Autor Wątek: Podejściówki Low GTX  (Przeczytany 10281 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2023, 19:15:37 »
Fajna dyskusja. Przypomina mi dawne Polaków rozmowy o zagranicznych, głównie włoskich kawach ;).

Dla mnie najważniejszą rzeczą w takich lekkich butach jest właśnie lekkość i oddychalność. Fajne są buty marki Asolo -- teraz mam 3 pary do różnych spraw: lekkie, niskie podejściowe, lekkie letnie trekkingowe i solidne trekkingowe na cały rok. Na lato najlepsze wydają mi się najlżejsze buty od Scarpa (Mojito lub jakoś tak?).

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń 2023, 19:19:59 »
Na lato najlepsze wydają mi się najlżejsze buty od Scarpa (Mojito lub jakoś tak?).

W sumie jestem fanem Scarpa Mojito ;) znosiłem ze 3-4 pary, żona ze 2... W sumie ~cały rok używam na codzień (pomijając śnieżne warunki ;) )
Fajne, wygodne, lekkie... Co do trwałości to pierwsza pada wkładka (da się zastąpić innymi), w aktualnej parze
przetarłem podeszwę na wylot :(
Do tej pory kupowałem bez gore, ale coraz trudniej dostać, więc pewnie następne będą z.



Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń 2023, 19:27:16 »
Na lato tylko Mojito fresh.
Idealna wentylacja  😀

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń 2023, 20:07:51 »


Wszystkie też one są niskie, bo dawno już obalono mit, że wysokie obuwie chroni przed skręceniami. Chroni przed kamyczkami, piaskiem, trochę wodą no i może przed podrapaniem przez roślinność, ale nie ma nic wspólnego z większym bądź mniejszym ryzykiem kontuzji :)

Ja wiem, wiem. Ale co innego wiedzieć, a co innego jak głowa potrzebuje wsparcia bardziej niż kostka :) Podobają mi się te Salewy (z wyjątkiem ceny) i właśnie chyba w taki rodzaj obuwia bym celował. Póki co zbieram się jak sójka do ćwiczeń stawu i jakoś mi to średnio, a właściwie to raczej nijak nie idzie :(

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Styczeń 2023, 20:32:35 »
Podobają mi się te Salewy (z wyjątkiem ceny) i właśnie chyba w taki rodzaj obuwia bym celował.

Nie miałem nigdy, więc nie wiem nic bliżej, przymierzałem je tylko, średnio mi podpasowały, ale też jest tak, że ja jestem trochę uprzedzony do Salewy, nie chcę więc zniechęcać bezpodstawnie.
Zrobiły na mnie wrażenie próby miksu lekkiego buta trekkingowego z butem do biegania. Jeśli szukasz czegoś takiego właśnie, to Hoka Speedgoat Mid mam i zdecydowanie polecam (chociaż widzę że średnio dostępne są) albo Altra Lone Peak Mid też jest super. LS ma La Sportiva Ultra Raptor II Mid, też bardzo dobre. Adidas Terrex ma też w serii Midy, ale w przeciwieństwie do Hoki i Altry znowu tylko przymierzałem. A, no i z trailowych jeszcze całe zatrzęsienie Salomonów z tych tam serii Mid Ultra Cross coś tam, ale tych nawet nie przymierzałem bo nie lubię ;)
Potem już bardziej trek niż trail, fajny był kiedyś jakiś super lekki i miękki model Hanwag, ale nie pomnę nazwy. Rush Trek Mid od Scarpy jest też mięciutki, ale na mnie za wąski był.
A jeśli podejściówki wysokie to zarówno LS Boulder X jak i Scarpa Mescalito są w wersji MID GTX :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Styczeń 2023, 22:37:04 »
Podobają mi się te Salewy (z wyjątkiem ceny)
Za tę cenę to bym nie kupił, chociaż może i są jej warte. Poluj na promocję. Kiedyś miałem je w koszyku jakoś bardzo tanio, ale wziąłem inne, do moich potrzeb. Przy tym ich systemie 3D-Lacing staw powinien być w jakimś stopniu zabezpieczony.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 22:40:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2023, 23:09:10 »
@Bazyl
Kupując polar lite w salonie outletowym Salewy przymierzyłem wzmiankowane buty, tzn pobiegałem sobie w nich po sklepie i powiem Ci, że staw trzymają znakomicie - nie będziesz miał problemu z urazem. Ciekawa jest konstrukcja przedniej połowy buta, która układa się do biegu, wymusza bieg - nie spacer. Teraz większa przecena:
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2023, 23:20:13 »
Miałem Salomony, bardzo słabe, Scarpa, takie sobie. Najlepsze jakie miałem i przy których zostałem to Zamberlan.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty 2023, 06:13:07 »


Kupując polar lite w salonie outletowym Salewy

Niech zgadnę, stolica? Szkoda, że nie ma takiej ceny w sieci :(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty 2023, 07:46:22 »


Kupując polar lite w salonie outletowym Salewy
Niech zgadnę, stolica? Szkoda, że nie ma takiej ceny w sieci :(
Tak w Piasecznie. Może mają też wysyłkę.

》tertium non datur《

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2023, 10:46:30 »
Tak w Piasecznie. Może mają też wysyłkę.

Szukam, ale nie widzę :(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Luty 2023, 11:18:18 »
Tak w Piasecznie. Może mają też wysyłkę.

Szukam, ale nie widzę :(
A na ich stronie są droższe, więc pozostaje tylko stacjonarny. Przyjeżdżajaj na Festiwal Kawy w sobotę do Warszawy w sobotę, to i kupisz sobie buty  :)
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2023, 11:35:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marzec 2023, 12:45:25 »
Skoro nam tak ładnie poszło z butkami, to może doradzicie jakąś kurtkę 3sezonową w góry (w zimie nie będę się włóczył, bo się mrozów i lawin lękam). Taką, żeby zawydatkować, ale potem korzystać, a nie bujać się z psującymi się zamkami czy innymi upierdliwościami :)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Marzec 2023, 13:19:26 »
Z tymi butkami to różnie bywa, przerobiłem 4 modele Salewy i są modele bardzo dobre i bardzo złe, chodzi mi o wielogodzinną albo całodniową wędrówkę, np w ciepłe dni, nie każda Salewa podoła i też sceptycznie podchodzę to stosowania latem modeli z Gore-Texem.
Dla przykładu absolutnie odradzam but:
Salewa MS Speed Beat GTX Gore-TEX - nie dość że niewygodny, to zupełnie nie oddycha -
Salewa DROPLINE GTX - niby do biegania w terenie ale również jest to but nieoddychający, przypomina Dropline Mid, który przy założeniu robi dobre wrażenie ale bo kilku godzinach na nogach w terenie już nie.

Dwa modele z których jestem zadowolony:
Mtn Trainer Mid Gtx GORE-TEX
Ms Wildfire Leather - bardzo wygodny, używam na co dzień i w mieście, ale w górach, mimo że podeszwa miekka i dobrze trzyma to jak dla mnie ciut za miekka bo drobne kamulce po kilku godzianach dokuczają


 

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Marzec 2023, 08:51:16 »
Po buty postanowiłem się za tydzień wyprawić do wielkiego miasta, bo jednak co but przymierzony to przymierzony. A sam zacząłem oglądać resztę potrzebnego ekwipunku czyli plecak i kurtkę 3 sezonową. I wiem, że nic nie wiem. Jedynie chyba, że z plecakiem najbliżej mi do Gregory Stout 35 :) Chętnie posłucham porad od bardziej doświadczonych turystów :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi