Autor Wątek: Roast profiling  (Przeczytany 53854 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Roast profiling
« dnia: 10 Październik 2014, 12:46:22 »


Zgadnijcie co to? ;)

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2014, 12:56:43 »
Najnowszy model puszki na Wielką Orkiestre, od razu zlicza ile wpadlo. Dodatkowo, nie trzeba wrzucać do środka a przelewy wykonywać bo puszka podlączona do sieci.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2014, 13:02:44 »
Wielkiej Orkiestry wolę nie wspominać... ;) Ale coś w tym jest, choć niewiele, na rzecz organizacji Coffee Kids.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2014, 13:03:29 »
"sprzęt" dla terrorystów; trzeba się ewakuować przed pojawieniem się 0000 na wyświetlaczu  :lol2:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2014, 13:05:22 »
Napisz trochę więcej, podziel się doświadczeniem jak to działa, czy się sprawdza w całości, czy sprzedajesz czy tylko polecasz...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2014, 13:24:54 »
Zaraz tam: sprzedajesz. Dopiero co kupiłem i się pochwaliłem. Polecam: http://my-tonino.com/.
I w ogóle jestem jak najlepszego zdania o Marko, który jest autorem zarówno Tonino i Artisana, oprogramowania do profilowania.

Na razie się sprawdza, czyli dość dokładnie powtarza swoje pomiary :). Ma tę zaletę, że nie kosztuje ani 1500 Euro, ani 5000 dolarów, a jedynie ok. 1tys. zł.

Podobnie rzecz ma się z Artisanem. Jest to prawdziwie wolne oprogramowanie. Każdy może wnieść swoją cegiełkę, choć kompiluje je, zarządza nim i rozwija Marko. Dla porównania, komercyjne systemy pracujące "w chmurze" (Cropster i RoastLog) kosztują w ciągu roku ok. 5-6 tys. zł, albo i więcej. Wprawdzie mógłbym sobie na taki wydatek pozwolić, ale po prostu nie cierpię z zasady (alergicznie) takiego podejścia do oprogramowania. A może jednak nie mam takiej kasy? ;)

Wkrótce zatem będziemy podawać wyniki pomiarów produktów w sklepie :).
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2014, 19:04:40 wysłana przez Antonio »

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2014, 20:25:35 »
Antonio - może jestem dziwadłem, ale cieszę się razem z tobą każdą nową "zabawką", zdobytą w imię lepszego roastingu ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2014, 18:11:05 »
Cieszę się, że tak napisałeś :). Na Tonino trafiłem w Rimini w czerwcu. Odkąd się interesujemy paleniem kawy, wiemy ile kosztuje amerykański Agtron: chore, ciężkie pieniądze. W Rimini najpierw natknąłem się na stoisko dość już znanej chyba, azjatyckiej formy, produkującej kolorymetry w kształcie suszarki. Wystarczy otoczyć próbkę z kawą ujściem suszarki, nacisnąć jakiś przycisk i gotowe. Cena wynosi ok. 1,5 tys. euro. Możecie sobie wyobrazić minę Azjatów, gdy im potem powiedziałem ile kosztuje zabawne urządzenie do pomiaru koloru... :)

Równie dziwnie wyglądają ceny przyrządów do pomiaru wilgotności albo tzw. water activity. Idea jest chyba banalna. Ziarna umieszcza się między "okładkami kondensatora", najczęściej okrągłego, czyli między dwoma metalowymi walcami. Generuje się przebiegi o różnej częstotliwości jako pobudzenie zapewne prostego obwodu złożonego m.in. ze wspomnianego kawowego kondensatora. Na podstawie pomiarów wartości elektrycznych, kalkuluje się pojemność, a potem wilgotność ziarna. Pojemność kondensatora zależy od zawartości wody między okładkami... I coś takiego to też wydatek horrendalny, bo równy wartości dwóch refraktometrów VST ;).

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2014, 21:12:09 »
Wychodzi na to, że vst jest w zasadzie "tanie".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2014, 21:38:47 »
;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Październik 2014, 13:10:51 »
Refraktometr VST jest drogi, podobnie jak reszta oferty tej marki... W Japonii można dostać równie dobry przyrząd, a sporo tańszy...

http://www.e-refraktometry.pl/refraktometr-cyfrowy-do-kawy-pal-coffee-bx-tds.html

Ponoć pomiar TDS może się przydać również w ocenie jakości palenia. Czy ktoś mi to wytłumaczy? Wg Scotta jest to baaardzo pomocne narzędzie w palarni kawy... Ale chyba tego nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2014, 13:13:31 wysłana przez Antonio »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Październik 2014, 13:30:27 »
Na mój mały rozumek to wypalasz te samo ziarno 3 różnymi profilami. Potem zaparzasz to co wypaliłeś pilnując aby czas/woda i temperatura były stałe. I okaże się że TDS dla każdej filiżanki będzie inny.

Pytanie jak bardzo inny i do czego się dąży - czy TDS ma byś w zakresie od - do. Czy też może po prostu im więcej się rozpuszcza tym lepiej? Generalnie profil, plus uśrednione TDS dla każdego profilu, plus profil smakowy może pomagać w kształtowaniu profilu.

Ale ja się na paleniu kawy nie znam  :mrgreen:
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Październik 2014, 13:35:04 »
Pewnie chodzi o to, że TDS jest słaby dla kaw niedopalonych, niedostatecznie rozwiniętych. Taką diagnozę jakiś czas temu postawiono nawet Timowi Wendelboe, zmuszając go do zmiany procesu palenia ;).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Październik 2014, 13:37:32 »
Swoją drogą ciekawe jest co najbardziej wpływa na TDS - czy czas jaki ziarno spędza w danym zakresie temperatury, czy całkowity czas palenia. Czy jakieś inne cuda wianki :)
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Październik 2014, 13:23:02 »
Hej :). Dzisiaj zrobiłem pierwsze palenia z rejestracją obu ważnych temperatur (ET/BT) za pomocą Artisana. Piękne to jest.



Wkrótce ten proces będzie w naszym sklepie, jako Espresso-21. Ciekaw jestem: mówi wam to coś? ;) Ten profil oczywiście, a nie nazwa...
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2014, 13:26:05 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi