 5 stów :D

Kawę mieliśmy paloną 3 marca, kupiliśmy kilka dni po paleniu, świeżo zmielona w kawiarni pod ekspres ciśnieniowy i powiem szczerze... Ta z biedry zwala z nóg względem niby tej świeżej świeżej.

Dlatego czytać to można, ale szczegółowe przypadki, kurcze no fajnie jak ktoś trochę atencji okaże :D miło wtedy tak :D zwłaszcza że starałem się pracę domową odrobić i nie przyszedłem prosto z morda "daj".

Dzięki :D smacznej kawusi hahahha jak to napisali na grupie termomiksa gdy kazali kawę zmielić podgrzewając ją do 60 stopni w trakcie mielenia :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Silvercrest SEMM 1470 A2
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwiecień 2022, 18:02:15 »
Po to wrzuciłem filmy, zarówno prysznic, to jak przebija sitko w ekspresie, by ktoś się wypowiedział - to gówno jest i zawsze tak będzie, że więcej z niego nie wyciśniesz, możesz próbować z lepszą kawą, lepszym młynkiem, ale bla bla bla.
Właściwie to jakby wybrać się z motyką na księżyc. Oprócz kawy, npfa i sitek (niewiadomo, czy się nadają?) nie masz  nic, o brakach w wiedzy kawowej  nie wspominając. Może ktoś by Ci doradził, co ma, miał tę "kolbę". Gdybym pojechał do Ciebie z K-plus i LDT, to może bym coś wyczarował, a tak powiem Ci szczerze, na odległość to szkoda czasu (ludzie przychodzą po porady z lepszymi sprzętami, bo nie potrafią opanować espresso,  a co dopiero z Twoimi), ale nie poddawaj się, bo to będzie dla Ciebie cenne kawowe doświadczenie, co zaprocentuje na przyszłość oraz studiuj te działy w WoK-u, co Ci poleciłem.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2022, 18:04:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi