Autor Wątek: Jura S8 czyszczenie systemu mleka  (Przeczytany 12679 razy)

Offline sponn

  • Wiadomości: 1
Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« dnia: 06 Marzec 2021, 23:07:01 »
Powitać szanowne grono

Już prawie zdecydowałem się na w/w ekspres jednak mam pytanko małe.... nie wiem czy dobrze zrozumiałem w instrukcji - chodzi mi o czyszczenie systemu mleka. Czy dobrze rozumiem że po każdej kawie mlecznej (czy też kilku zrobionych po kolei) trzeba przeczyscic system używając dołączonego pudełeczka i wlewając do niego jakiś płyn do czyszczenia przy czym w trakcie tej operacji trzeba dodatkowo uzupełnić wodę w pojemniczku i czy poza tym codziennie trzeba rozebrać dyszę mleka i ją umyć. Dobrze zrozumiałem z instrukcji ?

Ja rozumiem kwestie higieny/smaku/etc ale jestem mega leniwy jeżeli chodzi o ekspresy i te które miałem okazje używać Siemens/Nivona czyszczą się hmm może same to za dużo powiedziane ale w moim starym siemensie wystarczy podstawić kubek z woda i drugi na brudy, a w nowych zdaje się tylko na brudy, zaś w nivonie to w ogóle wystarczy włożyć rurkę od mleka w podstawke i tyle.. '

Serio w tej Jurze jest tyle zabawy ? Wiem, że higiena, że to przedłuży życie sysystemu mleka ale mój bez większych zabiegów w Siemensie EQ6 działa od 7 lat i nie myje go codziennie

Offline anija

  • Wiadomości: 12
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2021, 10:20:58 »
 Posiadam ten ekspres, obejrzałam wszystkie filmiki na YouTube. Za    dbam w ten sposób.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2021, 11:41:24 »
Jest płukanie sytemu mleka i czyszczenie. Czyszczenie wykonuje się rzadziej i z chemią, płukanie to tylko automatyczne przepłukanie wodą dyszy spieniającej.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2021, 11:43:28 wysłana przez matyspio »

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2021, 17:06:40 »
Jest płukanie sytemu mleka i czyszczenie. Czyszczenie wykonuje się rzadziej i z chemią, płukanie to tylko automatyczne przepłukanie wodą dyszy spieniającej.

A czy to przepłukanie wodą czyści też rurkę? Bo z tego co widzę Jura nie ma tej rurki podłączanej do tacki ociekowej, jak niektóre ekspresy, przez co ten system na bieżąco się przepłukuje po każdym użyciu.
Na filmiku widzę, że porada jest taka, żeby użyć funkcji spieniania na samej wodzie i w ten sposób przepłukać system łącznie z rurką. Trochę to na piechotę.

Czy tylko czyszczenie systemu mleka z użyciem proszku zdaje się przeprowadza się za pomocą rurki i tej dołączonej tacki?
A jeśli nie zastosuje się metody pokazanej przez pana z filmiku, rurka po prostu zasycha i zapycha się do czasu użycia proszku? To byłoby niespodziewanie mało praktyczne rozwiązanie.


Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2021, 17:38:11 »
Nie oglądałem filmiku. Używam płynu Rinza 1.1L za 45PLN, 30ml na jedno czyszczenie. 
Podczas czyszczenia rurka zamiast do kartonu z mlekiem podpięta jest do pojemnika ze środkiem i wtedy jest płukana.
Na co dzień wystarczy zwykłe przepłukanie pod kranem.
U mnie ekspres uruchamiany jest ze dwa razy dziennie, po zrobieniu białej kaw/y rurkę odpinam, przepłukuje pod kranem i kładę na suszarkę.
Robię to już automatycznie, nie zwracam już na to uwagi, trwa to może 3s .
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2021, 17:41:28 wysłana przez matyspio »

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2021, 20:24:39 »
W każdym razie tzw. płukanie systemu mlecznego polega tylko na tym, że ekspres puszcza wodę z pojemnika przez dyszę do mleka i tyle, tak?

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec 2021, 20:45:25 »
Jeżeli mówisz o pobranej wodzie ze zbiornika to tak.  Puszcza pulsacyjnie trochę wody, na koniec ze 2 sec pary.
Funkcja automatycznego płukania robi to podczas wyłączania ekspresu, można ją wyłączyć z poziomu ustawień.  Płuczesz wtedy kiedy chcesz, ręcznie wchodząc do menu.
 

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec 2021, 20:55:11 »
Tak myślałem, dzięki.

A jak oceniasz temperaturę mleka, np. w takim cappuccino? Słyszałem jakieś narzekania, że mleko nie jest gorące i zastanawiam się na ile to jest przesadzone.
Jak spieniam mleko panarello to wychodzi na tyle gorące, że trudno jest je pić od razu.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2021, 07:12:36 »
No nie jest gorące, jest ciepłe. Pomiar spienionego mleka wyjętego z lodówki pokazał 53C.

Offline jachu76

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Jura E8 (EB) Dark Inox
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2021, 07:15:26 »
Witam, u mnie woła czyszczenie systemu mleka co dziennie , kupiłem butelkę płynu firmy Jura i starczyło mi to na  dobre dwa tygodnie .
Czy można używać jakiegoś zamiennika co by nie wpływało niekorzystnie na działanie ekspresu ?

Co Wy używacie ??

Offline edi7777

  • Wiadomości: 5
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2021, 09:02:33 »
Też przepłukuję wężyk pod kranem. Płukania systemu mleka nie wykonuję bo robi się sam 8min po zrobieniu kawy mlecznej. 1-2x na tydzień czyszczenie - używam tabletek jury z dozownika - wrzucam tabl. do pojemnika i klikam czyszczenie, trwa 4 minuty i ekspres robi wszystko sam.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Offline jachu76

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Jura E8 (EB) Dark Inox
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudzień 2021, 10:31:24 »
Widzę że ktoś używa płynu Rinza 1.1L  , czy nic się nie powinno stać z ekspresem po innym środku niż ori jura ?

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudzień 2021, 18:21:22 »
Nic się nie stanie, rozcieńczony środek pobierany jest ze specjalnego pojemnika dołączonego do ekspresu i przechodzi tylko przez dyszę.
Ja tam nie widzę nic takiego co mogło by sie uszkodzic, nawet jak byś to zaczął czyścić kwaskiem, octem, czy plynem do naczyń.
No ten ostatni mógłby sie nieźle zacząc pienic ;) 

Offline jachu76

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Jura E8 (EB) Dark Inox
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Grudzień 2021, 22:11:09 »
Nic się nie stanie, rozcieńczony środek pobierany jest ze specjalnego pojemnika dołączonego do ekspresu i przechodzi tylko przez dyszę.
Ja tam nie widzę nic takiego co mogło by sie uszkodzic, nawet jak byś to zaczął czyścić kwaskiem, octem, czy plynem do naczyń.
No ten ostatni mógłby sie nieźle zacząc pienic ;) 
Ile lejesz tego środku (Rinza) na jedno czyszczenie systemu mlecznego ?

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień 2021, 18:06:43 »
30ml zgodnie z instrukcją na opakowaniu... .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi