Autor Wątek: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.  (Przeczytany 9775 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« dnia: 29 Sierpień 2020, 11:58:19 »
Cześć,

Jak może wiecie, World of Coffee 2020 najprawdopodobniej nie odbędzie się. Jednak możemy sami coś fajnego zorganizować. Nie na miarę wielkich targów i mistrzostw, ale coś bardziej tematycznego. Może razem stworzymy coś rozszerzającego platformę forum, co dałoby nam pole do rozwoju, zacieśniania współpracy i zabawy. Takie spotkania oczywiście już miały miejsce. Chodziłoby teraz o to, aby stworzyć cykl i móc robić np. spotkania związane z jakimś tematem, a następnie z kolejnym.  Takie większe spotkania mogłyby się odbywać np. co dwa, trzy miesiące. Abyśmy się rozwijali, wspólnie tworzyli nowe rzeczy, wspierali się i dobrze bawili.

Wiem, pandemia, odpowiedzialność, dużo niewiadomych. Jednak, trzeba mieć jakieś plany, aby móc się rozwijać. Na razie więc jest to pewna propozycja, o której chciałbym żebyście się wypowiedzieli - zarówno potencjalni uczestnicy jak i potencjalni organizatorzy. Wpierw napiszę o założeniach, następnie pytania do uczestników i firm.

Założenia:
- Obowiązują zapisy oraz minimalna ilość osób do zrealizowania spotkania.
- Przy zapisywaniu obowiązuje wpisowe na poczet kosztów organizacji imprezy   (zwracane wyłącznie w przypadku odwołania imprezy), raczej niewysoka opłata podstawowa rzędu paczki dobrej kawy z ewentualną  możliwością dokupywania dodatkowych pakietów.
- Organizator przygotowuje harmonogram imprezy, miejsce, gdzie może się spotkać odpowiednia ilość osób oraz mogą się odbyć wszelkie wydarzenia w czasie spotkania. Zakładamy, że program powinien zawierać aspekt edukacyjny, integracyjny, zabawowy, wszelkie dodatkowe propozycje mile widziane.
- Administracja forum na miarę swoich możliwości będzie wspierać organizatorów w kwestiach merytorycznych, konsultacyjnych i pomocy przy organizacji np. wolontariuszy.
- Spotkanie takie odbywałoby się w ustalonym terminie, z ogłoszeniem terminu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

Co chciałbym wiedzieć:
- Kto byłby chętny do organizacji. Potrzeba byłoby stworzyć harmonogram i ustalić co kto przygotowuje. Możliwe jest również organizowanie wspólne przez kilka firm. Kwestia wyboru firmy przy kilku chętnych na ten sam termin, może zostać rozwiązana np. przez głosowanie.
- Ile osób byłoby zainteresowanych w uczestnictwie w takiej imprezie.
- Jakie byłyby Wasze potrzeby/oczekiwania?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2020, 12:09:29 »
Rozumiem, że to założenie szkoleń/warsztatów z konkretnych tematów kawowych? Jak dla mnie super pomysł - widzę że dochodząc do wszystkiego samemu traci się masę czasu z rezultatem często dalekim od ideału.

Nie wiem tylko czy włączenie w to "firm" nie przerodzi się w czysty marketing, a założenie jak piszesz jest "koleżeńsko - spotkaniowe".

Chociaż rozumiem też, że organizacja wymaga pracy i budżetu więc nikt kto w tym nie siedzi biznesowo nie będzie miał czasu ani możliwości żeby to dobrze przeprowadzić...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2020, 12:17:41 »
Jeśli nic się nie zmieni to według informacji przesłanej do nas w marcu Festiwal Czekolady i Kawy 2020 w Łodzi został przesunięty na 28-29 listopada 2020r. Byłaby to dobra okazja do zorganizowania czegoś "obok" tej imprezy. Przez kilka lat byliśmy jednym ze współorganizatorów Festiwali Kawy w Łodzi. Doświadczenie więc jest i to niemałe. Jeśli przyłączyłoby się do tej inicjatywy kilka innych łódzkich firm związanych z kawą, palarni to pewnie byłaby fajna impreza. Ale...to zależy także od sytuacji pandemicznej.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2020, 15:15:59 »
Rozumiem, że to założenie szkoleń/warsztatów z konkretnych tematów kawowych?
Też, ale nie tylko. Generalnie chodzi o rozwój w wielu wymiarach i aspektach, także o takich, o których ja dotąd nie pomyślałem, ale spotykając się można coś ciekawego wymyślić.

Kasper włączanie firm jest trudne do ominięcia, bo to one są częścią tego kawowego świata. Tam pracują specjaliści, którzy mają lata doświadczeń i wiele kontaktów w środowisku.

@Janusz to już kwestia dogadania się organizatora/ów. W razie gdyby się pojawiały równoległe pomysły, można nawiązywać współpracę, albo jakoś wyłonić który program w danym terminie przeprowadzić.




Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2020, 15:24:33 »
Świetny pomysł. Byłbym zainteresowany uczestnictwem celem poszerzenia wiedzy. Oczywiście najtrudniejszym chyba byłyby teraz kwestie Covid i bezpieczeństwo (kwestie maseczek itp) oraz kwestie formalne zgodne z organizacją takich form zgromadzeń. Jak widziałem jakieś zdjęcia z mistrzostw roastingu czy dzień przed to uczestnicy w przyłbicach... takie mamy czasy... można by zrobić nawet jakieś forumowe zawody lub cuppingi albo o temacie filtracji wody.

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2020, 20:46:51 »
Brzmi ciekawie

avidrock

  • Gość
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2020, 21:23:30 »
Pomysł super. Rozumiem, że lokalizacja też by była zmienna?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień 2020, 21:51:39 »
Tak lokalizacja zmienna, w zależności od organizatora. Także można sobie pozwiedzać trochę kraj nad Wisłą :).

avidrock

  • Gość
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2020, 22:04:12 »
Tak lokalizacja zmienna, w zależności od organizatora. Także można sobie pozwiedzać trochę kraj nad Wisłą :).
Super, mam nadzieję poznam kolegów z forum na żywo 😉

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2020, 22:11:44 »
Ja bym liczył na jakieś trójmiejskie lokalizacje.. Fakt, covid sporo tu namieszał, ale może ktoś coś będzie w stanie zorganizować. Myślę, że jako forum jesteśmy w stanie wesprzeć organizatora, czy właśnie zapłacić te wpisowe, dajmy na to 5 dych, aby kawy nie zabrakło. Oczywiście, najłatwiej gdyby użytkownicy komercyjni wspomogli nas swoim zapleczem i doświadczeniem. Jestem ciekaw, jak temat się rozwinie.

avidrock

  • Gość
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2020, 22:51:27 »
A ja liczę na Kołobrzeg 😉 Może @deskowy  zagada z szefem, może coś zaproponuje. Na zapleczu w kawiarni macie spoko miejsce, w sumie w porcie też 😉😁

 Przy okazji jodyna samo zdrowie dla uczestników😉
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2020, 22:54:32 wysłana przez avidrock »

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpień 2020, 00:45:02 »
@krystians  stara prawda mówi, że jeśli chcesz żeby coś było zrobione zrób to sam :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sierpień 2020, 10:57:50 »
Hmm, masz na myśli organizację, czy samorozwój?
W pierwszej kwestii na pewno nie jestem w stanie zorganizować żadnej imprezy, bo po prostu nie mam tyle wolnego czasu.

Ponoć 1+1 to coś więcej niż 2 dlatego dobrze jest się spotykać z innymi ludźmi ;)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Wrzesień 2020, 08:31:53 »
Myślę żeby zacząć temat powinniśmy zacząć od listy chętnych i wizji oraz oczekiwań od takiego spotkania. Mając pewnego rodzaju plan można zachęcić palarnię, sklepy czy innych sponsorów czy są w stanie pomóc w organizacji czy to od strony kosztowej, zaoferowaniu miejsca czy choćby uczestnictwa na zasadach prelegenta/wykładu. Możemy założyć od razu jakąś kwotę "biletu" by ewentualnie organizator główny wiedział czym dysponuje. Co Wy na to?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Pomysł na wspólny rozwój wokółkawowy.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Wrzesień 2020, 08:39:58 »
Wszystko fajnie, tylko jak zawsze, problemem będzie miejsce spotkania, ja raczej mam mało czasu i nie jestem w stanie nigdzie dalej pojechać na takie spotkanie, pewnie jak spora część osób. Ale trzymam kciuki za to, aby się udało, może będziemy w stanie tworzyć jakieś np kwartalne spotkania. Najpierw i tak, wg mnie musiałby się znaleźć główny gospodarz spotkania, potem trzeba ustalać szczegóły.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi