Autor Wątek: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C  (Przeczytany 21719 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« dnia: 18 Marzec 2021, 18:49:05 »
Cześć!

DHL dostarczył Elektrę całą i zdrową, czego najbardziej się obawiałem.

Pierwsze wrażenie: piękna... piękna... i jeszcze raz PIĘKNA!!!

Pierwszy shot całkowicie nie udany, co było do przewidzenia, ale spieniłem mleko dla żony i szok... potężnej mocy para z trzech dziurek sprawiła, że 150ml mleka spieniła błyskawicznie!
Minusy: sitka do wymiany, jakaś kiepska blacha, w porównaniu do VST to przepaść, prysznic także, tamper plastikowy  :picardpalm: kabel prądowy wychodzi z lewej strony, na widoku, może z tyłu byłoby problematyczne.

Konieczne zakupy: tamper precyzyjny, npf, funnel, sitka, prysznic i uszczelka silikonowa do niego.



« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2021, 19:08:11 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2021, 18:55:52 »
Cacko :)  :brawa:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2021, 19:16:54 »
Pytanie czy sitko trzyma się portafiltra czy wypada ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec 2021, 19:33:34 »
Dzięki, Paweł.

Czytasz mi w myślach, @tom517, właśnie miałem zapytać. Z przyzwyczajenia trzepnąłem w kolbę nad koszem jak mam to w zwyczaju z VST i szukałem sitka Elektry w śmieciach 🥴
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec 2021, 19:39:42 »
Jakiś mocny kawałek magnesu np. ze starego dysku powinien pomóc. Chyba to urok starych konstrukcji małych dźwigni.

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2021, 20:16:30 »
 :wow2: ślicznotka. Nie ma co  :ok: za chwile będę miał i ja :)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec 2021, 22:41:36 »
Super, ładna ta panienka👍.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1015
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2021, 07:25:15 »
Piękna maszyna, pozazdrościć  :brawa:

Jak ogarniesz sprzęt opisz proszę jak wrażenia z użytkowania i przede wszystkim jak kawa wychodzi ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2021, 08:40:57 »
Maszyna chyba szybko jest gotowa do pracy, tu ciśnienie pary wypycha rurką wodę do grupy ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2021, 15:02:37 »
@Carlos68 dzięki, zdecydowanie

@korea83  dzięki, na pewno się podzielę

@cook74 świetna wiadomość, jeszcze jedna osoba z WoK-a ostatnio kupiła Elektrę, więc jakby zechciała, to w trójkę byśmy Micrę dogłębnie prześwietlili, a czwarta się zastanawia.

@tom517 Mcal potrzebuje 13 minut, przed chwilą sprawdzałem. Potem co jakiś czas włącza się grzałka, żeby troszkę podbić ciśnienie. Podobno pierwszy shot jest najlepszy?! Spieniałem mleko - tornado!
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2021, 17:26:56 »
Nigdy nie miałem fusów kawki na pionowej ściance prysznica E&B, ponieważ po włożeniu sitka VST prawie nie ma między nimi luzu, zaś w Elektrze zewnętrzna średnica prysznica wynosi 48,2mm a wewnętrzna sitka aż 49,7!!! Się nie popisali w Elektrze - pełno fusów na bokach prysznica po ekstrakcji, więc szybko zmodyfikowałem pędzelek żony do smarowania ciasta, obcinając i wyginając w ukropie drewniany uchwyt. Będzie konieczny do czasu zakupu prysznica i sitek. Mam nadzieję, że luz między nimi będzie duuużo mniejszy i precyzyjny tamper skutecznie wyeliminują ten brzydki problem.

@jakub_stanecki i innymi użytkownicy La Pavoni, jaki jest luz u Was i przy jakich firmach prysznica i sitka?
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2021, 17:57:12 »
GostRado, nie wiem czy nie warto wymienić tych dwóch ekspresów na większą dźwignię.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marzec 2021, 17:57:29 »
Gdzie te fusy? Nic nie widać ;).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Marzec 2021, 18:03:25 »
Gdzie te fusy? Nic nie widać

Bo wyczyściłem 🙂

@tom517 Mcal zostanie! Uzupełniają się z ECM-em. Z rana będę wolał espresso z kolby, większa dawka, a później zabawa z dźwignią.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2021, 18:11:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2021, 08:26:59 »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi