Autor Wątek: Faema Erika  (Przeczytany 4714 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Faema Erika
« dnia: 17 Maj 2018, 18:20:10 »
Cześć, jakiś czas temu @Jeżyk podrzucił linka do fajnego ekspresu za nieduże pieniądze. Informacji na internetach niewiele, głównie zniechęcające. Jednak postanowiłem zaryzykować. Ekspres kupił dla mnie we Wrocławiu @Siewcu i po kilku nieudanych próbach wyjazdu do Wrocławia w końcu ekspres dotarł do mnie kurierem :)

Pierwsze wrażenie zrobił całkiem przyzwoite. Stalowa obudowa i to nie z jakiejś blaszki z puszki po konserwach, tylko z solidnej blachy, myślę, że spokojnie 1 mm. Dosyć ciężki, ale przecież z młynkiem. Ogólnie robi przyzwoite wrażenie. ikony na panelu i przyciskach bardzo dobrze zachowane, nie wytarte. W młynku zalegała jakaś stara kawa ziarnista i generalnie unosił się przykry zapach zjełczałej kawy. To co mogłem wyciągnąłem odkurzacze, później wyjąłem górne żarno i jeszcze raz odkurzyłem, wyciągnąłem ile się dało z wylotu, reszty nie rozbierałem, bo nie miałem czasu. Okazało się, że te zabiegi wystarczyły i zapach ustąpił.

Żarna okazały się naprawdę przyzwoite, stalowe stożki, nie miałem suwmiarki, w poniedziałek wszystko pomierzę. Okazało się, że są naprawdę ostre i niezużyte. Niestety mała średnica i chyba niskie obroty powodują, że pełną kolbę mieli się około 2 min (sic!  :doh:) a jęczy jak wiertarka udarowa, ale mikrometryczna regulacja już za drugą próbą pozwoliła mi osiągnąć poprawną ekstrakcję  8). Kawa nie jakaś łatwa, bo kawa do szklanki od Andrzeja i Eli. Do Astorii muszę ją mielić dosyć drobno, jak jasne single.  Pierwsza próba zapchała mi ekspres i wykapało kilka kropel rosołu. Trzecia próba okazała się zupełnie powtarzalna i znów uzyskałem 30g espresso z 15 g w sitku w 30 sekund. Niestety brak tampera w odpowiednim rozmiarze i użycie grzybka umieszczonego przy młynku do tampingu spowodowało, że ostatnia czwarta próba była zupełnie nieudana, poszedł mega kanał i wyleciała praktycznie czysta woda.

W środku ekspres wygląda jak nówka sztuka, zupełnie nie używana. Okazuje się, że Ascaso ze swoimi termoblokami zintegrowanymi z grupą zaparzającą nie jest prekursorem. Ten ekspres ma dokładnie taką konstrukcję. Niesamowicie szybko się nagrzewa. W zasadzie po wlączeniu ekspresu nalaniu wody do pojemnika, zasypaniu hoppera grupa i kolba są już tak gorące, że nie da się dotknąć. Myślę, że 10 minut to zupełnie wystarczający czas. Tempo mielenia przyprawiło mnie o wątpliwości, czy aby kolba nie wystygnie zanim rozpocznę ekstrakcję, ale moje obawy były zupełnie nieuzasadnione. kolba całkiem dobrze trzyma ciepło, a kawa wyszła powiedziałbym nawet bardziej w stronę czekolady niż z Astorii, co wskazywałoby na wyższą temperaturę ekstrakcji (W Astorii lubię dobrze schłodzić grupę, żeby wydobyć więcej owocowych kwasków). Mam tylko wątpliwość co do luźnego przewodu od masy, który widać na jednym ze zdjęć, nie widzę miejsca gdzie mógłby być podłączony.

Gneralnie jestem mega zadowolony z zakupu. To było duże ryzyko, bo takie sprzęty najczęściej bywają jednym wielkim cieknącym sitem, ale jak widać czasem można ustrzelić perełkę.

Jeśli chodzi o parę, to ciężko coś powiedzieć, bo brakuje dyszy. Jest tylko tulejka z gwintem, podobna jak w Ascaso. spróbuję pożyczyć od brata dyszę i wkręcić, jeśli będzie pasować to kupię u Janusza. W kazdym razie para leci, a mleko na jedno cappu eksperymentalnie podgrzałem i nie zajęło to więcej niż pół minuty. W ekspresie jest przełącznik, który w momencie kiedy otworzony jest zawór pary sprawia, że z dyszy leci gorąca woda.

Jeszcze raz dziękuję Jeżykowi i Siewcu za pomoc w realizacji zakupu.  :kwiat: :szampan:












https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2018, 18:39:54 »
Gratulacje ! Udany zakup. Ale nikt nie twierdził, że ASCASO jest prekursorem termobloków połączonych z grupą kawową. Wprost przeciwnie - w momencie ich wprowadzania pisaliśmy o tym, że pomysł pochodził z ekspresów Quick Mill. Kwestia była tylko odpowiedniego dobrania materiałów, długości i przekroju rurki ze stali nierdzewnej, masywności bloku aluminium itd.
W każdym razie sprawdza się i to także w Faemie ! Jeszcze raz gratuluję zakupu !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2018, 18:42:21 »
Fajna starowinka :-) Faema stylistycznie jednak jest niesamowita, może tu akurat tego nie widać ale taki Legend albo Emblema mmmmm

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2018, 20:03:29 »
Co do ekspresu to ładniutki. Robisz fajne zdjęcia, lepsze niż ten, co sprzedawał ekspres. Jeśli chodzi o luźny przewód, to o ile jest podłączony do uziemiającego przewodu z zasilania, podłącz go do bojlera. Jest tam nawet symbol uziemienia. Trzeba założyć blaszkę pod nakrętkę w bojlerze. Taką, żeby z jednej strony miała otwór okrągły pod śrubę, a z drugiej była męskim konektorem. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2018, 20:06:23 »
Mają urok te stare, domowe sprzęty, produkowane przez znamienite firmy. Innym, podobnym (może lepszym bo bez  młynka?), kultowym urządzeniem jest Brasilia Lady:


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2018, 20:13:14 »
Fajna i ładna ta Brasilia mnie od dłuższego czasu chodzi po głowie Arin Lever (trzy środkowe na zdjęciu ) ;-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2018, 20:19:09 »
Brasilia Lady:
Kiedyś dałem linka do tego ekspresu, ale bez odzewu, wisiał na aukcji jeszcze dość długo.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2018, 20:35:04 »
Widziałem dwie aukcje i chyba bez ofert, za 600 i 480 pln z pidem pod koniec ubiegłego roku

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2018, 20:41:29 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj 2018, 21:59:20 »


... nikt nie twierdził, że ASCASO jest prekursorem termobloków połączonych z grupą kawową. ... Jeszcze raz gratuluję zakupu !
Janusz, nie wiem skąd mi się to wzięło, pewnie dla tego, że często podkreślasz zalety takiej konstrukcji i jakoś mi to przylgnęło do Ascaso. Dzięki, mam nadzieję, że posłuży .


Fajna starowinka :-) Faema stylistycznie jednak jest niesamowita, może tu akurat tego nie widać ale taki Legend albo Emblema mmmmm

Legend jest przepiękny, ale ten mój też mi się na swój sposób podoba. To prawda, że plastik, ale to nie jest taki plastik jak dzisiaj, że strach dotknąć, żeby się nie połamało. Stylistyka przełączników i ikonek, cały projekt panelu przedniego ma w sobie coś sentymentalnego, przenosi w czasy dzieciństwa.



Co do ekspresu to ładniutki. Robisz fajne zdjęcia, lepsze niż ten, co sprzedawał ekspres. Jeśli chodzi o luźny przewód, to o ile jest podłączony do uziemiającego przewodu z zasilania, podłącz go do bojlera. Jest tam nawet symbol uziemienia. Trzeba założyć blaszkę pod nakrętkę w bojlerze. Taką, żeby z jednej strony miała otwór okrągły pod śrubę, a z drugiej była męskim konektorem.

Tak zrobię, dzięki [emoji106]



Mają urok te stare, domowe sprzęty, produkowane przez znamienite firmy. Innym, podobnym (może lepszym bo bez  młynka?), kultowym urządzeniem jest Brasilia Lady:



Stylistyka bardzo podobna do Eriki.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2018, 22:09:23 »
A powód zakupu? Hobbistyczne czy chcesz zastąpić Astorie, czy do innej kuchni?
2 minuty mielenia to dłużej niż na Kinu. Aż trudno uwierzyć żeby ktoś to tak zaprojektował, może jednak coś tam masz uszkodzone w młynku?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj 2018, 22:18:54 »


A powód zakupu? Hobbistyczne czy chcesz zastąpić Astorie, czy do innej kuchni?

Ekspres stanął u mnie w biurze. Wszyscy raczej piją dużą czarną więc wystarczy nam dripper, ale mi czasem marzy się espresso w pracy, więc skorzystałem z okazji.

Cytuj (zaznaczone)
2 minuty mielenia to dłużej niż na Kinu. Aż trudno uwierzyć żeby ktoś to tak zaprojektował, może jednak coś tam masz uszkodzone w młynku?
Znacznie dłużej, mniej więcej 4 razy dłużej. Też jestem w szoku. Również zastanawiam się czy coś nie jest uszkodzone. Mam wrażenie, że silnik może być uszkodzony. Młynek jakby zwalnia i przyspiesza, jakby momentami nie miał siły.


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj 2018, 23:01:34 »
Tam nie ma pary? Mi się wydawało, że jest i nawet się śmiałem, że z dyszy pary można zrobić wylewkę wody...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj 2018, 23:41:14 »
. Młynek jakby zwalnia i przyspiesza, jakby momentami nie miał siły.

Chyba nie byl projektowany z myślą o współczesnych paleniach. Ja bym raczej oszczędził zęby staruszka i podawał mu bardziej kruchą  kawę, konkretniej paloną do espresso.

Sympatyczna maszyna, kojarząca mi się wizualnie z dzieciństwem i pierwszym terminatorem. :)
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2018, 23:45:44 wysłana przez krystians »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Faema Erika
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maj 2018, 00:11:59 »
Ale jakie te żarna ciekawe! Możesz zmierzyć średnicę?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi