Autor Wątek: Filiżanki - jakie kupić?  (Przeczytany 9850 razy)

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Filiżanki - jakie kupić?
« dnia: 03 Grudzień 2020, 10:21:43 »
Cześć piszę do Was z zapytaniem o filiżanki bo może i tutaj na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze nie chce wydawać kroci na chińskie ceramiki czy inne wymyślne ręcznie malowane naczynia.
Podstawowym parametrem jest pojemność - espresso nie robię bo ekspresu się jeszcze nie dorobiłem. Głównie pijam przelewy oraz kawę z kawiarki, rzadziej aeropress. Często jak kawiarka to i mleko.
Dotychczas mleczne pijam ze zwykłych szklanek z ikei, one mają chyba 250-300ml, a czarne kawy piję z filiżanek wysokich ale wąskich o pojemności max 200ml. Jako że domówiłem sobie french press i mam zamiar spróbować choć coś z tego mleka stworzyć to przydałaby mi się filiżanka z wąskim dnem i szeroką górą. Grzebię na allegro i wygrzebałem coś takiego (w linkach trzeba usunąć spacje, nie mam uprawnień do linków jeszcze, może mnie administracja nie przetrąci):
350ml: https:// allegro.pl/oferta/filizanka-z-pociaglym-uchem-350ml-9869047521
300ml: https:// allegro.pl/oferta/filizanka-300ml-paula-9084684460
280ml: https:// allegro.pl/oferta/filizanka-z-klasycznym-uchem-280ml-297286-9107680842
240ml: https:// allegro.pl/oferta/filizanka-z-grubym-uchem-240ml-9662723987
200ml: https:// allegro.pl/oferta/filizanka-spodek-200ml-extreme-cream-9830146087
I z racji że ceny są po prostu śmieszne myślałem wziąć każdą na test, by mieć darmową dostawę ze smarta musiałbym wziąć po dwie. I tu mnie dziewczyna zabije jak sprowadzę 10 filiżanek do kawy, bo dość mało miejsca w kuchni się powoli robi przez te graty kawowe. Czy jest sens takich filiżanek czy lepiej kupić jakieś dwie porządne dla mnie i lubej. Jak tak to jakie?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2020, 10:44:45 »
Popraw linki

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2020, 11:02:44 »
Popraw linki
Napisałem że nie mogę wstawiać linków więc jest wbita spacja, wystarczy skopiować do przeglądarki i usunąć spację przed allegro.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2020, 11:14:13 »

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2020, 11:19:41 »
150ml mnie nie urządza, chyba że chodzi Ci o samą firmę lubiana

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2020, 12:43:07 »
To poszukaj sobie większej jaka cię urządza ciężko to zrobić?

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2020, 13:31:57 »
Ciężko się z Tobą rozmawia. Najpierw się zachowujesz jakbyś nie czytał mojego posta, później dajesz propozycję całkiem niepasującą do opisu czego potrzebuje a na pytanie czy chodzi Ci o firmę piszesz czy ciężko mi znaleźć odpowiedni rozmiar. Jak masz gorszy dzień to odpuść sobie lakoniczne odpisywanie by nabijać posty. A jak chcesz mi pomóc to przeczytaj raz jeszcze post główny i zastanów się czy choć jedna Twoja wypowiedź coś wniosła do tematu. Streszczę Ci może kwintesencję byś się nie męczył. Czy tanie filiżanki się nadają i kupić ich więcej w różnych rozmiarach dla testów czy zainwestować w dwie lepsze oczekując od nich jakichś efektów. Kompletnie się na tym nie znam więc proszę o wypowiedzi na temat co daje wyższa cena jeśli chodzi jakość.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2020, 13:46:24 »
@WaAaFeL, co ty chcesz testować i jakich efektów oczekujesz? Że filiżanka da +10 do aromatu? Manfred podesłał Ci konkretną firmę i kształt (bo o ten też pytałeś). Jak chcesz większą objętość, to już we własnym zakresie sobie poszukaj w kształcie zaproponowanym.  Poza tym zastanów się proszę - właściwie nie wiadomo, co chcesz, sam się do pytania nie przygotujesz (bo zgadujesz jaką objętość mają do tej pory używane przez ciebie naczynia), a Manfredowi ciśniesz bez powodu.

Mleko tym french pressem zamierzasz spienić? Kawę z niespienionym mlekiem dobrze mnie się pije tylko ze standardowych kubków, te tulipanowe czy herbaciane to imho tylko do spienionego. Chcesz sprawdzone to bierzesz 150-300ml loveramicsa w ww. kształtach i po temacie. Nie wiesz czy wolisz cieńsze czy grubsze uchwyty, klasyczne czy modernistyczne to weź sobie co chcesz, za ciebie nikt nie wybierze. A może w ogóle to dziewczyny zapytaj...

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:03:48 »
Mniej więcej o to mi chodziło co zawarłeś w poście. Przez opcje szukaj nie widziałem tematu o filiżankach, mam już markę to sobie o niej poczytam, również o marce Manfredowej. Miałem małą nadzieję że jak przy pytaniu o dany sprzęt dostanę odpowiedź co jest dobre i drogie i dlaczego jest drogie, oraz tani zamiennik niczego sobie. Mam firmy z resztą sobie już poradzę. Dziękuję za Wasz trud

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:18:27 »
@WaAaFeL dodam swoje 3 grosze. Filiżanki to w głównej mierze efekt placebo i tu bardziej działają też preferencje osobiste. Jedni lubią kolory inni nie. Nie może być za gruba ani za cienka dla wygody "siorbania" czy picia. Rozmiar... niektórzy przelewają z serwera, inni leją napar do kubka. Jednym pasują podwójne ścianki, innym się nie podobają ;) nie dogodzisz wszystkim. W Twoim przypadku jak widać sprawdzają się filiżanki w większym rozmiarze. Tu nie ma złotej reguły.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Grudzień 2020, 16:35:18 »
Ciężko się z Tobą rozmawia. Najpierw się zachowujesz jakbyś nie czytał mojego posta

I nawzajem. Napisałem Ci "Polecam te" wklejając jeden link. Rozumiem, że miałem Ci wkleić wszystkie linki do filiżanek  bo pieron wie jaki masz gust i co wybierzesz w zakresie od 200 do 350 ml.. No wybacz nie chciało mi sie tak jak nie chce mi się więcej pisać w tym wątku. I wiesz co z przyjemnością dam ci minusa :-)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 16:38:13 wysłana przez manfred »

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Grudzień 2020, 17:58:45 »
Rozumiem, że miałem Ci wkleić wszystkie linki do filiżanek
Nie wiem czy kawy ja z rana nie wypiłem dobrej czy Ty ale wydaje mi się że się w tym miejscu nie zrozumieliśmy. Wszedłem w twój link i widzę identyczną szklankę jak moje które wysłałem tylko że za mały rozmiar, więc napisałem że mnie nie urządza ten rozmiar "chyba że chodzi Ci o firmę" i tu już odpowiedzi nie dostałem. W sumie kolejni forumowicze już mi pomogli i wiem że chodziło o firmę nie o tą daną filiżankę więc nie ma co kontynuować tego bezsensownego sporu. Wręcz dziękuję za poradę.

@WaAaFeL, co ty chcesz testować i jakich efektów oczekujesz? [...] Mleko tym french pressem zamierzasz spienić? [...]Chcesz sprawdzone to bierzesz 150-300ml loveramicsa w ww. kształtach i po temacie. [...] A może w ogóle to dziewczyny zapytaj...
Nie wiem jakich efektów miałbym oczekiwać dlatego pytam o to bardziej doświadczonych :)
Tak zamierzam french pressem spieniać mleko choć mam też taki spieniacz na baterie do robienia pianki.
Za polecenie loveramicsa dzięki, mocno się zastanowię.
Dziewczyny na pewno zapytam które by wolała jak już będę miał kilka typów.

@WaAaFeLNie może być za gruba ani za cienka dla wygody "siorbania" czy picia. Rozmiar... niektórzy przelewają z serwera, inni leją napar do kubka. Jednym pasują podwójne ścianki, innym się nie podobają ;) nie dogodzisz wszystkim. W Twoim przypadku jak widać sprawdzają się filiżanki w większym rozmiarze. Tu nie ma złotej reguły.
Co do tej grubości to szczerze mówiąc nie zwracałem na to dotąd uwagi obserwując filiżanki :) dzięki
Co do reszty wiadomo że kwestia gustu. Mam już firmę tanich i droższych filiżanek pozostaje upatrzyć tą idealną dla mnie.
Jeśli jest coś na co jeszcze warto zwrócić uwagę to zapraszam do kontynuowania wątku.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:41:56 »
Wszedłem w twój link i widzę identyczną szklankę jak moje które wysłałem

Serio? inna firma trzeci gatunek no tak identyczne. Kończę dla mnie EOT

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudzień 2020, 08:33:10 »
Jaki ten temat byłby ładny gdybyś przy swoim linku z "polecam te" dopisał że "jest to lepszy gatunek od tych które wstawiłem i warta polecenia firma - dobierz sobie tylko rozmiar pod swoje potrzeby". Rozumiem że ja mogłem źle sprecyzować pytanie, ale straciłeś więcej czasu na te 5 postów niż na jedno sensowne zdanie.
Też już kończę bo odechciało mi się filiżanek i dyskusji.

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień 2020, 10:28:03 »
Niezwykle jest to interesujące jak powstają takie zgrzyty na forum. Niby każdy chce dobrze, a wychodzi jak wychodzi ;)

Starym się już trochę nie chce, więc piszą krótko, trochę skrótami myślowymi, trochę hasłami, ale wciąż chcą pomóc. Nowy najchętniej chciałby elaborat i to najlepiej typu kawa na ławę i w punkt jego oczekiwań.

Chyba odrobina więcej cierpliwości i założenia dobrej woli drugiej strony by wystarczyły :).

Wybaczcie off-top, ale taka mnie refleksja naszła ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi