Autor Wątek: Alternatywa dla Bezzera Unica  (Przeczytany 4197 razy)

Offline camilsoze

  • Wiadomości: 7
Alternatywa dla Bezzera Unica
« dnia: 18 Maj 2018, 10:50:44 »
Hej.

Po wielotygodniowym wertowniu tegoż oraz zagranicznego forum chyba jestem zdecydowany się na zakup Bezzera Unica. Motywuję to tym że

- pijam wyłącznie czarne kawy, przez 95% czasu nie będę używał pary
- mleczne tylko dla gości okazjonalnie, a Unica też to potrafi tylko mniej wygodnie niż HXy
- szukam klasycznego kształtu z grupa E61

Czy ktoś kojarzy jakieś alternatywy. Ja tylko znalazłem:
- Carola EVO 0960 coffee machine Quick Mill
- ECM Classika PID 81084
- LA MACATEC  ALICUDI  - ale cena jak za Bezzera Magica S PID

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2018, 11:06:35 »
Carola to tylko espresso - tam nie masz wcale dyszy.

Idąc tropem klasyki - ale nie z E61 masz jeszcze Ponte Vecchio Export.

Twoje potrzeby spełni każda maszyna z E61 nie ważne czy jednobojlerowa, HX, czy dwubojlerowa.

Dorzuć sobie do listy Rocket Appartamento i SAB Alice. Jest wersja SAB Alice MG z pompą rota  :ok:
LMWDP #469

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2018, 11:41:38 »
Tu masz ciut większy bojler 0,75l vs 0,5l: https://www.coffeeitalia.ie/quick-mill-alexia-evo.html
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2018, 12:31:38 wysłana przez pj.walczak »

Offline camilsoze

  • Wiadomości: 7
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2018, 14:05:54 »
Carola to tylko espresso - tam nie masz wcale dyszy.

Idąc tropem klasyki - ale nie z E61 masz jeszcze Ponte Vecchio Export.

Twoje potrzeby spełni każda maszyna z E61 nie ważne czy jednobojlerowa, HX, czy dwubojlerowa.

Dorzuć sobie do listy Rocket Appartamento i SAB Alice. Jest wersja SAB Alice MG z pompą rota  :ok:

To jak już dorzucam Appartamento to mogę też wrócić do mojej droższej opcji, którą rozważałem, czyli Bezzera MAGICA S PID. Ma bardzo dobre opinie

Offline packam

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: ECM Elektronia I
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2018, 13:58:34 »
Jak pijesz czarną, to z tych trzech ekspresów: Unica PID, Appartamento, Magica S PID - najlepiej sprawdzą się te z PIDem. Według mnie najlepiej Unica, ponieważ za pomocą PID masz wpływ na temperaturę bezpośrednio w bojlerze z wodą do espresso :)

Offline Zyniek Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP
  • Młynek: Eureka Olympus 75E
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2018, 21:07:00 »
Według mnie najlepiej Unica


A ja jestem odmiennego zdania. Odkąd przesiadłem się z Unicy na Hx odtąd skończyły się ponowne poszukiwania czegoś jeszcze lepszego. PID-a teraz nie posiadam
a i tak smak się poprawił znacząco. W Hx bez PID też masz wpływ na temp. zaparzania.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2018, 23:03:55 »
Jako (były) użytkownik Unici też jestem zdania, że niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Nie żeby to był zły ekspres ale powtarzalność niestety była o niebo mniejsza niż w obecnym HXsie. Fakt, że dziś mam termometr, bez którego nie wyobrażam sobie życia i może gdyby był w Unice sprawa wyglądała by inaczej. Ale nie miałem. Do działania PIDa też było wiele zastrzeżeń co opisywałem w wątku o Unice.
Na plus natomiast wykonanie, "kultura pracy". Jak rozpakowałem Rocketa to myślałem, że dostałem używany ekspres no ale wygląd kawy nie robi..

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2018, 23:19:39 »
Zaletą Hx-a jest spory bojler. To źródło ciepła oddziałowujące na pozostałe elementy ekspresu, rozgrzewające je, utrzymujące maszynę w wysokiej temperaturze. Może dlatego espresso z Hx-a przeważnie mi bardziej mi smakowało niż z mniejszych bojlerów, o termoblokach nie mówiąc.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2018, 02:20:24 »
o termoblokach nie mówiąc.
Nie wiem, o jakich termoblokach mówisz, ale zdaje się, że dopiero najnowsze Ascaso (Dream i Uno Prof) mają jaką taką stabilność temperatury - wszystkie poprzednie niekoniecznie.

Offline camilsoze

  • Wiadomości: 7
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2018, 09:54:03 »
Zdecydowałem się ostatecznie na Quick Mill Alexia evo ze względu na wyższą jakość wykończenia w porównaniu do Bezzera Unica. Czekam na dostawę z www_coffeeitalia_pl. Wszystkie argumenty HX'owe rozumiem ale ja będę robił mleczna kawę raz na miesiąc więc wydaje się, że nie ma sensu płacić.

Jedno tylko mnie zastanawia wia. Czy wie ktoś dlaczego modelu Alexia evo nie ma oficjalnej stronie Quick Mill? Trochę to dziwne. Czy to jest jakaś pół oficjalna modyfikacja produkowana w fabryce Quick Mill?

Offline Zyniek Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP
  • Młynek: Eureka Olympus 75E
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2018, 10:01:02 »
termometr, bez którego nie wyobrażam sobie życia i może gdyby był w Unice sprawa wyglądała by inaczej.

W Unice miałem wkręcony na stałe, PID jedno, temp. na grupie swoje a w filiżance loteria...

Wygląda jakbym tylko krytykował Unicę. NIE, po prostu Hx(też Bezzera) w moim odczuciu jest lepszy pod KAŻDYM względem...




Offline packam

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: ECM Elektronia I
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2018, 10:40:42 »
To ciekawe, co piszecie o przesiadce z Unicy na HX - dzięki za podzielenie się doświadczeniem  :brawa:
Kojarzy ktoś może jakiś świeży wątek z porównaniem jednobojlerowców z PIDem?

@camilsoze
Gratuluje zakupu!  :brawa: Daj znać jak się sprawuje sprzęt :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2018, 10:47:54 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5094.0

Dobry wybór. Do espresso, w tej cenie, to czołówka tego co można mieć wśród większych jednobojlerowych maszyn.

Offline hdtv

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Gaggia Clasic
  • Młynek: Cunill TRANQUILO-TRON
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2018, 08:12:17 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5094.0

Dobry wybór. Do espresso, w tej cenie, to czołówka tego co można mieć wśród większych jednobojlerowych maszyn.
Rozumiem że skoro tak piszesz o tym pippe to ma on wszystko co trzeba w takiej czołowej maszynie czyli OPV i selonoid. Tymczasem ani producent się tym nie chwali (co byłoby dziwne) ani nigdzie w sieci nie można znaleźć info ze takowe posiada. mógłbyś coś więcej napisać na temat tego modelu i potwierdzić że ma te rzeczy na pokładzie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Alternatywa dla Bezzera Unica
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2018, 08:53:32 »
O Pippie pisze kolega w wątku. Rzuciłem tylko link bo było pytanie o wrażenia kogoś kto używał i HX i dźwigni i jednobojlerowca.


"Dobry wybór..." dotyczy zakupu @camilsoze czyli QM Alexia Evo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi