Autor Wątek: Filiżanki - jakie kupić?  (Przeczytany 9849 razy)

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Grudzień 2020, 10:40:13 »
Jako że potraficie godzinami dyskutować o innych rzeczach naokoło kawy a tematu filiżankowego nie było liczyłem szczerze mówiąc na więcej niż lakoniczne, zbywające wypowiedzi :)
Ale rozumiem "niechęć" do nowych i ich postów nie zbudowanych wedle wszystkich wymogów i być może faktycznie zbyt dużo oczekiwałem. Ale w sumie nikt nikogo nie zmusza do odpisywania.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Grudzień 2020, 11:24:10 »
Od nowych to chyba przede wszystkim oczekujemy, żeby też szukali, a nie oczekiwali gotowej odpowiedzi na wszystko. I żeby roszczeniowi nie byli? A filiżanki to nie temat na godzinne debaty, każdy bierze takie jak mu się podobają i z których dobrze się pije. Polecana była Lubiana - szukaj, porcelana bardzo dobra, możesz dostać za grosze i kilkadziesiąt złotych (bardziej fikuśne). Albo właśnie Loveramicsy. Ale przelew ze zwykłego kubka też się pije bardzo dobrze.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:29:36 »
Ja piłem z kawiarki tylko mleczne dopóki moja luba nie podarowała mi ładnego 30 ml kubeczka. Od tamtego czasu zacząłem się zastanawiać nad espresso i kolbą ;)
Ogólnie jak przychodzili goście to wcale nie patrzyli jakie ziarno sypie i jak pachnie, ale właśnie na kubeczki i co poniektórych przekonałem do zamawiania świeżo palonej po tym spotkaniu.

Więc ogólnie wpływu na smak nie ma, ale na postrzeganie bardzo duże - wybierz dokładnie taki jaki Ci się spodoba.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:33:00 »
Ale przelew ze zwykłego kubka też się pije bardzo dobrze.
To dodam, dostałem kubek. Ładny i z dedykacją więc jakiś sentyment jest. Gruba porcelana. Niestety ale źle wyprofilowany rant i niestety pije się mało przyjemnie bo musze mocno/głęboko, że tak powiem "wkładać do buzi"  [emoji38]

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Grudzień 2020, 12:09:46 »
Coś w tym jest, mam swoje dwie ulubione filiżanki loveramics i bezzera, teraz w sumie już trzy bo jeszcze maleńkie GSI z podwójną ścianką.
Cała reszta stoi raczej mało używana, lubię od czasu do czasu krzemowe szkło z Lamart Vaso bo ładnie widać strukturę kawy, ale jednak najlepiej mi kawa smakuje w tych ulubionych, z wygodnym rantem i uchem, dobrej grubości. Nie lubię jak inni ich używają więc loveramics i GSI są tylko po jednej sztuce ;-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Grudzień 2020, 20:45:27 »
Ja te bardziej klasyczne nieowocowe espresso lubię pić z shot-glassa Hario - bo właśnie pięknie widać jak struktura kawy się zmienia. Poza tym szkło grube i fajnie się trzyma. Bardziej owocowe czy kwiatowe kawy piję z czareczki zaokrąglonej do środka - bardzo fajnie zbierają się tam aromaty do wąchania. Czarkę kupiłem na bazarze Seulu - z koreańskiego celadonu, z zestawu do herbaty.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Luty 2021, 09:55:46 »
Witam,

Bede zamawiał procelane loveramics, mam dylemat co do pojemności  Loveramics Egg 250ml czy 300ml, jeśli ktoś użytkuje proszę o poradę.

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Luty 2021, 10:13:40 »
To zależy jaka kawę pijesz?
Tak wygląda porównanie 300,  200,  80 IMG_20210205_102926_compress48.jpg
IMG_20210205_103134_compress74.jpg
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2021, 10:55:16 wysłana przez furu »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Luty 2021, 10:17:39 »
Witam,

Bede zamawiał procelane loveramics, mam dylemat co do pojemności  Loveramics Egg 250ml czy 300ml, jeśli ktoś użytkuje proszę o poradę.
Zrób sobie kawę, którą najczęściej pijesz i zmierz jej objętość, będziesz wiedział czy 250 czy 300 czy może nawet 200.

Typowe cappuccino robię w 150ml, ale do zabawy z wzorkami 200ml (pojedyncze espresso) i 300ml (podwójne). Choć miewam i gości, co pojedyncze piją w 300ml ;)

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Luty 2021, 10:39:22 »
Witam,

Bede zamawiał procelane loveramics, mam dylemat co do pojemności  Loveramics Egg 250ml czy 300ml, jeśli ktoś użytkuje proszę o poradę.
Miej na uwadze że pojemność filiżanek podawana jest po zalaniu równo z krawędzią. Pojemność użytkowa filiżanek 300ml to tak naprawdę ok. 250ml.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty 2021, 11:18:02 »
No właśnie o to chodzi ze dopiero co zaczynam zabawę z "prawdziwa kawę"  z kolby czekam tylko teraz na młynek . będzie espresso to oczywiste  80ml, a z mlecznych na double espresso, dla mnie cappuccino jest  za słabe szkoda ze kolega Furu nie ma 250 ml .

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Luty 2021, 12:04:35 »
Jeżeli już mam wypić coś z mlekiem to jest to 200 ml(podwójne espresso i Max 100 mleka) moja żona pije tylko mleczne i to dosłownie we wszystkich dostępnych wariantach. Mam znajomą która pije pojedyncze espresso i resztę w mleku(300 filizanka) aż Pianka wystaje ponad brzegi.  [emoji38]
Kup sobie każdy rozmiar, po testach zawsze można sprzedać,  lub zostawić dla gości o sprecyzowanych preferencjach.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Luty 2021, 12:10:37 »
Te 300ml są zdecydowanie za duże, 150ml trochę za małe - to w przypadku kaw mlecznych robionych na podwójnym espresso. 200ml nie mam, ale czuję, że ta może być (dla mnie) w sam raz na kawy z mlekiem. Dla odmiany żona powie, że tylko i wyłącznie 300ml ;)

skansen

  • Gość
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Luty 2021, 12:38:14 »
To tak jak moja żona - zamawia zawsze w filiżance 300ml, kawy mleczne na bazie pojedynczego espresso.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Luty 2021, 13:22:05 »
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, tak chyba zrobię  kupje 2 80ml pod espresso i na razie 1x 250 ml i jedno 300ml .
A ten czerwony kolor bardzo ładny, myślałem nad granatem a teraz się waham .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi