Autor Wątek: Migracja na Nowy serwer  (Przeczytany 134335 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #480 dnia: 18 Lipiec 2021, 18:09:12 »
w razie czegokolwiek piszcie, jak wspomniałem, chętnie pomogę.
O to chodzi 👍 Wszyscy informatycy bywający na WoK-u łączcie się!
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #481 dnia: 18 Lipiec 2021, 18:40:19 »
Byłoby miło, gdyby wątki nie czytane były grupowane na jednej stronie po ca. 30 szt.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #482 dnia: 18 Lipiec 2021, 19:22:56 »
@MSL tylko pytanie, czy to forum potrzebuje IPB czy XF? Aktualizacje płatne, modyfikacje płatne, style płatne.
Z SMF nigdy nie miałem takich problemów jak tutaj, ale z tego co widzę to i w bazie jest namieszane, braki np AUTO INCREMENT w tabelach, przez co nie logowały się żadne błędy, logi błędów PHP nie istnieją więc trochę chodzenie po omacku :)

Jeszcze rozważam po prostu wrzucenie czystych plików SMF pod tą bazę danych i zobaczyć co się stanie z powiadomieniami, ale to chyba trzeba na localhost wrzucić

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #483 dnia: 18 Lipiec 2021, 21:00:40 »
Powiadomienia ponownie aktywne, mam nadzieję że poprawki w bazie danych pomogły, w razie problemów będę zaglądał jutro w ciągu pracy z telefonu i gdyby ktoś zgłaszał spam z powiadomień to ponownie je wyłączę. Niestety nie jest łatwo szukać błędów jeśli nie wiadomo co dokładnie było robione wcześniej :)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #484 dnia: 18 Lipiec 2021, 21:13:23 »
@Adrian-X Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie mam nic do SMF choć tempo wydawania aktualizacji oraz dodawania nowych funkcji jest ślimacze delikatnie mówiąc, ale działa; tak samo jak PHPBB działa i kilka innych darmowych. Przewaga IPB czy XF polega na fakcie, że wiesz za, co płacisz, aktualizacje są na czas i podążają za wszelkimi aktualizacjami core'owego oprogramowania serwerów w tym kluczowych bezpieczeństwa; są też z oczywistych względów bogatsze w narzędzia i nawet czyste zawierają wiele fajnych funkcji, których próżno szukać bez dodatkowych wtyczek u darmowej konkurencji. Nie jest też tak źle z motywami, jest też sporo darmowych, patrząc obiektywnie na to forum w zupełności wystarczających.

Pytanie czy to forum potrzebuje IPB lub XF jest tak samo subiektywne jak to czy potrzebujesz ekspresu X aby zrobić dobre espresso lub czy potrzebujesz lepszej kawy od Y. Odpowiedź zazwyczaj jest nie - nie potrzebujesz, ale możesz kupić lepszy / lepszą aby uzyskać lepszy efekt (oczywiście w grę wchodzą jeszcze umiejętności osoby w danym temacie, jak zawsze).

To jednak tak poza tematem, póki co jesteśmy gdzie jesteśmy i mamy, co mamy. Kwestia do przemyślenia na przyszłość.

Bez logów trochę słabo, dużo dłubania. Jeśli chcesz czyste pliki wrzucić to zdecydowanie lepiej na jakimś swoim testowym najpierw, bo jak wiesz efekt może być różny. ;)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #485 dnia: 18 Lipiec 2021, 21:27:16 »
Nie jestem informatykiem, ale jako programista mogę pomóc. :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #486 dnia: 21 Lipiec 2021, 20:47:58 »
Niestety będziecie mieli oznaczone wiele wątków jako nieczytanych - nawet te które były już czytane, niestety nie było możliwe uniknięcie tego - gdybym miał przeszukiwać 200000 linii i szukać zduplikowanych kluczy tabeli..

skansen

  • Gość
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #487 dnia: 21 Lipiec 2021, 21:15:30 »
U mnie wygląda to dużo lepiej. Dziękujemy :)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #488 dnia: 22 Lipiec 2021, 07:35:08 »
O radości! Na naszym forum zawitało dziś słońce. W końcu lista wszystkich nieprzeczytanych tematów jest długa jak okiem sięgnąć. Tego mi właśnie brakowało do komfortowego studiowania zawartości.
Dziękuję!
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #489 dnia: 22 Lipiec 2021, 08:01:00 »

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #490 dnia: 22 Lipiec 2021, 08:06:19 »
Dziękujemy! Dziękujemy!  :brawa:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #491 dnia: 22 Lipiec 2021, 08:10:15 »
A u mnie przestało działać wyświetlanie strony w wersji mobilnej. Co ciekawe stało się tak po aktualizacji oprogramowania telefonu. Sprawdziłem u żony, to samo: przed aktualizacją było oki - po tylko komputerowa. Na innych stronach jest ok. Może @Adrian-X byś coś poradził, bo inaczej będę musiał lupę kupić  :(
》tertium non datur《

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #492 dnia: 22 Lipiec 2021, 09:10:19 »
 :ogien:

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #493 dnia: 22 Lipiec 2021, 21:28:57 »
mały update na dziś, dodawanie/odejmowanie reputacji ponownie działa

A u mnie przestało działać wyświetlanie strony w wersji mobilnej.
zapisane na później ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #494 dnia: 22 Lipiec 2021, 21:41:46 »
Ten mechanizm nie bardzo moim zdaniem się sprawdza, są jacyś znudzeni życiem, którzy klikają osobom których nie lubią. Fajniejsze byłoby coś na zasadzie oceniania jakości odpowiedzi. Wiesz może @Adrian-X czy jest coś takiego dla Simple Machines?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi