Autor Wątek: Ekspres przelewowy czy kawiarka ?  (Przeczytany 3307 razy)

Offline adriano435

  • Wiadomości: 12
Ekspres przelewowy czy kawiarka ?
« dnia: 07 Grudzień 2019, 13:49:06 »
Przejrzałem forum ale nie do końca znalazłem odpowiedź.
Dawniej nie lubiłem kawy ale od jakiegoś czasu zaczęła mi smakować ta dobra i wkręciłem się trochę w temat.
Pije głównie czarną kawę- na zajęcia lubię sobie zrobić większą ilość do kubka termicznego (300-400 ml) natomiast w domu z chęcią wypiję również kawę o wielkości 100-200 ml :) Oczywiście bardzo smakuje mi kawa z kolby czy też ekspresu automatycznego jednak raczej ze względów finansowych będę musiał kupić młynek + ekspres.
Co do młynka to chyba raczej zdecyduję się na Severin KM3873, natomiast co do ekspresu to nie jestem pewien czy powininenem pójśc w przelewowy cze kawiarkę? Jeżeli kawiarka to ze względów praktycznych raczej kupiłbym elektryczną ELDOM (ok 100 zł) natomiast co do przelewów to właśnie nie mam pojęcia....?  Czy one się róznią między sobą czy można kupić spokojnie najtańszy ?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Offline Faustmok

  • Wiadomości: 45
  • Młynek: Commandante
Odp: Ekspres przelewowy czy kawiarka ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2020, 16:03:56 »
Może Hario v02? I Bialetti ;)
Do tego ten Severin, dobre swieze ziarno i masz pyszną kawę. Kapsułki miałem z Tchibo... Są do niczego

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres przelewowy czy kawiarka ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2020, 16:16:20 »
Oczywiście Młynek to podstawa Severin albo Nivona, to są rozsądne młynki do domowych zastosowań za niewielkie pieniądze.

Tu też zaglądałeś do wątku o ekspresach przelewowych?

Generalnie polecam zaparzacz Melitta. Jest to zaparzacz na którego konstrukcji, sprzed 100 lat, oparta jest część zaparzająca większości ekspresów przelewowych. Jest łatwiejszy w obsłudze niż Hario V60, nie wymaga konewki aby smaczne i powtarzalne napary uzyskać i można zrobić w taki większym od 200 do 1000 ml. Dostępność i cena filtrów (chociażby w każdym rossmanie) jest również bardzo korzystna. Są to takie same filtry jak do większości domowych ekspresów przelewowych.

Na bazie drippera melitty jest stworzony np. taki Oxo z polewaczką, do której po prostu nalewasz wody przekapującej na kawę.

Zamiast kawiarki całkiem fajnym elektrycznym rozwiązaniem jest też ekspres niskociśnieniowy np. SEVERIN KA 5978. Tego typu ekspresiki można kupić od ok 100 zł. Można przy okazji spienić nimi mleko.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2020, 16:31:06 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres przelewowy czy kawiarka ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2020, 09:08:00 »
Do tych objętości Clever będzie idealny.

Zasypać, zalać, zamieszać, postawić aby przeciekło.

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Ekspres przelewowy czy kawiarka ?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2020, 10:14:52 »
Miałem (w zasadzie nadal mam) kawiarkę, ale jednak kawa przelewowa lepsza. Od kiedy nabyłm ekspres przelewowy (a potem także dripa) to kawiarka się kurzy. Czystość i klarowność kawy przelewowej jest jednak nie do przebicia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi