Autor Wątek: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców  (Przeczytany 11307 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Październik 2021, 11:58:26 »
Ja tak mniej więcej już ze 100 razy go użyłem :)
Na początku jakoś nie do końca dobrze mi się spieniało, teraz za każdym razem wychodzi bdb i w sumie nie wiem jakoś tak odruchowo wychodzi, niby to samo na początku robiłem.
Na te 100 razy dopiero 1 raz rozładowały się akumulatorki. Teraz wydaje mi się że przycisk jest lepszą opcją niż przełącznik, także nie mam się do czego przyczepić.
Razem z Rotą super zestaw. Po użyciu na chwilę uruchamiam w wodzie która była przepuszczona z Roty  do rozgrzania i jest czysty. Z French Pressem tak łatwo nie było :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lipiec 2022, 12:47:56 »
Odkopię temat , bo właśnie pojawiła się nowa wersja tego ciekawego urządzenia o wdzięcznej nazwie Lithium eliminuje większość niedoróbek poprzedniej itp, bardzo ciekawa opcja dla osób bez dostępu do dyszy spieńiajacej.

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpień 2022, 18:21:17 »
Mam, zanabyłem Lithium. Jest jeszcze lepiej niż było. Pianka jest naprawdę 'mikro' w strukturze.

O ile rozważałem nabycie ekspresu pełnowymiarowego, tak teraz ta decyzja znowu jest odsunięta, i nadal działam na  setupie Robot + Nanofoamer + Jura Hot-Cold jako podgrzewacz do mleka.

Zastanawiam się jak będzie z żywotnością baterii...

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Sierpień 2022, 09:10:09 »
I jak nowa wersja? Korzystasz z obu prędkości? Mam v1 i zastanawiam się na wymianką na lithium

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2022, 10:30:24 »
Napowietrzanie robie prędkością domyślną, a na koniec na chwilę odpalam tę wolniejszą - generalnie Lithium w porównaniu do V1 to rakieta przy odrzutowcu. Tekstura absolutnie niczym nie zdaje się różnić od takiej z dyszy, jest ogromna poprawa.

Jedyne o co się trochę boję to właśnie żywotność baterii. Macie może jakieś porady co do dbania o ogniwa Li-Ion?

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 325
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maj 2023, 11:57:45 »
Chciałbym kupić klasycznego Nanofoamera (baterie), ale w polskich internetach brak, a Lithium na polskim amazonie zabija ceną. Taniej u producenta, ale tu nasuwa się pytanie - jakich i w jakiej wysokości opłat dodatkowych można się spodziewać do tych 67$?

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Maj 2023, 12:52:55 »
U mnie się kurzy w szafce na baterie. Tylko ma jakieś lekkie pęknięcie, które jednaknie przeszkadza. Mogę podesłać zdjęcia, będzie taniej niż 67$.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 325
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj 2023, 13:09:53 »
U mnie się kurzy w szafce na baterie. Tylko ma jakieś lekkie pęknięcie, które jednaknie przeszkadza. Mogę podesłać zdjęcia, będzie taniej niż 67$.

Podejrzewam, bo podałem cenę Lithium z kosztami wysyłki :D Priv?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1164
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maj 2023, 13:24:37 »
Co prawda nie zamawialem z tego sklepu, ale może ktoś coś zmawiał.

https://www.gpkava.sk/p/subminimal-nanofoamer

https://www.greenplantation.pl/p/subminimal-nanofoamer
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline SLK Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Specialita
udało mi się kupić z niemieckiego amazona za 200 parę zł Subminimal NanoFoamer Lithium.

Spieniacz jest bardzo szybki, może nawet aż za bardzo, ponieważ na pierwszej prędkości łatwo rozchlapać mleko. Potrzeba do pół minuty sekund, aby mleko było spienione.

Wcześniej korzystałem z dyszy z ekspresu, a jeszcze wcześniej ze spieniacza mleka Jura. Ekspres sprzedałem, wolę dźwignię ręczną. W Jurze odkleiła się uszczelka, a części zamienne kosztują tyle co cały spieniacz.

Na duży plus Subminimal jest skuteczność i małe rozmiary - w kuchni łatwo zastawić blat różnymi sprzętami, a ten można powiesić nad blatem lub po prostu schować do szuflady, a nawet zabrać na wakacje.

Chyba nie zapłaciłbym za niego więcej. Innowacja się ceni, ale bez przesady.

Kawę robię z Flair Neo, wkrótce z Cafelat Robot.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi