Autor Wątek: Rancilio Silvia v1  (Przeczytany 27842 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2018, 19:05:21 »
Ok, już namaczam. Jak długo? No i grupy nie mogę odkręcić, włożę razem z nią?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2018, 19:22:11 »
Zamocz wszystko czego nie możesz odkręcić. NIE PODGRZEWAJ tego. Nie zamocz końcówek grzałki. Jeśli nie odkręciłeś termostatów to też ich nie zamocz. Mosiądz nie zostanie zniszczony przez Colę, a śruby powinieneś odkręcić. Na zdjęciu widać, że są zardzewiałe... Potrzymaj to w Coli godzinę. Jak nie pomoże to następną godzinę. Przy odkręcaniu postępuj tak: Załóż dobrze dopasowany klucz, próbuj odkręcić nie stosując zbyt dużej siły. Naciskaj mocno i jednostajnie. Nie idzie? Spróbuj nieco DOKRĘCIĆ śrubę, a następnie znowu odkręcaj. Klucz MUSI być dobrze dopasowany, bo obrobisz śrubę i wówczas tylko zostanie rozwiercanie.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj 2018, 20:14:19 »
Już się robi. To mogę jakoś sprawdzić pompę jak ekspres jest w "proszku"? Jeśli nie, to jak go skręce, wstawię pompę od Parosa. Czas zamówić wszystkie uszczelki, wężyki. Uszczelkę grupy musiałem rozwiercić. Niby była skruszała ale tak zassana, że nie chciała się wyjąć. Zamówić coś dodatkowego, lub lepszego? Oringi z silikonu, to wiem.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2018, 20:46:38 »
Załóż wężyk na pompę, zanurz go w naczyniu z wodą, na wyjście pompy załóż tez wężyk i załącz pompę do sieci. Na początku, zanim pompa nie zassie wody będzie warczeć dość głośno. Jak się odpowietrzy to ucichnie i siurnie wodą. Woda nie siknie pod sufit, raczej będzie wypływać wolnym strumieniem. Tak powinno być.
Wymień WSZYSTKIE uszczelki i wężyki.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj 2018, 21:16:18 »
Ale żeby załączyć pompę będę musiał też podłączyć włącznik?
Uszczelki jutro zamawiam. Po 1,5h w coli, grupa i bojler zmieniły kolor 😉 ale śruby nie puściły. Zanurzyłem na nast godzinę. To pewnie wina moich kluczy.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2018, 21:07:40 »
Tak wygląda bojler po moczeniu kilka godzin w coli a później w kwasku cytrynowym. Coli w misce było więcej i widać nawet warstwy. Co z tego, jak śruby ani drgną. Kupiłem dziś klucz w kształcie litery T, ale wziąłem w "ciemno" i jest za duży 😤, jutro wymienię. Nie mam Cafizy, ale mam odtłuszczacz i chyba działa dobrze. Wystarczy. Jest z FM, butelka 750ml kosztuje podobno około 15zl. Czy zawór trójdrożny, jeszcze jakoś rozkręcić i wyczyścić? Tak jak pisałem wcześniej, działa na pewno. Do bojlera, przykręcony jest jeszcze jakiś zawór, czy też go koniecznie odkręcić? Bardzo ciężko idzie, nie wiem czy tam jest jakaś uszczelka.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2018, 21:20:13 »
Jeśli masz wkrętarkę, to załóż odpowiedni imbus na przedłużce, przyciśnij mocno do śruby i korzystając z grzechotki odkręć te śruby. Jeśli nie masz wkrętarki to od kogoś pożycz. Grzechotkę ustaw na średni opór i zwiększaj opór sukcesywnie.  Takie działanie powinno dać rezultat. Ja bym rozkręcił wszystko, a Ty jak uważasz. Ten drugi zawór to zawór pary.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2018, 21:26:37 »
Mam wkrętarkę z Biedronki, ma niby 25nm. Jutro poprobuje. Ja też bym najlepiej rozkręcił wszystko, ale zawór trójdrożny, można jeszcze bardziej rozkręcić?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2018, 09:13:11 »
Można 3-drożny rozebrać

LMWDP #469

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2018, 10:30:39 »
 Dzięki, wrócę z domu, to uruchomie imadło. Kupiłem dziś klucz 4mm w kształcie litery T, firma LUX (chyba nie najlepsza) i odrdzewiacz. Ma 75% czynnika, jak już to nie puści, to włączę kątówke 😉

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Maj 2018, 22:47:16 »
Odrdzewiacz nie był potrzebny. Wystarczył WD40. Dwie śruby się ukrecily ale znajomy ślusarz sobię poradził. Tak wyglądał bojler po otwarciu. Już jest po wstępnym czyszczeniu. Bardzo mnie martwi, ta część dyszy pary, którą ukrecilem. Ciężko szło odkręcanie no i się urwało. Jak ta część się nazywa? Muszę sprawdzić ile to kosztuje 😤

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Maj 2018, 08:52:25 »
Przeczytaj TEN wątek, warto. Urwany gwint w zaworze w zasadzie go eliminuje. Można próbować to przylutować na twardy lut, ale czy warto? Jeśli masz odpowiedni sprzęt, to tak, w tym miejscu nie ma ciśnienia i twardy lut da radę spokojnie. Jeśli musiałbyś skorzystać z pomocy fachowca, pytanie za ile i czy to się opłaci. Myślę, że do Silvii można kupić taki zawór bez problemu.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Maj 2018, 11:36:02 »
Kurczę, zrobił się niepotrzebny wydatek. Ktoś wie ile to może kosztować? Na stronie atp nie widzę cen. Dostęp do sprzętu mam, wystarczy nagwintowac miedzianą rurkę lub coś podobnego? Jakie to muszą być oringi do kontaktu z żywnością? Guma spożywcza?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Maj 2018, 13:40:07 »
Zaloguj się na stronie atp to będziesz widział ceny.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Maj 2018, 15:05:41 »
wystarczy nagwintowac ...... Jakie to muszą być oringi
Po kolei. Jeśli masz dostęp do kogoś niedrogiego co Ci tę rurkę przylutuje na twardo, to będzie OK. Pytanie czy nie zapłacisz za lutowanie tyle, co za nowy zawór. Korpus zaworu jest mosiężny i taki materiał zastosuj, jeśli chcesz wstawić nowy gwint. Tylko tam może nie być miejsca na taką wstawkę. Co do uszczelek, stosuj takie z atestem do spożywki. Dedykowane do ekspresów i majace kontakt z kawą, wodą czy mlekiem, choćby pośredni, muszą mieć taki atest.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi