Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next
11
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 18 Kwiecień 2024, 13:35:37 »
Nie wiem jak było z odbiorem na żywo, piszę tylko o tym co widzę i słyszę z prezentacji. Dla mnie to było nie do końca jasne i widziałem, że sędziowie też średnio dawali sobie radę.
12
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pj.w dnia 18 Kwiecień 2024, 13:34:29 »
A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
To tak jak ja :).
Najpierw opisała problem, a potem pokazał jak go jeszcze pogłębić planszą, żetonami etc.
Niesamowite kto coś takiego mógł jej doradzić.
13
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia 18 Kwiecień 2024, 13:14:24 »
A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
Aga zresztą dobrała bardzo dobrą kawę pod przelewy:
https://haciendaesmeralda.com/
Niestety nie wystarczyło to nawet na dotarcie do półfinału (12 osób). Czy jeszcze w następnych latach wystartuje? Dopytam Agę jak się zobaczymy niebawem. W tym roku przeprowadza się z Warszawy w okolice Kudowy na nową posiadłość, gdzie przejmie na pewno wypalanie kawy od Felixa i sama będzie to robić. Z tego co mi mówiła to w ciągu kilku lat być może podejdzie do mistrzostw roasterów. I oby tam wygrała. Byłaby jedyną osobą na świecie z trzema tytułami (można zdobyć 7 w różnych kategoriach).
14
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 18 Kwiecień 2024, 12:51:26 »
Otwieram tutaj dyskusję na temat naszych wrażeń i przemyśleń dotyczących zawodów brewers 2024. Macie jakieś przemyślenia odnośnie prezentacji zawodników, sprzętów, technik?

Ja jak dotąd oglądałem tylko prezentację Agnieszki i Martina Wölfla. Z moich wrażeń Agnieszki pomysł na wizualizację intensywności i aromatów był ciekawy, ale mało przejrzysty. Zdecydowanie pomysł z kubkami w dwóch kolorach i obróceniu po przestygnięciu w celu podniesienia odpowiednich wrażeń jest prostszy i ciekawszy w mojej ocenie.

Poniżej link do kanału na youtube gdzie można zobaczyć występy zawodników:
https://www.youtube.com/@WorldCoffeeChampionships
15
Kawowe vademecum / Odp: Jak pić kawę z kawiarki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 18 Kwiecień 2024, 12:41:12 »
Też miałem podobnie, piłem espresso po zjedzeniu borówek i wydało mi się takie fajnie owocowe, więc zachwycony zrobiłem drugie i już takie nie było. Po czym przypomniałem sobie, że przed pierwszym jadłem borówki :) Jednak nawet kolor kubka z którego pijemy ma wpływ, co wykorzystał w swojej prezentacji Martin Wölfl nowy mistrz Brewers Cup.
https://youtu.be/xbFpaEboy_g?si=1zpwC_tnUtxX37ov&t=520
16
Kawowe vademecum / Odp: Jak pić kawę z kawiarki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyl dnia 18 Kwiecień 2024, 12:30:13 »
oczyszczamy język, podniebienie i część retronasalną z pozostałości innych substancji i aromatów, dzięki czemu możemy lepiej wyczuć aromaty i smaki kawy

Pamiętam mój niekłamany zachwyt, kiedy przepuściłem przez V60 kawę mającą w profilu "wiśnia" i w pierwszym łyku tę wiśnię, ale taką megaintensywną, poczułem. PŻona była głosem rozsądku i spytała tylko: "A ty to po obiedzie nie zeżarłeś paru wiśniowych delicji?". Zeżarłem :(
17
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 18 Kwiecień 2024, 12:27:25 »
Lepiej w stosunku 7:3.
Ponoć najlepiej 21:37, ale nie sprawdzałem ;)
18
Zakupy przez internet / Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fux dnia 18 Kwiecień 2024, 11:09:58 »
Ale tyle tutaj było frazesów, obiecywań poprawy, przeprosin, itd.
 ;)

A jeżeli Człowiek chce do UOKiKu to musi mieć na to kwity.
Dalsza dyskusja zbędna.
Może kiedyś napisze, czym się skończyło.
19
Honduras Liquidambar Washed - był dokładnie rok temu o tej samej porze i wraca. Idealny timing, bo kończy się podobny Salwador San Luis  Dobra, uniwersalna kawa!

Zgadzam się ;) U mnie 19/45g, 93C, 45s w tym około 10s preinfuzji, mniam :)

20240418_095212.jpg






20
Zakupy przez internet / Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WS5 dnia 18 Kwiecień 2024, 10:15:30 »
...ale ten "rabat" to tylko był przykład
Rozumiem, że idea jest taka: oczywiście można (a wręcz należy ;) ) informować o problemach, ale taki wpis powinien zawierać jakieś konkrety! Bo bez nich sens jest niewielki...

Kilka punktów o co chodzi...

No i wcześniej warto zabezpieczyć sobie dowody na ewentualny pozew ;)
Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi