Autor Wątek: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...  (Przeczytany 22408 razy)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 430
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #120 dnia: 09 Marzec 2023, 13:08:07 »
SUV to do miasta, więc po co pakować się w 4x4? Szybciej się nie pojedzie, bo korki, policja i kamerki w 90% samochodów ;) Do wyjazdu z zaśnieżonego parkingu (choć i takich to już raczej nie ma) wystarcza jakaś atrapa typu dołączany napęd na drugą oś...
Wady: wyższe zużycie paliwa, większe prawdopodobieństwo awarii, wyższe koszty serwisowe...

BTW parę lat temu w Maroku pożyczałem Dacie Duster na 3 tyg, martwiłem się, że nie było 4x4 a w praktyce bez żadnych problemów, gdzieś tam w Atlas i do Sahary dojechaliśmy, miejscowi mieli głównie zdezelowane osobówki i dawały radę, nowe samochody (np. taxi) to w 99% osobowe Dacie...

2 lata temu wyciągałem Dustera z pola, bo kierowca znał drogę na skróty. Nawet kilkaset metrów udało mu się przejechać zasypaną polną drogą.

Do jazdy terenowej to już jednak prawdziwa terenówka się przydaje, z kolei nie bardzo ma sens na asfalcie :(
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2023, 13:10:27 wysłana przez WS5 »

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Marzec 2023, 15:19:02 »
Kiedyś się zakopałem w górach latem w piachu i ta jedna sytuacja zaważyła na całym moim pojmowaniu samochodów xD
A tak na serio (chociaż powyższa sytuacja miała miejsce) to jeżdżę po takich miejscach, gdzie po prostu nawet dołączana druga oś się przydaje. Teraz jej nie mam i często boję
się podjechać pod sam cel, bądź zostawiam auto sporo dalej niż bym mógł. Nie chce czystej terenówki, bo to ma być daily car, no i koło się zamyka.
A mały suv/crossover to miasta to jest gamechanger. Ile razy mijałem korek jadąc jednym kołem po krawężniku to nawet nie zliczę

4wd się przydaje może kilka razy w roku, ale dla tych sytuacji imo warto go mieć. Ostatnio żona utknęła w korku bo zamknęli drogę z uwagi na wypadek kilometr dalej. Gdyby miała 4x4 to by elegancko zawróciła po pasie zieleni, a tak to kwiknęła tam prawie 4h zanim puścili ruch.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 430
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Marzec 2023, 15:25:23 »
Gdyby miała 4x4 to by elegancko zawróciła po pasie zieleni, a tak to kwiknęła tam prawie 4h zanim puścili ruch.

Aż 4x4 potrzebne? Ja pamiętam, że po mokrej trawie w Lesku bodajże wjeżdżałem motocyklem sportowym pod górkę do namiotu na zlocie moto, żeby się zapakować ;) Fakt, normalnie to w polach na enduro, ale też tylko napęd na tył ;)




Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Marzec 2023, 15:33:12 »
Tam to nawet byłby problem z wjazdem całym autem z uwagi na relatywnie wysokie krawężniki. Zanim tył by podjechał, to przód by się zakopał. Było mokro i ślisko, imo nie odważyłbyś się :P

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #124 dnia: 09 Marzec 2023, 18:44:58 »
Z tym dołączanym to już przesadzacie trochę. Atrapa to jest np. w tojocie gdzie tył napędza osobny silnik elektryczny, a w normalnych samochodach to jest napędzane z normalnego silnika i spięte mechanicznie ze sobą. Bo idąc w ten sposób to każda terenówka z trybem 2wd jest atrapą, bo napęd jednej osi jest dołączany.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Maj 2023, 17:00:21 »
Od mojego pierwszego audi, modelu 80 jestem fanem tej marki. Kiedyś miałem audi 100 2,8 z 1994r. z ręczną skrzynią, a ostatnio parę tysięcy kilometrów przejechałem najnowszym audi A6 i powiem Wam, to są już tak nudne auta, że odbierają przyjemność z jazdy w porównaniu ze starymi. Wspomagające systemy bezpieczeństwa, podwójne szyby, wygłuszone drzwi, skrzynia automatyczna i zawieszenie w trybie komfort oraz żona obok z przykazem nie przekraczania 10km/h od przepisów drogowych skutecznie odbierają przyjemność z jazdy. Żeby nie umrzeć z nudów w bardzo komfortowej jeździe przełączałem od czasu do czasu w tryb sportowy skrzynię i zawieszenie, wtedy od razu obroty wzrastają i "czuć" auto. Tak samo po dotknięciu manetki przy kierownicy przy chęci szybszego wyprzedzenia auto wchodzi w tryb "M". Te nowe samochody służą jedynie do przemieszczania. Dla tych, co dużo jeżdżą jak moja córka przemieszczając się z punktu a do b są niewątpliwą zaletą.

Audi przyszłości:


« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2023, 18:10:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Maj 2023, 17:11:17 »
Zawsze można pojeździć na torze, bez żony.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #127 dnia: 21 Maj 2023, 17:13:47 »
Zawsze można pojeździć na torze.
Dokładnie, miałem to napisać.
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #128 dnia: 21 Maj 2023, 18:33:01 »
Audi to nie moja bajka.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #129 dnia: 21 Maj 2023, 20:28:35 »
Właśnie stałem na autostradzie prawie godzinę, po rozrywce pięciu śmiałków co nie lubią „nudne” samochody. Czy bezpieczeństwo to nuda? Można sobie urozmaicić jazdę w różne sposoby, tak aby stała się przyjemna, a po adrenalinę pojechać na tor kartingowy lub kupić kierownice do PlayStation.
Fux, czego brakuje Audi, aby stał się bajkowym?


Historia jednego zakrętu.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Maj 2023, 20:52:55 »
Czy bezpieczeństwo to nuda?
Może uśpić, szczególnie niedoświadczonego kierowcę, który nie nauczył się prawidłowych zachowań w ekstremalnych warunkach czy krytycznych sytuacjach. Widać to po wypadkach, gdy swieżo po uzyskaniu prawa jazdy kierowcy powodują kolizje, wypadki w nowych samochodach, szczególnie w tych z mocnymi silnikami. Same najlepsze systemy nie pomogą wyjść np z poślizgu.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2023, 20:57:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Maj 2023, 21:12:04 »
Najlepiej po prostu w poślizg nie wpadać. Na drogach publicznych 99% tego typu sytuacji jest do uniknięcia. Wystarczy trochę rozsądku i wyobraźni. Natomiast doskonalenie techniki jazdy na płycie powinno być obowiązkowe podczas kursu na prawo jazdy.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Maj 2023, 23:17:42 »
Fux, czego brakuje Audi, aby stał się bajkowym?

Nie czuję żadnych emocji patrząc na tę markę.
Ze 4-5 lat temu ze znajomymi zrobiłem kilka kkm.
Ot toczydło do połykania km
Nic, co by zachwyciło wewnątrz czy na zewnątrz.

Nie wiadomo co to, skoda, VW...

Z rok temu przejechałem się z kolega A6. Funkiel nówka z salonu. Klekocik jednostki wysokoprężnej i "ekscytujący" dźwięk i hałas wewnątrz tylko mnie utwierdziło, że w kierunku zakupu tego modelu nie poszedłem.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #133 dnia: 22 Maj 2023, 07:15:15 »
hałas wewnątrz
Ja byłem pod wrażeniem ciszy wewnątrz. Można było swobodnie rozmawiać. Pracy diesela nie słyszałem. Może trafił mu się egzemplarz robiony w Chinach, ale chyba na Europę produkują w Niemczech.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2023, 07:17:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #134 dnia: 22 Maj 2023, 07:50:38 »
Trudno mnie powiedzieć. Nie mam kontaktu.
Każda marka ma swoje dobre i złe strony. Kompromisem jest zakup agd, które będzie miał jak najmniej minusów. Ideału brak.
I jeszcze balans portfela pozostaje.

Kiedyś myślałem, że wejście w Premium już jest przepustką do bezawaryjności i poczucia zadowolenia.
Nic bardziej mylnego.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi