Autor Wątek: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.  (Przeczytany 2038 razy)

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Kawosze i Kawiarki  :mrgreen: od jakiegoś czasu rozglądam się za odpowiednio głęboką kolbą która pomieści cylindryczne sitka 20g i więcej. Chodzi mi o sitka VST lub IMS. Standardowe kolby przyjmują zwykle max 18g a to dla mnie trochę mało. Gołe kolby bez dna, choć piękne, są upierdliwe w przyrządzaniu dwóch kaw na raz więc szukam takiej kolby z wylewkami która pomieści mi sito najlepiej 22g bez żadnych problemów dla grupy E61. Może jakiś producent robi takowe? Będę wdzięczny za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2022, 13:58:51 wysłana przez czmielek »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2022, 14:02:13 »
Z tego co wiem to tylko nasze portafiltry ASCASO BARISTA z głębokimi głowicami M12 ze stali nierdzewnej mieszczą sitka o tej pojemności. Zapraszam do kontaktu na e-mail. Pasują też do grupy E61.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2022, 13:23:12 »
Doszła do mnie głowica ASCASO M12 głęboka od Janusza - dzięki. Zamówiłem razem z sitkiem Ascaso Competition 21g relatywnie tanim w porównaniu do IMS czy tym bardziej VST. Co do sitka to inspekcja pod lupą pokazuje idealnie równe otwory bez zadziorów z równymi odstępami i jest zauważalnie lepiej wykonane od mojego standardowego sita. Głowica zwiastuje że wejdzie do niej sitko 30mm :szok: czyli 25g choć oficjalnie podają że 22g max więc to trzeba będzie jeszcze sprawdzić. Na koniec ostatnie słowo co do całego zestawu uchwyt i głowica Ascaso zauważalnie cięższe lepiej wykonane od standardowej kolby Bellezzy. Nie jest idealnie są niedoróbki na uchwycie plastik/metal ale to pewnie tylko drewno by mnie zadowoliło w tym aspekcie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2022, 13:27:21 »
No to trzeba było brać z drewnianym uchwytem. Prezentuje się super. Ale i kosztuje też... ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2022, 13:37:00 »
Off-Topic:
głowica ASCASO

Nie lepiej pisać kolba lub portafilter, jak do tej pory było to przyjęte na forum.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2022, 13:41:17 »
Według mnie to kolba oraz portafilter to określenia całości czyli uchwytu, głowicy, drutu sprężynującego, wylewki i ewentualnie sitka. W tym przypadku mowa jest o głębokości samej głowicy portafiltra. I bardzo dobrze.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Duży Portafilter / kolba E61 z podwójną wylewką do dużych sitek.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2022, 17:44:42 »
Uzupełniając po teście smakowym  :kawa: sitko Ascaso Competition warte swojej ceny. Co ja mówię w tej cenie to świetne sito! :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi