Autor Wątek: OE-1 Odyssey Espresso  (Przeczytany 13905 razy)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwiecień 2021, 11:59:42 »
Ewentualny serwis też będzie duzym wyzwaniem  :(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Kwiecień 2021, 15:51:40 »
Wygląda na to że nie ma - tylko czujnik temperatury. Szkoda.

@Henry
Nie wiem, jak to jest rozwiązane, i czy wogóle, jak się grzeje samoczynnie grupa, znaczy jest za gorąca. Czy jak u mnie w Elektrze, pierwszy strzał jest najlepszy przy ciemniej palonym ziarnie? A jak jest w przypadku, gdy robimy shota za shotem? Czy grupa 58 coś tu zmienia?  Wysłałem maila do Rossa.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2021, 15:58:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Kwiecień 2021, 17:37:27 »
Na taką informację się natknąłem, jakby ktoś przeoczył:

HOW MANY SHOTS CAN BE PULLED?

The OE-1 is designed to pull six 2oz shots with steaming before refilling the boiler.
  

》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Kwiecień 2021, 19:40:33 »
Studzi to nieco mój zapał.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Kwiecień 2021, 20:07:57 »
Studzi to nieco mój zapał.

Andy, percepcja OE-1 nie może być tożsama z Twoim gastropotworem widniejącym w stopce. Ja postrzegam taką małą dźwignię, jak i tę moją Elektrę, jako coś w rodzaju wymiennika. Z rana włączam ECM-a i po kilkudziesięciu minutach dobrego wygrzania robię sobie espresso na sicie 20 - 22g, a dźwignią bawię się popołudniu, doza max. 14g lub w weekend przed i popołudniu albo jak jest większa ilość chętnych na kawę, to używam naraz dwóch i jeszcze niekiedy AP. Wiem, że takim miłośników np La Pavoni wystarczy jedna maszyna i są w pełni usatysfakcjonowani. Mnie się podoba i to bardzo, mój układ. To tak jak ktoś "siedzi" w alternatywach, a dla innych doznań kawkowych kupi sobie chociażby Odyssey Espresso.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2021, 20:39:24 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 398
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Kwiecień 2021, 20:46:12 »
GostRado - bliskie mi jest, co napisałeś: Ja w sumie częściej - i bardziej dla złożoności smaku - piję kawę z alternatyw, a dla odmiany - i bardziej dla zabawy - mam ekspres Rotę :taktak:
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Czerwiec 2021, 17:51:42 »
Studzi to nieco mój zapał.
Mnie zupełnie, gość nie odpowiada na maile, a z tego co wyczytałem, ma problemy z produkcją, więc odpuszczam. Jak ktoś ma ochotę, niech ciągnie dalej.

》tertium non datur《

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Lipiec 2021, 22:25:26 »
Zapowiada sie niezla maszyna, chyba trzeba zacząć zbierać kasę .  Design niestety za bardzo przypomina mi mojego starego lapavoni…ale poza tym petarda.
Jak wyglada kwestia preorderow? Przez Kickstarter lub indigogo lub inne cudo?
Ciekawe czy apka bedzie wspierała tez acaie lunar czy jakaś swoją wagę zrobią ? Za bardzo swoją droga wygodnego miejsca na wagę nie widzę na zdjęciach…

Poczekamy zobaczymy

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec 2021, 21:13:48 »
Na fb napisali ze bedzie wersja biała i czarna oprócz srebrnej, może to trochę poprawi wizualnie wygląd…

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Sierpień 2021, 08:25:39 »
Jakby ktoś był zainteresowany, mail od Rossa:


Odyssey Espresso Argos Lever Pre-Orders

Thank you everyone for your interest in the new Argos Lever espresso machine. Unfortunately pre-orders are delayed due to necessary software integration on the website.

The last items to sort out before launch are the VAT tax calculator and final updates for product configuration. The calculator should be up and running by next week but no confirmed date at this time.

Timeline:

Once we receive ~200 pre-orders, we will have enough funds to officially place the manufacturing order and begin business. The speed at which we receive pre-orders will determine how soon manufacturing begins. It may be 1 day, 1 week, or 1 month.

Once manufacturing begins, we’re looking at a 2 month lead time to receive parts. During that time, the assembly workshop will be set up, part time assembly techs will be hired and trained, and we will work towards CE cert.

Assembly will take 1 to 2 months and expect to begin shipping units in November of this year.

Weekly Updates will be sent out via the list-serve and on social media to keep everyone up to date on milestones and relay any issues.

Product:

The base machine will start at $850, part of which is one time software cost and non taxed. At this time, configurations will include 120V vs 240V, Walnut vs Oak, and LHS vs RHS steam wand. Additional add-ons will include Black or White color options, Analog Pressure Gauge, Wireless Bluetooth Pressure Sensor, 6 Bar Spring, and additional Piston Assembly.

Direct plumb (auto refill) will be tested over the next month and can be added at a later date if desired. Other items will be available for sale including a milk steaming pitcher, espresso glasses, and Odyssey Espresso t-shirts.

Quality Assurance:

While we understand it is a huge ask to accept crowd-funding before we have product in hand, 5 pre-production machines have been manufactured, built, and tested to confirm all suppliers, work out final design changes, and display expected product quality. We hope that this instills confidence in all buyers while you wait for units to be built.

Since we are still several months out from shipping, refunds will be accepted to keep risk as low as possible for backers. Please note that we will only ship a product that meets all of our claims for quality and performance.

I really appreciate everyone’s patience as I navigate the setup of this business. I will do my best to keep everyone updated along the way while providing the best possible product and support that I can.

As finances increase I will leverage what resources I have to expedite the process. Look out for another update this weekend regarding a confirmed date and time for Pre-Orders next week.

Thanks, Ross Ainsworth

www.odysseyespresso.com

 
1942 Broadway St. STE 314C, Boulder, CO, 80302, United States

 


https://www.instagram.com/tv/CR9bC6pAvEu/?utm_medium=copy_link
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2021, 08:32:01 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kawanas Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Kawiarka, La Pavoni Europiccola
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore C3
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Styczeń 2022, 15:50:41 »
Sklep udostępnił możliwość składania zamówień w trybie przedsprzedaży:

www. odysseyespresso.com/shop/argos-lever-espresso-machine

Wersja podstawowa jest aktualnie wyceniona na $850. Wysyłka szacowana jest na kwiecień 2022.

Ross postawił sobie cel, aby co tydzień opisywać aktualny stan prac. Wczoraj wyszłedł drugi wpis w styczniu.

www. odysseyespresso.com/blog

Ciekawi mnie czy temat na WOK umarł, czy są użytkownicy forum którzy planują zamówić ten sprzęt?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Styczeń 2022, 16:26:38 »
Dobrze by było wydać jeszcze 250 zielonych na:

Argos Digital Bluetooth Pressure Transducer
$250.00
Seamless integration with the Odyssey Espresso companion app. You can record the pressure profile of a brew and take notes about the beans, dosage size, tasting, etc. You can set the pressure profile of a previous brew as a reference. There will be an overlay on the chart allowing you to recreate the same pressure profile.
This product can be used in conjunction with the Analog Gauge. Product may also be added in at any later time.

Jest czarna i biała wersja, która lepiej się prezentuje?


« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 16:46:25 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Styczeń 2022, 17:04:08 »
Stalowa  :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Styczeń 2022, 17:18:06 »
Stalowa  :)
Jak żona z pietyzmem urządziła kuchnię, gdzie zlew i bateria są czarne lub białe, to taki dodatek (Argos) pod kolor nie zaburzy jej koncepcji i zezwoli na postawienie dźwigni na blacie😄

Ktoś się pytał:

The Acaia Lunar has been tested with the app in actual use and works beautifully. Very smooth plotting and the ability to change units, tare, ect are all in the app.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 17:23:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: OE-1 Odyssey Espresso
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Styczeń 2022, 17:26:01 »
No tak, żona zmienia postać rzeczy  :-D Choć można też próbować zaszczepić idee kontrastów  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi