Autor Wątek: Vibiemme Domobar Digital 2021  (Przeczytany 17445 razy)

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:23:36 »
Jak tam gruba blacha? Ciężki młynek?
To mówisz, że to jeden i drugi mój casus  :picardpalm:
A jak tam Twoje idealne młynki do espresso za 2k?

I kolejny strzał, teraz to już w kolano? :)


Tak napisałem:

Kup sobie Eureka ORO SD, pogadaj z @Michał lub G-Micron u @Janusz w obu przypadkach możesz liczyć na rabat forumowy. W zupełnie Ci wystarczą, do espresso idealne.

Moją recenzje tego drugiego znajdziesz tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12526.msg260767#msg260767

Nigdzie nie napisałem, że są one do 2 tys. zł choć po rabatach forumowych bardzo blisko. Czy może negujesz, że są idealne do espresso? :) Ja w odróżnieniu od Ciebie, sam sprawdziłem(recenzje są w stosownych tematach) i do tego na sporej liczbie osób, recenzji ORO SD w sieci też nie brakuje. Znakomita większość zgadza się ze mną. Próbuj dalej. :)
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 20:31:40 wysłana przez MSL »

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:25:13 »
Tego się nie przelicza na sztuki, ludzie kosztują, praca kosztuje, nawet takie małe relatywnie firmy jak VB, Ascaso, Ceado itp... ludziom muszą zapłacić, to że np. 5 osób napisało soft obsługujący dany ekspres w X miesięcy, nie oznacza, że po tym czasie producent ich zwolnił i koszty się skończyły.

Nie mam pojęcia jak te firmy działają, ale jako informatyk wiem jak wyglądają takie zlecenia. To jest proste jak konstrukcja cepa, fucha dla studenta na ~miesiąc. Zazwyczaj umowa zlecenie i jakiś maintenance (dodatkowo płatny o ile będzie potrzebny) na rok-dwa. Jakoś nie uwierzę, że takie firmy mają na etacie ~5 informatyków ;)
Jakby nie patrzeć to jest obsługa kilku przycisków i czujników + 1-2 PIDy (+ ewentualnie tekstowy wyświetlacz). Nie  ma tu żadnych istotnych problemów do rozwiązania, chyba pralka czy zmywarka ma więcej możliwości ;)

W sumie bym się nie zdziwił, gdyby producent tej elektroniki (bo raczej firmy od ekspresów lutowaniem się nie zajmują...) we własnym zakresie przygotowywał soft...
Albo faktycznie używają uniwersalnych "gotowców", które można zaprogramować, wtedy jw. ;)


« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 20:30:05 wysłana przez WS5 »

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:34:10 »
Może masz rację, też nie znam dokładnie realiów tych konkretnych firm. W mojej branży, nie ma takiej opcji(IT - karty graficzne).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:36:39 »
Czy może negujesz, że są idealne do espresso
Ujdą do espresso, ale nie są idealne i ten przymiotnik wytknął Ci świstak   :smiech:

Prowadzę znacznie większy biznes(skalowo) od 2 dekad, zatrudniam blisko 40 osób. Jak zwykle wiem lepiej od Ciebie o czym piszę
Wow, gratuluję i wiesz, co robiłem w moim 33 letnim zawodowym życiu?

Znalazłeś już osoby od grubej blachy i ciężkiego młynka?
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 20:41:51 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:54:46 »
No i się narobiło... jak zwykle...
Może niech każdy pozostanie przy swoim punkcie widzenia i już nie udowadniamy sobie niczego...




Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:57:13 »
Czy może negujesz, że są idealne do espresso
Ujdą do espresso, ale nie są idealne i ten przymiotnik wytknął Ci świstak   :smiech:

Nikt już prawie z Tobą nie rozmawia na forum, bo to nie ma sensu. Ty zwyczajnie nie masz pojęcia o czym piszesz, argumentów 0 i starasz się wymądrzać jakbyś miał pojęcie. Uczepiłeś się jednego przymiotnika, dosłownie. Mogłem tam wstawić "bardzo dobry", "świetny" itd... Przesłanie było jasne dla każdego, tylko nie dla Ciebie. Idealne rzeczy dosłownie - nie istnieją. Idąc tokiem Twojego funkcjonowania na tym forum "Ujdą" to chyba w Twojej wyobraźni, ja je przetestowałem, a Ty bazujesz na czym? Tego, co gdzieś wyczytałeś/usłyszałeś? I nawet w takim przypadku, znakomita większość ludzi świata kawowego, która testowała ORO SD mówi wprost, że to jest dobry/bardzo dobry itp (wstaw sobie synonim, który Tobie pasuje). Zwyczajnie wypisujesz głupoty(tylko po co?) i jak zwykle nie umiesz się z nich z honorem wycofać. Nigdy na tym forum nie umiałeś.

Prowadzę znacznie większy biznes(skalowo) od 2 dekad, zatrudniam blisko 40 osób. Jak zwykle wiem lepiej od Ciebie o czym piszę
Wow, gratuluję i wiesz, co robiłem w moim 33 letnim zawodowym życiu?

Znalazłeś już osoby od grubej blachy i ciężkiego młynka?

Nie wiem, co robiłeś... i szczerze mnie to nie interesuję, bo piszę za siebie, a nie za Ciebie. Mam bezpośrednie doświadczenie w tej kwestii, które mogę poprzeć, więc na jego bazie piszę opinię. Twoje opinie zazwyczaj oparte są... na Twoich fantazjach wyssanych z palca. ;)

Co do blachy, ostatnio nawet do tego wróciłeś, ale to przecież podobno była tylko ironia... której jak się okazało nikt z wypowiadających się tam nie zrozumiał... tylko Ty. ;) O ekspresach Lelit nie wspominając, czy o Twoich hitach napisanych pod wcześniejszym nickiem(wiele osób z tego forum na całe szczęście również pamięta) itd...itp.... Marnuję(znowu, mój błąd) tylko czas rozmawiając z Tobą, zupełnie niepotrzebnie, wracam do ignorowania Twojego "trolowania", które tutaj uskuteczniasz, tak jak to robi wielu innych użytkowników tego forum.

@fill Ponownie masz rację, dla mnie eot.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 21:30:50 wysłana przez MSL »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Wrzesień 2022, 21:13:09 »
No i się narobiło... jak zwykle...
Może niech każdy pozostanie przy swoim punkcie widzenia i już nie udowadniamy sobie niczego...




Fill, miałem na myśli, że marża 50% to nie jest jakaś wielka rzecz. Przez kilkanaście lat prowadziłem firmę (nie zatrudniałem tyle osób, co MSL), gdzie naliczany był we wszystkich firmach w Polsce 80% narzut plus 10% za wcześniejsze półroczne zadeklarowane zamówienia. Trzeba wziąć pod uwagę: rabaty dla stałych klientów, promocje, oraz wyprzedaż produktów nie trafionych, niekiedy po cenach poniżej zakupu, więc ostateczna marża, jak w przypadku sklepu z ekspresami nigdy nie będzie, taka jak na fakturze zakupowej, gdzie ktoś widzi tylko ten 50% zarobek.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 21:27:44 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Wrzesień 2022, 21:24:44 »
Spoko, nie chciałem wszczynać wojny.
Producent, sprzedawca czy klient, całkowicie inaczej postrzegają kwestie wyceny produktu. I tyle.





Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Wrzesień 2022, 21:28:22 »
Producent, sprzedawca czy klient, całkowicie inaczej postrzegają kwestie wyceny produktu. I tyle.





Dokładnie.
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Wrzesień 2022, 08:31:39 »
Chciałem trochę tutaj posprzątać lub wydzielić ale po cofnięciu się do pierwszej strony, zostałyby ze trzy-cztery posty. 😂

Dziewczynki, zluzujcie trochę warkoczyki w tej "dyskusji". Zwłaszcza GostRado.
Za wszelką cenę musisz się do prawie każdej wypowiedzi odnosić swoimi wpisami, które najczęściej niewiele wnoszą lub jątrzą?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Wrzesień 2022, 09:14:33 »
Zwłaszcza GostRado.
Fakt, mój błąd, że przyczepiłem się, aby wypowiadać się precyzyjnie, że idealny nie jest synonimem dobrego, a 50% marży na fakturze, to nie ostateczny zysk ze sprzedaży.  Postaram się zachowywać się mniej skrupulatnie.
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Wrzesień 2022, 15:46:09 »
 :taktak:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Wrzesień 2022, 21:43:19 »
There is a new software/hw version of domobar super electronic that also allows manual presure profilling.

https://www.instagram.com/reel/CfOJd_7KEgm/?igshid=MDJmNzVkMjY=

@Janusz could you contact vibiemme for this version?

Wracam do tematu. Mam odpowiedź od producenta.
Nowy software wejdzie wraz z nowa partią produkcji.
W przypadku urządzeń, które już są na rynku, wprowadzenie nowości wymaga także wymiany wyświetlacza i płyty głównej.

 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline dascaso

  • Wiadomości: 11
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Wrzesień 2022, 21:45:08 »
There is a new software/hw version of domobar super electronic that also allows manual presure profilling.

https://www.instagram.com/reel/CfOJd_7KEgm/?igshid=MDJmNzVkMjY=

@Janusz could you contact vibiemme for this version?

Wracam do tematu. Mam odpowiedź od producenta.
Nowy software wejdzie wraz z nowa partią produkcji.
W przypadku urządzeń, które już są na rynku, wprowadzenie nowości wymaga także wymiany wyświetlacza i płyty głównej.
Thank you

They upload a new video on youtube, instagram and facebook

Enviado desde mi SM-T870 mediante Tapatalk


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Luty 2023, 19:25:09 »
Odkopuję wątek.
Może coś się dowiem na temat tego ekspresu? Są użytkownicy?
Niewiele interesujących postów napisano wyżej.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2023, 21:09:04 wysłana przez Fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi